Незнам дали съм прав?

Незнам дали съм прав?

Мнениеот staria_jak » 20 Апр 2010 19:13

Всички сме виждали по филмите как някоя кола се забива в мантинелата и половината провисва над пропаст. За късмет на хората в автомобила каца птица в часта провиснала над пропаста и ги запраща на дъното и.
Мен лично това ми е правило впечатление много пъти и ми е било интересно, че наистйна физически е възможно, но таква тежест 200-300грама птица обръща 1 тон автомобил, някак не е чесно :). Е физически обяснено е, че се е получил ефекта на "везната" и малкото тежест в единия край надделява и се случват нещата.
Тогава се замислих, ако успея да "канализирам" тази енергия да я завъртя в кръг, малка тежест да управлява по голяма. Това е едно от нещата който ми се въртят в главата и за себе си съм ги нарекъл "напомпени ситеми". Както обяснявах на един мой приятел той е програмист самия лост е напомпена система, вкарваш малко енергия в дългия край на лоста, а в късия повдигаш голяма тежест, разбира се всичко е за сметка на разстоянието. Но ето ви малка тежест управлява голяма.
Може да се направи кола, която да използва подобна ситема, като онези колички дето използва ЖП-то дето двама човека попмпят и тя се движи, но да се използва дълъг лост :).
Но не това е повода, по който пиша.
Да си представим везна, лост със опорна точка като в двата края има тежести. Да си представим, че имаме по 1тон тежести в двата края. Силата и в двата края ще е еднаква и системата ще е в покой ( разбира се разглеждаме идеална система). Поставяме 1 грам в единия край и какво се забелязва. Би трябвало везната да се наклони към единия край, ако нямаме триене и подобни неща, трябва по-голяма тежест да отиде в крайна долна точка, а по малката в крайна горна. 1 грам управлява 2 тона тежест.
Същото нещо, но махаме един грам от този тон и пак ще се случи същото нещо. А сега да си представим , че поставяме и отнемаме през определени моменти по 1 грам, цялата ситема ще започне да върви ту нагоре ту надолу.
Добре пак вземаме везната, в единия край слагаме маховик ( Маховик закачен с бутало, което от своя страна е закачено за единия край на везната), а другия край слагаме достатачно тежести за да компенсираме маховика. Поставяме един грам и отнемаме един грам, какво ще се случи?. Т.е. маховика може да е тон, може да е няколко тона, но управляващата тежест е 1 грам. А ако сме по хитри и знаем пре какво време да поставяме тежеста и да я отнемаме ще имаме и ускорение.
Да се върнем към реален механизъм, който ми се върти в главата. Незнам генератори за ел. енергия, на колко оборота работят, какъв въртящ момент е нужен и т.н. но ако постановката от по-горе е вярна, всичко зависи от компенсация на тежестите. С определена скоростна кутия и достатачно мощност от маховика може да се постигне. Имам везна, маховик в единия край, а в другия край на везната имам стъпков мотор със шпилка, а на шпилката имам тежест. Като се върти шпилката тежеста отива напред или назад зависи от посокта на въртене. Но е така нагласена тежеста, че винаги застава в средно положение (Уравновесена система) и върви ту напред ту назад от средното положение като създава въртящ момент в маховика. А както вече казах ако знаем кога да отнемаме или да предаваме тежест ще имаме и ускорение.
Имам две сили, който са в перфектно равновесие, а третата сила, която е по-малка им действа така, че само ги разтройва, а те винаги се опитват да влезнат в равновесие.
Е какво мислите?
staria_jak
новак
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Мар 2010 13:51
Местоположение: с. Варвра (Пазарджишко)

Re: Незнам дали съм прав?

Мнениеот plam40 » 25 Май 2010 02:04

:roll: Здрасти "старче" ;) , сега първо ще започна с малка критика към заглавието на темата ... можеше да вложиш малко старание и то да насочва малко по добре читателите на този форум !

А сега по темата за идеята която имаш, не е нищо ново под слънцето ! Към улавянето на свободно съществуващата енергия от гравитацията са се стремили много много много хора. Аз лично ще подчертая името само на един който има в задния си двор действащо устройство !
Алдо Коста прекарва почти половината от живота си в проектиране и изграждане на " Колелото на Алдо ". Човека е инвестирал всички спестявания които е имал, стигнал е до там, че семейството му да наложи запор на малкото остнали средства ! Устройството му наподобява виенско колело, размерите му са доста внушителни и работи на принципа който ти си описал ! Колелото е факт, то се върти не престанно, ежедневно ! Алдо е посещаван не веднъж от какви ли не "ЕКСПЕРТИ", но така и не получава признание че е направил перпето мобиле ! Човечеца е още жив, но не се знае за колко дълго, всички ние истинските търсачи на СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ знаем каква е съдбата на почти всеки добрал се прекалено близо до нея!
Да се върнем на колелото на Алдо,
Изображение по цялата му периферия са разположени тежести с маса от 1кг, всяка от тези тежести е захваната към колелото посредством специален механизъм подобен на механизма на щракаща химикалка. когато дадена тежест преминава през най-долната точка механизма се задеиства и тежеста бива изместена с определно разстояние(10см-20см) по-близо до центъра на колелото. Подобна е ситуацията и когато тежеста достигне горна мъртва точка там тежеста се връща в изходното си положени посредством пружина която я избутва обратно ! Така се получава следното във всеки един момент едната от страните на колелото е много по тежка от другата ( дисбаланс) и тогава се получава чудото колелото се завърта само и се опитва да коригира дисбаланса, но това не може да се случи тъй като механизмите постояно изместват тежестите ... и остава само да закачите динамото от велосипед балкан :)!!!

Всичко това в много по подробен вариянт на сайта на самия изобретател :

http://nseo.com/aldocosta за съжаление е на френски

А тук във филма "A machine to die for" (Машина заради която си заслужава да умреш) има специално посветена част на Алдо ( около 24-та минута )

http://video.google.com/videoplay?docid=8585794339313791442#

Радвам се ако съм успял да бъда полезен!
РАЗУМА Е КАТО ПАРАШУТА, РАБОТИ САМО АКО Е ОТВОРЕН !!!
plam40
новак
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Май 2010 00:52
Местоположение: ЗЕМЯ

Re: Незнам дали съм прав?

Мнениеот stan4opojara » 03 Сеп 2010 12:41

zdraвеите не съм се появявал от много време сори че това н е е по темата но в vboks има един страхотен клип пишеш Hho Водородна клетка много ми хареса иначе аз скоро трябва да имам някакви по сериозни резултати с електролизата и тогава ще пиша кажете за клипчето нещо :shock: :D :D :D
stan4opojara
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Мар 2010 15:56

Re: Незнам дали съм прав?

Мнениеот fkoko » 10 Сеп 2010 09:35

stan4opojara, това клипче твое ли е?
Едно нещо му липсва обаче - горелката.
fkoko
новак
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Мар 2010 00:34

Re: Незнам дали съм прав?

Мнениеот stan4opojara » 12 Сеп 2010 16:30

НЕ не е мое това го намерих случаино а скоро ще кача мое което се надявам да е с горелка ............ако не гръмне водния клапан разбира се ........... :D :D :D
stan4opojara
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Мар 2010 15:56

Re: Незнам дали съм прав?

Мнениеот Shulz » 12 Дек 2011 09:35

Има един възрастен изобретател от Стара Загора, казва се Георги Михов и е направил точно такава "машинария", която работи по описания от теб метод, но чрез промяна на обема на едни "кутийки", свързани към верига, поставена вертикално между две зъбни колела. Казва се директен гравитационен двигател. Ако искаш по-подробна информация, пиши тук или на мейла ми. Каквото имам по темата- твое е, стига да ти се занимава. Бях разговарял с човека и дори щях да ходя да гледам устройството, но не успях, поради други задачи. Предполагам, че и в нета ще има публикации на тази тема.
Миро: В живота няма провали, а само уроци
Аватар
Shulz
модератор
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Яну 2010 15:58


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта