Дънова библиотека

Дънова библиотека

Мнениеот gogogo » 25 Апр 2012 19:19

Съвсем преди минути научих за нея. Държи я човек, който много уважавам и следя по други съображения. Очаквах да е за астрология, а то какво било. И понеже знам, че тука има хора дето симпатизират на бялата секта и за това бързам да я изрекламирам:

http://triangle.bg/

Преди време по между другото, като си търсих книгите на Ценов, попаднах на още нещо:

http://imadrugpat.org/video/

Това са някакви филми пак на същата секта. Не съм ги гледал, ама тия са сериозна работа, имат си издателство, книги, списание, църква или там каквото е на техен език. Изобщо са напред. Само се чудя, кой дава пари за тая работа, че така се развиват. Ама не ми е зор.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Дънова библиотека

Мнениеот enarei » 25 Апр 2012 19:53

gogogo написа:... Само се чудя, кой дава пари за тая работа, че така се развиват. Ама не ми е зор.


Дъновизмът е розенкройцерско течение.
enarei
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Май 2010 15:23

Re: Дънова библиотека

Мнениеот gogogo » 25 Апр 2012 20:35

Ереней, човек ти съвсем ми обърка възприятията. Имам един много далечен познат розенкройцер, че нали у нас клубът си е разрешен официално, както оня другия пак „рицарски“ Лайънс. Та човека е заможен, всичките им там членове в моя град на тия са най-богатите. Уж се занимавали с благотворителност (вярно направиха детска площадка, даряват редовно на дома „Майки с деца“).

Ама чета по тия конспираторските места, че било някаква подгилдия да го наречем на масонството. Пък последното нали било издънка на талмодизма и така. Та се чудя, това не трябва ли да е лошо в твоите очи? Нали беше дъновист? А дъновизма е някаква секта съчетаваща християнство с далекоисточни учения. Демек на Вас тия масосонските, старозаветни, рицарски, илюминатни и пр. братства, не са ли врагове?

Аз наистина съм много объркан от коментара ти. Как хем се борите против тях, хем ги ползвате за финансиране???
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Дънова библиотека

Мнениеот enarei » 25 Апр 2012 21:34

gogogo написа:Ереней, човек ти съвсем ми обърка възприятията. Имам един много далечен познат розенкройцер, че нали у нас клубът си е разрешен официално, както оня другия пак „рицарски“ Лайънс. Та човека е заможен, всичките им там членове в моя град на тия са най-богатите. Уж се занимавали с благотворителност (вярно направиха детска площадка, даряват редовно на дома „Майки с деца“).

Ама чета по тия конспираторските места, че било някаква подгилдия да го наречем на масонството. Пък последното нали било издънка на талмодизма и така. Та се чудя, това не трябва ли да е лошо в твоите очи? Нали беше дъновист? А дъновизма е някаква секта съчетаваща християнство с далекоисточни учения. Демек на Вас тия масосонските, старозаветни, рицарски, илюминатни и пр. братства, не са ли врагове?

Аз наистина съм много объркан от коментара ти. Как хем се борите против тях, хем ги ползвате за финансиране???


То понякога просвещението е достатъчно финансиране.
enarei
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Май 2010 15:23

Re: Дънова библиотека

Мнениеот gogogo » 25 Апр 2012 23:31

Ами не знам, объркан съм. Туко що гледах един велик, исторически мач, не мога да мисля, ще лягам. Знам едно за тях, че имат най-точните еферемиди. Но нито знам как са изчислени, нито мога да си ги намеря. Единствените дето имам, преди години си купих от Червен бряг, като на тях не пишеше нито чии са, а престъпно нямаха даже прецесия. Ама по тия ширини и това е добре, уж.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Дънова библиотека

Мнениеот enarei » 26 Апр 2012 05:35

gogogo написа:Ами не знам, объркан съм. Туко що гледах един велик, исторически мач, не мога да мисля, ще лягам. Знам едно за тях, че имат най-точните еферемиди. Но нито знам как са изчислени, нито мога да си ги намеря. Единствените дето имам, преди години си купих от Червен бряг, като на тях не пишеше нито чии са, а престъпно нямаха даже прецесия. Ама по тия ширини и това е добре, уж.


Примамвали са умни "шебеци".
Днес това го правят чрез държави и институти, наместо ордените.
enarei
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Май 2010 15:23


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron