Фондация Кеше - Новините от Иран

Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот lz2sdc » 11 Сеп 2012 15:05

От официалния източник - Фондация Кеше - преведена страница

Друг източник: Срещата с Мехран Кеше на 06.09.2012 - Новините
Оказва се, че на срещата на 06.09.2012г. са присъствали предимно африкански и някой южноамерикански държави. Кеше е заявил, че на 21.09.2012г., присъствалите държави, ще получат своите патенти, с което (до колкото разбирам) ще могат да разработят обща космическа програма. Инженер Кеше, е демонстрирал и устройство за свободна енергия (с големината на малък електродвигател), което можело да работи 50-60г.

Няма чудно, че африкански и латиноамерикански държави са участвали, щеше да е чудо, ако присъстваха и европейски държави.... явно, че под диктовката на "Биг Брадър", на "куклите на конци", не е разрешено да присъстват. Интересното е, че през декември или януари, ще се проведе нова среща, на която ще са поканени не само държавни, но и частни организации.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот Чефо » 11 Сеп 2012 21:09

Да кажа и аз нещо. И аз възлагам надежди. За сега ще се въздържам от коментари, безсмислено е. Око да види ръка да пипне.
Тогава може да се говори.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот simonit » 12 Сеп 2012 07:48

Никъде в медии и телевизии не се споменава за тази фондация, поне аз не съм засичал досега. И защо ли!!!!!!!!!!!!!
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот lz2sdc » 12 Сеп 2012 23:23

Keshe INTRODUCTION - Collaborative Translations
Видеото e от 08.09.2012 и има възможност за български превод на надписите. (За тези, които не са го правили, става чрез червения бутон - "сс" в долната част на плеъра.)

Инж. Кеше, говори за гравитационната система - Magravs, за лечението на всички "неизлечими болести", че всичко което знаем като физика, се преобръща и че мястото на хората ще е сред звездите. Пътуванията в пространството със скорост надвишаваща многократно светлината - ще са реалност!
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот Gogo55 » 13 Сеп 2012 00:01

По принцип това всичкото се знае от великите сили. А Кеше ако искаше да го даде на всички хора безплатно като информация до сега можеше сто пъти да го е направил. Човека просто си играе умно неговата игра.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот lz2sdc » 13 Сеп 2012 13:01

Gogo55 написа:По принцип това всичкото се знае от великите сили. А Кеше ако искаше да го даде на всички хора безплатно като информация до сега можеше сто пъти да го е направил. Човека просто си играе умно неговата игра.

Макар и всички да го разбираме, обикновените хорица от цял свят, силно се надяваме, Кеше да разкрие безплатно технологиите си. Аз също се надявам, но и силно се съмнявам, че това ще стане. Ако и да стане, тези технологии ще си останат по високите етажи на елита. Или ще кажат, че за еди кой си генератор или устройство, трябват елементи, които няма да са широко достъпни. Няма правителство по света, което да получи тази технология и да я даде безплатно на своите граждани. Това би било "самоубийство" с автоматично оръжие. Кеше отлично знае, че в този момент докато си пишем и говорим, умират десетки деца от глад, болести, военни конфликти... Знае, че всяка година умират по 8 милиона от рак и бройката им се увеличава. Знае, че силните държави притежават тези технологии, но няма да ги разкрият. Човека от доста време използва гравитационни апарати... няма да навлизам в световната конспирация, тя не ни е нужна тук. За мен, Кеше демонстрира, че Иран притежава технологиите и че "великите" трябва да се съобразят, ако мислят да нападат. Той отправя едно прикрито предупреждение, поставено зад паравана на благородната цел, която си е поставил - да разкрие на света това, което знаят великите. Кеше е застанал пред лицето на "звяра" и вместо да го убие с едно от собствените му оръжия - Интернет" (разпространявайки всичките си патенти), той се опитва да преговаря с него, опитва се да сключи сделка, с която Иран да се превърне в една от многото му порочни глави. Или ще успее или "звяра" ще го погълне...

Такива като нас, които се надяваме да получим тези технологии, ще си останем последната почти неизползвана дупка на кавала.

Подобно е и положението с всеизвестни Капанадзе. Човечеца до такава степен се е окопал в изобретението си (ако въобще можем да говорим за такова), че от страх да не му го откраднат,е отказал да продаде патента си и да позволи купувачите да направят замервания на ВЧ излъчванията. Страхът, винаги е бил път за никъде! И Капанадзе искаше да помогне на Грузия, но и неговите цели се опорочиха от финикийските знаци и страхът. Ако искаш да помогнеш, правиш го безкористно и веднага!

Да вземем и Тестатика. Там пък едно религиозно общество казва, че човечеството не е готово да използва това устройство. Колко човешки живота трябва да струва едно подобно обявяване на такава технология?

"Даром ви дадох и вие даром давайте" (ако цитирам правилно) ... Това няма да се случи скоро.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот Shulz » 04 Окт 2012 13:44

Кеше-меше, вече сме 04 октомври 2012 година и наяве няма нищо. Само гърмим кьорфишеци, да се плашат гаргите!
Миро: В живота няма провали, а само уроци
Аватар
Shulz
модератор
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Яну 2010 15:58

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот gogogo » 04 Окт 2012 14:19

В един друг форум нашироко обсъждахме въпросния Кеше. Щях да дам връзка, но там тематиката е коренно различна от тукашната. Ще преразкажа с няколко думи.

Намериха се хора с дипломи на физици, които проверяваха доколкото е възможно, излязлото до тук. Ученият Кеше няма нито една научна статия. Прави някакви номера с мултицет, които всеки може да стори. Говори за плазма, но не показва плазма и т.н.

В общи линии преобладаващото мнение е, че този е мошеник. А и документацията струва двайсе хилки гущери. Що така, нали беше за благото?

Моята теза, беше далеч по-земна. Това нещо се спонсорира от Иран. Иран се издържа единствено от петрол и газ. Ако това нещо действително е това, за което го показват, би значило края на Иран. Никой няма да купува петрол, а газа ще се продава стотици пъти по-малко.

Като фалират и ще измрат. Ще остане единствено никому ненужна пустиня. Ако планът на персите е да не остане нищо в Иран, за да няма за какво евреите да им начупят главите, то това е доста екзотично решение, да не кажа безмозъчно.

Тъй без да съм учен и без да разбирам нищо от технологии, спокойно мога да заявя, че не вярвам на Кеше. До тук не ме е опровергал никак. Не е опровергал и тия дето разбират.

Въпросите за световната конспирация, няма изобщо да обсъждам, от голямото ми уважение към lz2sdc и неизмеримият му принос за Опера у нас.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот velin » 05 Окт 2012 23:23

Тоя който си има нефт няма да фалира вярвай ми, нефта се ползва за доста повече неща в химическата промишленост за които няма заместител, използването на нефта ще спре когато свърши независимо какви други енергийни източници има.
velin
модератор
 
Мнения: 62
Регистриран на: 31 Яну 2010 23:38

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот gogogo » 06 Окт 2012 01:11

Абсолютно вярвам. Не само вярвам, но съм убеден, че сегашната икономика ще свърши за броени дни без нефт, а с това и буквалната смърт на милиарди хора. И все пак без производството на горива, нефт ще се употребява стотици пъти по-малко. Никоя икономика не може да издържи, ако се свие стотици пъти, камо ли изведнъж. След такъв апокалипсис, я оцелеят 10 % перси, я не.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron