Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот lz2sdc » 01 Сеп 2012 21:15

Генератор на свободна енергия - Това видео е от днес. Изглежда невероятно, лесно можем да го проверим. Автора на клипа има и още едно видео - ТУК. Той самия казва, че не е перпетуум мобиле и енергията трябва да дойде от вън, вероятно от нулевата точка. Направил е три опита за да го постигне. С кръгъл магнит не се получава, дадения е от стар хард диск (наскоро си вадих няколко). Напрежението е стабилно дори и под товар... Ако все пак можем да го репликираме, може да свържем последователно, няколко такива.... Вероятно има общо с TPU на Стивън Марк?!
TPU - секрет
TPU - генератор на свободна енергия
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот lz2sdc » 01 Сеп 2012 21:24

Някой се е опитал и май не е успял да го повтори. Спиралката изглежда да е от посребрен проводник, а дали наблизо няма и ВЧ предавател?? :?:
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот Чефо » 01 Сеп 2012 22:46

Много мътна стана тая работа с фрее енергията, колко пари потроших по опити и не само аз и ядец, за сега.
да видим има ли нещо вярно в кеше- иранците, времето ще покаже. За сега никой не е видял такова животно, нито аз.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот lz2sdc » 01 Сеп 2012 22:49

Проверен - пореден евтин трик. Въртях магнита, движих по бобината, свивах намотки...Интересно ми бе как го е постигнал. Ако в близост е мобилния, в намотката се индуцира за кратко ~ 1.5mV. Не е изключено да е под далекопровод или дори да е скатал някой Тесла траф :D

Добре е в темата да се поставят подобни измами, така никой няма да губи време и усилия :)
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот icrow » 02 Сеп 2012 09:30

Колега, най-вероятно си прав, но все пак до като не се провери също това устройство на друго място не може да се твърди дали е измама. Прави ми впечетление, че дори и след, като сложи товара а и после, като го откачи напрежението не мръдна, теост би трябвало да осигури доста по голяма мощност си мисля. Под далекопровод веднъж опъвах FTP кабел беш около 50м окачен на уличнo осветление, като доближих крайчето на кабела към стълба, който е метален и е заземен заочна на повече от сантиметър да прехвърля постоянна дъга. А само 5-6 волта ме съмнява да се индоцира от далекопровод. Този магнит които използва на видеото е от HDD и би трябвало да е на едно място SNSN
Свобода на словото!?!?! ако му трябвам на някой ел.поща icrow@abv.bg
Аватар
icrow
новак
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Юли 2012 19:51

Re: Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот lz2sdc » 02 Сеп 2012 10:47

За да е достоверно, би следвало да пробва и със светодиод. Доста слабо се върти мотора за 6V, а в корпуса му винаги може да се скрие 1-2 батерийки от запалка. Що се отнася до това, че мултицета също измерва 5.92V, там също в серия на клемите може да се сложи друга мини батерийка. Това обяснява, защо под товар напрежението не мръдна. Той затваря веригата за мултицета - 5.92V, както и веригата с батерийката в мотора. Наистина си играх и ми беше интересно дори и ако може да получи енергия от външен източник, но това си е чиста проба трик. Да, казах си че може да има нещо, виж той използва неодимов магнит, но след като не могат доста хора да го репликират, има мътна страна или си е явление касаещо местността или автора. Във всички случаи не можем да говорим за свободна енергия за благото на човечеството. Ако опита трябваше да е точен, той трябваше да използва светодиод, да даде на късо клемите на моторчето и мултицета, да махне магнита като го приближава и т.н.

Ето поредния фокусник с "монополярен магнит"
Човека, наистина обича фокусите
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот georgi_nz » 02 Сеп 2012 20:45

Според мен клипа във вибокса ( излиза с търсачката на "Антигравитация и Нло (стейн Дейо)" ) дава доста информация. Стейн Дейо потвърждава написано от Владимир Терзийски в "Летящите чинии ..." , че антигравитация, свободна енергия и промяна в скороста на времето - са трите неща на едно и също нещо.
Всеки заслужава това, което е предизвикал!
georgi_nz
интересуващ се
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Мар 2010 09:05

Re: Генератор на свободна енергия - факт или измама...?!

Мнениеот lod » 05 Сеп 2012 21:52

Аз това клипче го гледах преди един ден и мислех да пробвам утре. Явно сте ме изпреварили даже проверих в нета за същия магнит струваха някъде към 2-3 лв. Не знам защо много ме съмнява поради факта, че напрежението е изправено, не знам дали ви направи впечатление. Първо уреда се свързва в противоположна посока и винаги излиза минусче. Ако беше променливо напрежението щях да предположа варианти, но за изправяне с магнит не съм чул до сега. Явно няма да правя опити щом вие сте пробвали и не става. И друго клипче гледах с тая машинка захранва моторче, което върти друго моторче в генераторен режим и захранва светодиод. Че аз ако подам това напрежение ще захраня поне 4 светодиода. Това също ме доведе до извода, че има измама.
lod
новак
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Сеп 2012 18:44


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта