ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот veteran » 31 Дек 2014 11:23

По принцип си падам много по фотографията снимам от 1971г с прекъсване от 1990 до 2005 (икономически причини).Обичам да снимам неща които не са снимани много много но си заслужава трудът защото след това се чувствам много удоволетворен.Та преди две или три години със синът бяхме на Керамоти и решихме да снимаме делтата на р.Места-стигането до там си беше истинско преживяване тогава разбрах че отиването до делтата на Места с лодка е елементарно.В началото на лятото във Джъмбо видях лодка за 120 лв(купих я). и реших че с нея ще стигна до делтата е да ама не оказа се че то си иска един ден да гребеш а аз нямах такова.Та така се роди идеята да си купя ел. двигател за лодка и акумулатор .Постепенно купих това онова и сега оборудването е следното лодка-надуваема-2.98m 2Бр. спасителни жилетки ел. двигател-0.48 Kw Акумулатор-13.2V 40 Ah LiFePо4-окомплектован с BMS-30A Сонар Lowrance X-4pro ел. помпа 12 V 1.2 Ah зарядно 12 V/6A.Повозих се няколко пъти и ми хареса та реших да доразвия идеята.Сега съм си поръчал фотосоларен панел монокристален 150W 18V гъвкав( Biard 150W Watt Semi Flexible Solar Monocrystalline PV Panel) контролер за зареждане на акумулатора(20A 12V/24V waterproof solar charge controller ) радиостанция и телефон с GPS.Още не съм измислил как ще закрепя панела така че приемам всякакви идеи дори шантави.Като завърша "Проекта" ще пусна снимки.
Най голямата власт е да владееш себе си.Няма по достойно нещо от това да кажеш извинявай.
Аватар
veteran
новак
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Дек 2014 19:42
Местоположение: Pazarzhik

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот Gogo55 » 31 Дек 2014 14:39

Здравей и добре дошъл в форума. Доста се учудих като прочетох мнението ти защото се оказва че имаме еднакви интереси и почти еднакво оборудване. Аз също имам една малка лодка-ветроходна яхта клас фин се води моята. Монтирал съм и сонар със вграден джипиес заради рибарлъка. Също съм я оборудвал освен с платното, и с бензинов двигател 4киловата, и също ел двигател със акумолатор на бош L4 - 12V80A/Ч. Ползвам и слънчев панел 100вата, който панел просто завързвам с няколко въженца към лодката как доде. При слънчево време панела ми дава средно една скорост от около 5км/час на лодката без да дърпа енергия от акумолатора. Когато не ползвам лодката свалям панела и акумолатора. Взел съм и бензинов ел.генератор 2,2киловата за всеки случаи когато няма много слънце. Също ходя на керамоти от няколко години, и отсядам на къмпинга там, или наемам апартамент близко до плажната ивица. Освен десетте дена на керамоти ходя и още един или два три пъти в годината за по седмица на някои от нашите язовири ужким за риба, ама основно си е за почивка и разходки с лодката и тролене. И при мене е голяма дилема как да се закрепи този панел, но също не съм измислил подходящ начин и затова го оставям където преценя по лодката без да има постоянна стойка за него. Идеята да е нещо като сенник повдигнат на около 1,8м. над лодката ме блазни най-много, но не съм я реализирал още защото не е узряла достатъчно добре. Пусни няколко снимки да видим как са при тебе нещата.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот veteran » 31 Дек 2014 16:51

Много съм ама нямаш на представа колко много ме зарадва отговора ти най после намерих сродна душа.А и вече си пробвал завършена система моята още не е завършена на цяло аз досега карах само на акумулатор днес шурея ми се обади че панела е пристигнал в UK търся варияннти за транспорт до BG и тогава ще мисля за закрепване на панела и нова лодка.Ще поддържаме връзка защото грам не разбирам от лодки и ми трябва консултация каква лодка да купя.Сега всичко е насипно в лодката само акумулатора завръзвам с ластик но лодката ми да си призная става само за плицикане по плажа.Ти(минах дирено на ти)как транспортираш твойта лодка.Навит съм и на плотноходка но не знам как се транспортира иначе имам приятел с частен язовир буквално на 10 мин.от къщи така че там мога да репетирам така да се каже(ако имаш желание за риболов считай се поканен по всако време) аз съм много зарибен по идеята. Хиляди благодарности за отговора. С поздрав Р.К.
Последна промяна veteran на 31 Дек 2014 17:03, променена общо 1 път
Най голямата власт е да владееш себе си.Няма по достойно нещо от това да кажеш извинявай.
Аватар
veteran
новак
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Дек 2014 19:42
Местоположение: Pazarzhik

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот Gogo55 » 31 Дек 2014 17:03

Имах едно старо ремарке което седеше повече от 10 год. неизползваемо. та него го приспособих с една лебедка да качвам лодката отгоре му. Лодката стърчи 1,3м назад и слагам червен флаг на кърмата и, отпред е на около 20см от колата което не пречи при завой. Лодката ми е 4,2м дълга и със 6 метра мачта, стъклопастова финка.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот veteran » 31 Дек 2014 17:11

Пуъскам ти линк на панела пише че може да се ползва като платно.Аз този панел го видях на пловдивския панаир от такива панели беше направено нещо като платно.Тогава ги питах за цена на панела но нещо не се разбрахме та сега го взех от тука:http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00MMEWLSQ?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00
Най голямата власт е да владееш себе си.Няма по достойно нещо от това да кажеш извинявай.
Аватар
veteran
новак
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Дек 2014 19:42
Местоположение: Pazarzhik

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот Gogo55 » 31 Дек 2014 17:43

Видях го този гъвкъв панел, аз като купувах моя панел нямаше още такива гъвкави, или поне не бях чувал за тях-то се минаха вече 4-5 години. Аз първо купих един 10 ватов панел малък, после и един 100 ватов. Те мойте са нормални панели с алуминиева рамка и твърди.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот veteran » 31 Дек 2014 19:39

хубавото на гъвкавия е и че е много лек 3.6 кг само не знам как ще го транспортирам май трябваше да взема 2x80W не го съобразих този елемент с транспорта ще взимам сигурно и покривен куфар то се е видяло че ще се трошат пари иначе целия багажник е пълен жената ще мрънкоти.
Най голямата власт е да владееш себе си.Няма по достойно нещо от това да кажеш извинявай.
Аватар
veteran
новак
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Дек 2014 19:42
Местоположение: Pazarzhik

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот Gogo55 » 01 Яну 2015 01:34

При мене транспорта с много багаж е решен от ремаркето и лодката, в самата лодка имам към 1 кубик багажник в които ми се хваща всичкия рибарски такъм и спалния багаж, вътре в лодката където е мястото за хората слагам туристическата маса, столчетата, чадъра, яденото и де факто колата ми е празна. А и колата ми е мини бус с два кубика още място. Ако измислим някъв подходящ подвижен сеник за лодките и панелите отгоре му маи ще стане идеално.
Пускам няколко снимки на моята лодка където се вижда как е с трито движителя вятърния с платното, бензиновия, и с електрическия двигател. Слънчевия панел също се вижда на една снимка как съм го привързал странично на лодката, и лагера дето си правя на язовира, както и как я транспортирам...
Прикачени файлове
2.Lodka Gogo.jpg
3.Lodka Gogo.jpg
4.Lodka Gogo.JPG
5.Lodka Gogo.JPG
1.lodka Gogo.JPG
6.Lodka Gogo.JPG
7.Lodka Gogo.JPG
8.Lodka Gogo.jpg
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот veteran » 01 Яну 2015 22:07

да твоето има завършен вид наистина трябва да се измисли стойка за панела при тебе ще е лесно място бол.Не знам с какво се занимаваш но аз се занимавам с обработка на инокс така че ще направим нещо може и алуминий ама трябва да е болтова зглобка точно сенник ти трябва.Ако я видя на живо ще измислим предполагам нещо просто и надеждно.От къде си или по скоро къде живееш аз съм от Пазарджик телефона ще го пусна на лични.
Най голямата власт е да владееш себе си.Няма по достойно нещо от това да кажеш извинявай.
Аватар
veteran
новак
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Дек 2014 19:42
Местоположение: Pazarzhik

Re: ФОТОСОЛАРНА ЛОДКА

Мнениеот veteran » 02 Яну 2015 19:28

Колега зариби ме ти с тази твоя платноходка бих искал да дадеш мнението си за това платно.На 56 станах ама май акъла ми не е дошъл в главата :roll:

http://www.ebay.co.uk/itm/Sail-kit-for- ... 19e9d5da96
Най голямата власт е да владееш себе си.Няма по достойно нещо от това да кажеш извинявай.
Аватар
veteran
новак
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Дек 2014 19:42
Местоположение: Pazarzhik

Следваща

Назад към Слънчева енергия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron