Гонене на гадове

Гонене на гадове

Мнениеот gogogo » 18 Юли 2012 20:44

Здравейте. Човек и добре да живее, все някога става за резил. Та и аз така. Поръчах си джаджа от телешопа. Става въпрос за тази:

http://www.topshop.bg/unishtojitel_na_n ... =107&pcs=2

Че работи чудото ми е ясно, защото мой близки са го пробвали. Че в него сигурно няма части и за пет лева също, защото иначе нямаше да е телешоп.

Обаче ме гложди един въпрос. Българина нали знаете, кой му е вечния хамлетовски въпрос? Минах ли се? Че съм се минал е ясно, но имам предвид друго. Тая работна честота от 25КХц УКВ вредна ли е за човека? Тука сте предимно хора електричари, радиолюбители, инженери. Няма начин да не знаете. Ще съм благодарен на отговор.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Гонене на гадове

Мнениеот TRANTOR » 18 Юли 2012 23:08

Купих си 4броя подобни от един холандски пазар, преди няколко години.
Имат някакъв ефект, но е относителен.
Все пак работят.
Обаче се чува и пищене, тихо, но дразни.
По 2евро бройката ги купих.
За вредата не знам, може и да има, мен лично ме дразни тоя уред ама го ползвам на входовете на къщата.
Вътре не мога да спя спокойно от него.
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък

Re: Гонене на гадове

Мнениеот lz2sdc » 22 Юли 2012 11:32

Преди 4-5 години, си купих този уред, основно заради гризачите. Ако трябва да съм честен дава някакъв резултат, но не е очаквания от мен. Казват, че, максималния ефект се проявява, след 3 седмици, но пък е било възможно след този период, инцидентно преминаване, на някой гризач. При мен гадините ме тормозеха предимно вечер, човъркайки под дъските на пода...няма спане. Да, това намаля и за известен период изчезна, но периодически, пак ми гризяха зад раклата (може би са били новодомци и трябва да се чака още 14 дни :D ).

Има една истина и тя е, че срещу глада, няма ефективен ултразвук.

Иначе докато си го взех веднага го отворих. Ако някой е любопитен, какво има вътре: снимчица - Чип с изтрит надпис, беличкия е оптрон MOC3021 (пак изтрит)...елементи за не повече от 5 лв. Че се набутах тогава ясно - 30лв., но май го взех повече от любопитство...

За 25KHz, не би трябвало да вредно за човек, но тази честота е близка до кучегоните, съмнявам се, че не се усеща от домашните любимци, но не по-малки са ми и съмненията относно ефективността. Може би, ако си хвана мишле и да го тествам - око да види, ръка да пипне :)
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта