Търся насока за чертожна програма

Търся насока за чертожна програма

Мнениеот TRANTOR » 16 Юни 2012 19:18

Тук предполагам повечето редовно работят с такива програми , затова просто търся съвет.
В зората на компютрите ;) , когато Правец 16 беше най-модерния и труднодостъпен :D , правех дори и програми, но от тогава насам работата ми на компютъра се ограничава с чатене , филми , преинсталиране, флашване и конвертиране на файлове.
Пробвал съм за кратко да проуча Ауто-Кад, но съвсем за малко , наложи се преинсталация по това време и повече не я инсталирах.
Та затова ми е нужна програма с ясен интерфейс, сравнително лесно разбираем , но да може да работи и в 3д формат.
Техническите ми познания са поне на средно ниво /зависи от гледната точка/ така че общо взето има надежда в мене :D
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък

Re: Търся насока за чертожна програма

Мнениеот gogogo » 16 Юни 2012 20:19

Зависи, какво точно ще чертаеш е моя първи отговор. Сиреч трябва още информация. Ако наистина познанията ти са средни, те поздравявам с това. Моя списък на хора със средно познанство е доста кратък. Като може би по-известни имена в него са Джобс и Гейтс, но в никакъв случай Балмър.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Търся насока за чертожна програма

Мнениеот TRANTOR » 16 Юни 2012 22:48

Хах, развесели ме , напълно искренно , без нищо лошо .
Както съм написал , зависи от гледната точка, може според твоето ниво, моите познания да са дори минимални или никакви , и може и дори да е така , знае ли човек докъде се простира познанието , че да определя нива?!?
Машинно чертане ще е основата , но е добре и да има опции за на някакви ел. елементи , макар че с електрониката съм почти скаран.
Благодаря ти за вниманието!
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък

Re: Търся насока за чертожна програма

Мнениеот gogogo » 16 Юни 2012 23:28

Тогава името е едно — Solid Works.


п.п. изобщо няма да се учудя, ако твоите познания са по-големи (и дори много по-големи) от моите. Само заявявам, че моите са достатъчни да определя кой, колко е напред. И поради тази причина в графата задоволителни са малко, а познавам много висококвалифицирани кадри, но в определена област. В средно вече казах кои попадат, а за компетентни все още се чудя Кърнигам, Ричи, Томпсън и Maк Карти дали попадат или се разминават на малко.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Търся насока за чертожна програма

Мнениеот TRANTOR » 17 Юни 2012 07:14

Не съм се смял заради познанията , просто пих бира , четох вицове ,/докато гледах и мачове/, бях в настроение и отговора ти беше остроумен.
Изобщо не ме вълнуват такива теми , кой на кво ниво е щото всеки е и гениален и тъп понякога!
Аз се чувствам доста назад и за това сега съм решил да поработя по въпроса.
Благодаря за предложената програма!
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък

Re: Търся насока за чертожна програма

Мнениеот Gogo55 » 17 Юни 2012 15:37

Аз съм минал през аутокада около 2000-2005г, но после преминах на солид ворк от 2005г. до сега. И моето мнение е че солида е най доброто решение. После малко и корел си трябва ако с това си вадиш хляба. Реално погледнато това са трито програми който се ползват, защото много често се случва някой да ти даде фаил, или да си дръпнеш от нета в корел, или в аутокад и когато не можеш да го отвориш и да го разбереш се дразниш.
Предимството на солида пред аутокада е че има модули в него с които можеш да си смяташ всяка една конструкция на дадените натоварвания които е нужно да издържа, можеш да вкарваш формули в дадени размери и така да мащабираш или променяш точно даден детайл, също и че ти вади теглото на детайла или на готова конструкция. Също голямо предимство е че можеш да правиш анимация на дадена машина как работи. Виж това клипче съм го правил на един двг който първо начертах като ползвах самия двигател за да сваля размерите, и после в самия солид ворк го анимирах как би трябвало да работи:
http://www.youtube.com/watch?v=5368Isr2C5E
Ето и още две снимки на мой модели който първо си чертая в солид ворк и после си ги правя сам, като си режа на лазера дадените детайли и след това ги слепвам.
Мисля че ще добиеш представа защо солид е за предпочитане да се усвоява, а другите да са колкото да можеш да ги ползваш. Има и друго , въпреки че чертая в солид вече около 7 години все още не му знам всичките възможности, тоест иска си доста учене, за десетина дена няма да можеш да я усвоиш.
Прикачени файлове
3.sborka gogo akrobat.jpg
31.Smolet gogo polugotov 3.VI.2012.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Търся насока за чертожна програма

Мнениеот TRANTOR » 17 Юни 2012 18:44

Благодаря Гого!
Тази вечер ще я инсталирам и ще хвърля едно око.
Пределно ми е ясно , че няма да ми е лесно , а и при мен всичко опира до свободното време , което ми е доста накъсано и може и с дни да не мога да седна да начертая нещо, така че нещата ще се проточат докато я разуча.
Все пак всичко си има начало.
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта