Фондация Кеше - Новините от Иран

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот gogogo » 16 Окт 2012 14:32

Малко в последните коментари излязохме извън Кеше-меше. Нишката на мисълта, която проследявам през дълбоко уважаемият lz2sdc, Чефо и търсачът е вярата, че човечеството би станало по-добро, по-морално, ако има неизчерпаем (за възможностите му да потреб̀и) източник на енергия. И колкото и прекрасно да звучи всичко (съвсем сериозно приканвам lz2sdc да се заеме с политика или писателство), аз продължавам да не го вярвам, гледайки заобикалящото ни.

Задоволеността на някаква нужда прави ли ни по-добри? Ако нуждата е духовна, най-вероятно такова нещо може да се твърди. Обаче материална задоволеност не води към духовно израстване. Най-богатите нации днес, не са най-одухотворени. Някой от най-големите мислители, философи, художници, поети, музиканти са живели или умрели в нищета. Има примери и за противното.

И днес има прекалено много хора, за които сметката за гориво, електроенергия и вода не представлява никакво притеснение. Има стотици хиляди такива и у нас. Извън естествената ентропия, няма статистически доказателства, сред тези хора да се наблюдава повишена моралност. Много често може да се заяви точно обратното. Няма много известни случай някой да е забогатял прекомерно с честни, добросъвестни дела.

Аз лично съм чувал за един африкански милиардер, авторката на Хари Потър и евентуално някой музиканти, който обаче множеството религиозни водачи биха охарактеризирали музиката им като произлязла от преизподнята.

Тъй че, колкото и красиво да ми звучи всичко това, никак не го вярвам. Да хубаво е. Да ще мислим за един проблем по малко. Но не, това не ще доведе след себе си голяма промяна в човешките отношения.

Като казахте, как заблудените арабки щели да видят европата и да знаят, че можело и без фереджета, се сетих за нещо. На олимпиадата в Лондон имаше една бегачка, която бягаше опакована като мумия. Завърши последна. Тази бегачка, за да получи квота, е покрила норматив. Отишла е в сърцето на цивилизацията, за да се изложи. Последното е било просто неизбежно. Е как мислите, тя дали е видяла, че има нормални, съвременни жени?

Което пък ме подсети за немските туристи у нас. Идват на златните и две седмици не припарват извън хотела. Наливат се денонощно с влизащия в сметката им алкохол, правят простотии, даже и много нелицеприятни неща. После си стягат куфарите, заминават за ГФР, обличат скъпите костюми и следващата една година са по-ниски от тревата.

Това да видиш, че някой прави нещо, не означава непременно, че и ти ще го сториш. Какво точно ще сториш в някаква ситуация не е толкова обвързано с чуждия пример. Ама някой си от Кувейт танцувал на крушенските водопади. От моя гледна точка, по-добре да не беше стъпвал там, кой знае колко мизерия е оставил след себе си в това райско кътче.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот търсачът » 21 Окт 2012 16:30

не , човечеството не би станало по добро в морален аспект , с технологиите на този кеше ( ако са реалност , разбира се ) но по лесно би преживявало материалната криза която е обхванала БГ вече 20 години , и не я изпуща от задушаващата си хватка и до днес. Ето това е простичко изложено което твърдя аз :)
хсг
Аватар
търсачът
новак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 11 Окт 2012 20:30

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот Gogo55 » 21 Окт 2012 18:26

То кризата е изкуствено наложена, не може то така 20 години само да се краде и руши и да искаме да има просперитет. Ако се хванат хората да работят и да учат , да се внедряват новите технологии в производството, икономиката да е стабилна то вместо 50 години назад спрямо цивилизования свят щяхме да сме горе доле на едно ниво с напредналите държави.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот gogogo » 24 Окт 2012 21:14

lz2sdc аз гледах филма преди доста време. Голяма боза е. Но задължително трябва да се види, а умният си вади изводите. По повод на първия само един факт — правен е от Сони и обвинените са потребителите, които се обвиняват, че не купуват на космически цени, а после в прав текст им се казва, че са овце. Много още мога да кажа, но Вие сте кадърните, гледайте и си мислете.

Адаш, Търсачът най-вероятно има предвид световната криза. Ами тя си беше предвидима (и предвидена многократно). Неизбежна беше. Въпроса е да оцелеем. Сиреч да оцелеят. РБ е вече пътничка, ама сами си го сторихме и никой не ни е виновен.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот търсачът » 24 Окт 2012 21:35

Та ние винаги сме били в криза , така че дали глобална или местна , все едно. Спомнете си и при бай тошово време , нямаше ли криза ?, само че кризата беше за банани :D
хсг
Аватар
търсачът
новак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 11 Окт 2012 20:30

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот gogogo » 24 Окт 2012 21:49

Аз съм последният, който би хвалил социализма. Той е отрицание на всичко, в което вярвам. Но има един факт. За 1 300 години (официална?) история, това е единственият щастлив период за обикновеният българин и със сигурност последният. Това, за което говориш не се нарича криза, а дефицит — недостатък на планирането. Ама няма сега да задълбавам, че тука сте техничари, а икономиката е доста различна дисциплина.

[hr]

По между другото, като казвах, че парите не повдигат морално, имах много причини за това. И точно днес се натъкнах на една, за която писах. Ето един вуйчо с много пара̀, какви ги върши:

Бабаита от Дулово
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот lz2sdc » 25 Окт 2012 21:34

Gogogo,понеже съм от Дулово, няма да ти благодаря за "рекламата" :) Трябва да призная, че го научих от тук (а се е случило на 10-ти), което показва, колко малко се интересувам от политико-криминалния живот на града. Не за първи път ставаме известни с местните си хазартни дерибей и бабаити. Случката е грозна, и днес научих някой подробности. Макар и автора на статията, да дава конкретни подтикващи катализатори, няма никакво оправдание за побоя над медика. На тоя принцип, ако търсим кого да линчуваме, то за ситуацията в България, най-лесно бихме си начесали крастата с правителството и съпътстващите ги икономисти. :D Лирическо отклонение, да не се обидиш?! Икономистите като Теб, сигурно правят възможно най-доброто по силите си, за да не усещаме пълната криза-дефицит. Всеки, с каквото може.

Прав си че парите не водят до по-висок морал, а и времето е такова, че голяма част от притежателите на състояние, натрупали го в тези смътни времена, трудно ще свържем с високия морал. Такива са случаите в Дулово, и не само тук.

Както каза и Търсача, тя - кризата или дефицита (както я нарече), не е от сега, но я забелязваме повече от към материалния характер. Жалко е наистина, че не виждаме другия по-страшен дефицит - духовния упадък, който бе започнал от преди бай тошово време. Социализма и комунистите, парализираха християнския морал. От там в годините на "демокрация" се намали авторитета и уважението в семейната институция - възпитанието на подрастващите. Поради тези дефицити, с пари или без, няма да достигнем какъвто и да е траен материален просперитет за обществото. Ще си имаме в изобилие бабаити, които ще трошат кокали поради положението си в йерархията, както и насилие в училищата, между самите деца.

Когато споменавам свободната енергия, имам в предвид, че ще наклони везната в положителна посока. Нямах в предвид, че с елиминиране на сметките за ток, видиш ли ще забогатеем и станем по духовни и морални. (Макар,че по груба сметка, бих си спестил годишно около 2400 лв. ако си имах фрии генератор и електромобил - на фона от 400 лв. заплата.) Исках да кажа, че това би променило в известен смисъл живота на хората. Енергията не се свежда само до сметките за тока. Такава енергия ще се използва за свободно и бързо пътуване на далечни разстояния. Ако ще ходим до Кувейт да си изхвърлим мръсните чорапи и да подтикнем жените им към бунт за права, със сигурност няма да се получи, това те сами трябва да направят. Но можем да отидем бързо до Гого в Асеновград, и ако имаме нужда от помощ за някой близък, той със сигурност, ще ни помогне с лампата на Райф. Тук също имаме свободата - да не използваме антибиотици, а да си се лекуваме сами и то ефективно от много "неизлечими" болести. Самия генератор на Гого, и синхрометъра са инструментите , които дават свобода. Благодарните хора я чувстват в себе си и там е разковничето, че преживели несгодите, помагат и на други. Всички живеем на бързи обороти, а съвременния технологичен човек, се отдалечава от природата като я замърсява, унищожава. Това трябва да спре, а пътя е чрез енергията и познанията, които не са удобни на някой.

За електромобила и втория филм,... не разбрах защо са го нарекли Тесла, след като го захранват с акумулатори. Автомобила на Тесла, е ползвал енергията от слънцето, добивайки я чрез резонантен метод - кутия с две антени. Така, човек наистина би бил свободен да отиде, където поиска.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот gogogo » 26 Окт 2012 00:37

То „автора“ на статията съм аз. Една от неприятните ми привички е, че съм графоман и често пиша някакви неща по километър без художествена стойност. За протокола нямам нищо против дуловчани, на историята попаднах съвсем случайно, защото не гледам телевизия. Имам много добър приятел от Алфатар, няколко познати в Исперих, е не съм ходил в Дулово, но имам добри преживявания в тоя край. И изобщо няма начин, и без това да кажа нещо срещу житницата/люлката на България.

А той баткото измислил ипей все в такива рекламни истории се набутва. Следя му подвизите покрай другата компания за космически полети, дето също се споменава във филма. Човека просто прави пари. А Тесла е известно име, бащата на електричеството и си е идеална реклама.

Такива „икономисти“ като мен сме прекалено ниско, че да зависи нещо от нас, но наистина съм възхитен от гласуваното доверие.

И за да не е празно дрънкане това, мнение, ще дам една връзка.

http://www.youtube.com/watch?v=kPsVqITAcbQ

Това пак е от другия форум дето обсъждаме (ама като лигаване повече) свободните енергии. Във филма има малко неизказани вече неща в другите конспираторски филми Food Ink, Zeitgeits, Futere by Design, Earth, нещата на Дейвид Айк и Алекс Джоунс. Много ме дразни мнението на североамериканците — „we are the world“, ама вече взех да му свиквам, то и софиянците си мислят, че са България.

Но все пак нови моменти има и заслужава гледането. Там се говори и много за модерните последните десетина години торсионни полета. Пак нищо неказвано преди де. И всичките откриватели на свободни енергии ги показват. И онзи уфолога-доктор и него. И самия Айк естествено, пуснал си е коса, и е много смешен така.

Само превода донякъде разваля работата. Не е добър, а и има и доста правописни грешки. Ще кажеш, че третокласник го е правил, елементарни неща е обърквал и като превод, и като правопис. Ама то с английският отзад си помагаме.

Изобщо филмчето е по малко от всички предни дето изредих, добре направено и заслужава двата часа. Аз даже си го дръпнах за колекцията с все не толкова добрите субтитри, които даже се чудя, дали да не оправя. Интересно е, че в колибката няма негов превод, ама очаквано, защото в колибата държат на качествени преводи и този сигурно просто са отхвърлили.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот търсачът » 26 Окт 2012 11:38

Няма , такова нещо като по съвършени строеве , демокрация е хубав строй , ама за честни хора , а в БГ всички тарикатеят , та затова и бедните ще обедняват още повече , с тарикатлък не става , дефицита си е криза също , кризата какво е не е ли дефицит на пари от страна на хората. :D
хсг
Аватар
търсачът
новак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 11 Окт 2012 20:30

Re: Фондация Кеше - Новините от Иран

Мнениеот gogogo » 26 Окт 2012 14:10

Доста съм чел история и да ти кажа тарикатите виреят във всякакъв стои, за тях е просто промяна в правилата, играта е същата. Единствено се провалят тогава, когато получат решителен отпор, а това рядко става.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron