Електроника за управление на електролизата

Място за хвалби, или кои какво е направил и иска да го покаже.

Електроника за управление на електролизата

Мнениеот simonit » 03 Юни 2012 17:18

Това мисля че е част от схемата на Стенли Майер. От многото четене и изстървана някоя и друга дума съм стигнал до това заключение. При първите опити установих че мощноста пада много за дадено количество произведен газ.
Не съм правил още опити да измеря какво количество газ се получава но видях и още нещо което ми направи впечатление. Явно има силна зависимост между честота, площ и разстояние между плочите.Доста съм беден по темата електроника и много други още неща не ми са ясни, за което предварително се извинявам за неточностите които могат да се срещнат, както и в обясненията ми. При разглеждането на повечето схеми ми прави впечатление че се изпускат част от импулсите и случайно бях попаднал на картинка със схемичка на Стенли Майер, където е поставен знак за повторение на схемата но с обратна полярност. Схемата ми е така направена, че във всеки един момент има положителен импулс на един от изходите. По този начин се увеличава площа на клетката, мисля че точно това е целял Стенли Майер. Има момент при който два по два изходите се застъпват и от там тока буквално се удвоява. Това се получава при разминаването - изключване на единия изход и включване на следващия. Аз лично сякаш няма да се справя с този проблем. Това е моето виждане. Или по простичко обяснено при наличието на две честоти се получават четири вариянта на еднополярен пулсиращ ток. Също и нищо още не съм правил по часта където се разглежда резонанса на клетката. Последно което намерих като изходна база, че за един кубичен метър газ са нужни около 4KW електроенергия, с което при моя случай нещо не мога да се съглася, само като гледам какво ври в кофата и колко вода е изчезнала от нея. Не съм правил никакви замервания, но замислям да сложа един електромер и под кофата един кантар. Далеч съм от мисълта че ще постигна някакво сносно замерване, но не разполагам с друго по различно от тази си идея. За сега съм успял да пусна най много до 300 вата мощност, и то със ламарина от някаква пералня. За сега чакам ламарина неръждавейка за да продължа. Дано съм на прав път и да съм помогнал с нещо за решаване на този проблем. Нямам я като схема затова пускам платката която съм направил. Вярвам че тук във форума има много по умни от мен и ще доведат проблема до край.
Прикачени файлове
HIDROGEN.rar
(20.8 KiB) 547 пъти
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот simonit » 04 Юни 2012 07:18

това е платката която съм направил
HIDROGEN.rar
(83.84 KiB) 585 пъти
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот simonit » 25 Юни 2012 17:27

Може ли някой да даде информация, какво количество енергия се получава от 1 литър газ. Интересува ме по скоро във ватове
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот Gogo55 » 25 Юни 2012 21:23

Много зависи и от кпд на устройството което ще изгори този 1 литър газ.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 525
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот simonit » 26 Юни 2012 08:23

Намерих някаква информация, че от един литър газ се получава 10050 джаула. А един джаул е =0,1wS. Нещо не мога да са сафирясам как да го получа във ватчаса :o
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот simonit » 28 Юни 2012 05:00

първи плах опит за някакво замерване. Ето резултатите
време 195 минути
разход ел. енергия 1квч
разход на вода 350 грама
околна темепература 25-28 градуса
темепература в последните 40 минути на водата 40-49 градуса
някой може ли да каже колко ще получа като енергия и дали си заслужава да продължавам
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот jammerbg » 28 Юни 2012 21:14

Джаула е единица равна на вата, но в секунда:
т.е. по данните, които имаш, ако 1л. газ изгори за 1сек., ще се отдели 10квт. енергия...
Ако гори за 1 час, пак ще се отдели същата енергия, но по 2,8 вт/сек.

При измерването, трябват още данни - общ обем на водата в устройството и получени литри газ(2/3 от който е водород), защото обема на газа зависи силно от температурата.
jammerbg
новак
 
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Ное 2010 23:17

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот simonit » 29 Юни 2012 07:32

jammerbg написа:Джаула е единица равна на вата, но в секунда:
т.е. по данните, които имаш, ако 1л. газ изгори за 1сек., ще се отдели 10квт. енергия...
Ако гори за 1 час, пак ще се отдели същата енергия, но по 2,8 вт/сек.

При измерването, трябват още данни - общ обем на водата в устройството и получени литри газ(2/3 от който е водород), защото обема на газа зависи силно от температурата.


Сега захапах какво количество енергия се получава от дадено количество газ.Струва ми се, че
"jammerbg" леко се е отклонил от резултатите.При данните които имам 1джаул е = на 0.1Ws, или следователно 10050дж. по 0,1вата е = 1005вата в секунда. Със тъпите си разсъждения и информацията която съм събрал се получават следните резултати. Изхарчил съм по закачен електромер 1квч за 3,15 часа. Това е реализирано с една кофа и заедно с клетката и водата е изтеглено на електронен кантар в близкия магазин. След процедурата пак със същия инвентар е изтеглено наново. Разликата е че 350 грама от водата ги няма, като 1гр.=1,86л.газ, по моите сметки излиза 350 по 1,86 = 651литра по1005вата = 654255w. Или 654квч. Което ако е вярно, защото си мисля че някъде пак съм сбъркал, този метод силно се доближава до резултатите на Стенли Майер. При когото резултата е КПД= 700, това имам като информация за неговите резултати. Или със 1квт съм изкарал 654квт. Най добре ще е това да се потвърди и от други занимаващи се с този проблем. Все пак силно се надявам грешката ми да е минимална. За сега наново замразявам проекта, че пак се скарахме много сериозно с едни финикийски знаци и не знам кога ще мога да продължа. Но се надявам да се намерят последователи и да продължат започнатото. И най вече да докажат или отхвърлят моите резултати. Успех желая на всички, дано не съм сбъркал много.Все пак мечтите умират последни.
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот lz2sdc » 30 Юни 2012 14:57

Здравей, simonit!
Поздравление за начинанието, с което си се захванал. Не позволявай на финикийските знаци да диктуват ситуацията. Винаги можеш с малко материал, в малко бурканче в умален формат да продължиш с тестовете. Когато си готов, правиш големия проект. С приятел, се бяхме захванал да експериментираме по темата, но при мен ограничаващия фактор се нарича - време.

Не мисля, че jammerbg, се е отклонил. Според този и този, онлайн конвертори: 1 Joule = 1W*s . Ако си гледал филмчетата за постиженията на (колегата радиолюбител) - Мирчо Табаков, за ефективността на Браун газ клетката, се използва единицата MMW или М- милилитри (отделена газ) за М-минута, разделено на W - текущата вложената мощност, необходима за "счупване" на водната молекула.
Ако клетката ти отделя 2000 ml (2L) газ, за 1 мин. и вложената енергия е 260W (ако черпиш 20А на 13V), това е: 2000*1 / 260 = 7.7 MMW.

Казват, че теоретично MMW над 7 е невъзможно и NASA е постигнала 6.1, но противно на всичко, Мирчо е постигнал, близо 12 MMW. В един друг технически форум (където останах с впечатление, че повечко оплюват), смятаха, че видиш ли Мирчо не е постигнал и открил топлата вода, щото от количеството изразходвана вода за 10 дни се получавало по сметки около 6 MMW, но никой не отчита факта, че Мирчо не е споменал, каква енергия влага за да получи това количество газ за съответното време. Именно там е и гениалната му хитринка с електрониката, която използва! Мирчо свежда до минимум изразходваната мощност, за да получи газ, която другите получават за същото време, но с доста повече разходи. Съгласен съм, че за съответно количество обем на водата към съответно време, не може да се получат фрапантни постижения в количеството газ, но винаги има възможност, това количество газ, да се получи с минимални вложени мощности. Тук идва електрониката със своите честоти и хармоници. Тук идва на помощ и някой физически форми на електродите и съда за производство. За да се повиши производителността, водата в съда трябва да е в непрекъснато движение.

Имам някой идеи за подобряване ефективността на клетките. Ще ги споделя тук и дано някой успее да използва, експериментира и добави частица от себе си. Нали всички искаме да скъсаме "вечната" дружба си с Е-он и Чез?!
За сега времето ми не достига, в нас се борим с коварната болест рак... :/

Тук има информация за направата на електроника и клетка, която има ефективност 600% и друга с ефективност 2000% (но мисля бе описана в pdf файла от страницата). Оказва се, че важна част играят индуктивностите от електрониката към клетката. Тенденцията да се правят повече клетки (може, в общ басейн) с по-малко вложена енергия, от колкото една "супер клетка" с голяма консумация.

simonit, мисля, че трябва да замериш количеството на отделената газ (принципа с бутилка потопена във вода), за което ще ти трябва да херметизираш кофата и да отидеш на малко по-високо ниво. Споменаваш, че се изразходва 350 грама вода, но от този разход, кое е газ и кое пари от загряването на водата? Електролизата е по-ефективна, когато протича при минимално загряване на водата. При Мирчо, мисля е 5*. над околната, което говори, че вложената енергия не се изразходва за излишно загряване, а директно "счупване" на молекулата.

Поздрави и успех!
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Електроника за управление на електролизата

Мнениеот simonit » 01 Юли 2012 06:37

Много съжалявам за грешката която съм допуснал, не можах и да открия проклетия сайт от който съм подведен.Искам да се извиня на "jammerbg" лично, дано не съм го обидил много човека. Но и вече за кой ли път се натъквам на груби грешки в нета и този път обаче съм се доверил без повторна проверка. "lz2sdc" съжалявам да чуя за тази напаст която ви е споходила, дано имате късмет да я утрепете тази гадина. Аз също съм се насочил към направата на повече клетки с по малка мощност, ще видим докъде ще доведе това. За сега наистина прекратявам проекта за неопределено време, като през това време ще се помъча да се пообразовам малко поне и да си съставя планове за по нататъшни действия, както и ще следя и тук ако има някакво развитие. Надявам се повечко хора да изнесат и покажат действителна информация, с която да не се гони само лична облага. Впечатлението ми е че ако някой се добере до нещо сериозно, си го запазва само за себе си и се мъчи да забогатее. Аз лично не търся такава облага, макар че имам остра нужда, затова апелирам с "НЕ" на комерсиалноста. Дано правилно съм разбран и желая никой да не бъде обиден. Желая УСПЕХ на всички участници.
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Следваща

Назад към Направени устроиства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron