алтернативно отопление

Re: алтернативно отопление

Мнениеот gogogo » 15 Юли 2012 14:23

Би ли споделил подробности по последното, че нещо не се сеща, как да стане.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: алтернативно отопление

Мнениеот lz2sdc » 15 Юли 2012 15:35

Също имам една идея, събирателна между трите технологии, а именно климатик, Стирлинг двигател и водородна клетка. Изглежда просто - клетката осигурява топлина за стирлинга, който пък движи помпата на климатика.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: алтернативно отопление

Мнениеот Чефо » 15 Юли 2012 16:27

http://fun.ehhaa.com/bg/video/view/1981 ... -parn.html
ето това имам в предвид.
Видял съм се с него.
И още с един двама негови колеги с който имам контакт и ще направя необходимото.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: алтернативно отопление

Мнениеот lz2sdc » 15 Юли 2012 19:27

Осем пъти за топлата вода и три пъти за отопление! Доста интересно, а и най-хубавото е, че човека е отворен за да сподели изобретението си. Ефективност 4000Kw/h, помпа и пластинчат топлообменник (гледам че цените им варират от 170 до 1000лв ) и май това е най-скъпата част от системата. Виждат се климатик, стари бойлери, тръби, температурен датчик... Отново евтиното и ефективното, не се приема... не може да носи печалба за кожодерите...

Чефо, благодаря ти, че го споделяш. Ще чакаме подробности и най-вече, завършена система. Дано имаш време и средствата. :)

btw: Дали е приложимо за едно семейство? В смисъл, там има 21 апартамента и студената вода от водопровода (до колкото схванах, тя се използва в топлообменника), по-често ще циркулация през системата.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: алтернативно отопление

Мнениеот Еднорог » 25 Юли 2012 21:35

lz2sdc написа:
Gogo55 написа:Ако се намери нещо което да е по добро от климатика в съотношението цена-топло ще е супер, ама май няма такова на този етап...

Определено, за сега няма... :)

А може и да има, я погледнете това:
http://atominfo.bg/?p=6978

http://ecat.com/

Поръчал съм си и да видим дали ще го получа.
Еднорог
новак
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2010 06:17

Re: алтернативно отопление

Мнениеот lz2sdc » 29 Юли 2012 18:56

Еднорог написа:А може и да има, я погледнете това:
http://atominfo.bg/?p=6978

http://ecat.com/

Поръчал съм си и да видим дали ще го получа.

На тази цена дето я дават, със сигурност няма да е за масова употреба. Ако все пак стане, със сигурност и на никела ще вдигнат цената :D ...

Не е ли вода или да го теглим направо от етера и да е в хармония с природата... някак си не ме привлича. Тръпката е, да можем да си го репликираме. Една технология като започне да се пази в тайна и да се търси патенти, вече е обречена да й се сложи четала... и пак всичко опира до човешката суета. Докопал се до някаква истина, човека вижда само паричните знаци, а колко деца умират в Африка от глад и липса на питейна вода... такива неща остават скрити за задоволените душици. После любовта била на всякъде около нас...
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: алтернативно отопление

Мнениеот TRANTOR » 29 Юли 2012 21:42

Е, нека му дойде , че да го расфасова, че да видим.
Дано не е много хитро защитено срещу разглобяване само!
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък

Re: алтернативно отопление

Мнениеот iko87 » 31 Авг 2012 19:21

Здравейте, искам да повдигна отново старата тема за отоплението. Все пак идва зимата искам да попитам как мислите вие за анодното отопление, много се порових струва ми се има какво да се изпробва и някой хора пишат че има доста голяма икономия, но има и доста които го оплюват но според мен има какво да се изпробва, но дали е по евтино от климатик както пише тук http://www.youtube.com/watch?v=zwbfsQTH ... r_embedded .
iko87
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Яну 2012 22:18
Местоположение: ЕЛИН ПЕЛИН

Re: алтернативно отопление

Мнениеот ivanmarinoff » 14 Окт 2014 08:29

Здравейте съфорумци.Отдавна следя форума и уважавам много публикациите в него.За първи път ще публикувам нещо-това е моята въздушна термопомпа.След една година четене и пазаруване на отделните компоненти/които не са много ефтини/ и една година правене с моят добър приятел и майстор на климатична техника Нено Николов от гр.Варна, вече съм на финала и резултатите са много обнадеждаващи. Та за изделието - състои се от климатик Хайер сплит 22 ка.Куча китайска марка, но здрава и работеща перфектно, топлообменник, водна помпа, бойлер със серпентина и много смятане. Предстои разширение на системата с саморъчно направен воден конвектор /фен койл/ от дътрешно тяло на стар климатик, но когато и това е готово ще пиша и ще кача снимки. Предполагам че ще питате за стойността на изделието-до тук около 1000 лв. за двете години, с включените средства и за майстор Николов. Климатика го придобих на старо за символична цена и от там се почна всичко. Топлообменника го купих от фирма "Фригокомерс", тъй като там са най изгодни - по спомен около 240лв. водна помпа от "Алати" на промоция около 110 лв. Вилоу мисля че беше, бойлер - Атлантик о`про комби 100 литров около 330лв. и разход за тръби, свързващи елементи, кутия, и разширителен съд. Та само с бойлер си работи повече от прекрасно. климатика е достатъчно мощен-2 кв. от мрежата, отдава 6,5 кв. и в двата режима, общата площ на ТО е 0,90 кв.м, и вътрешното тяло на климатика си прави достатъчно топло или студено. Та това е за сега. Забравих да добавя идеята-с 2 кв. разход на енергия да се топлят бойлер, стая с площ 25 кв.м, от вътрешното тяло и стая с площ 14 кв.м от конвектора. До момента без конвектора се справя блестящо.
ivanmarinoff
новак
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2011 11:52

Re: алтернативно отопление

Мнениеот ivanmarinoff » 16 Дек 2014 09:02

ivanmarinoff написа:Здравейте съфорумци.Отдавна следя форума и уважавам много публикациите в него.За първи път ще публикувам нещо-това е моята въздушна термопомпа.След една година четене и пазаруване на отделните компоненти/които не са много ефтини/ и една година правене с моят добър приятел и майстор на климатична техника Нено Николов от гр.Варна, вече съм на финала и резултатите са много обнадеждаващи. Та за изделието - състои се от климатик Хайер сплит 22 ка.Куча китайска марка, но здрава и работеща перфектно, топлообменник, водна помпа, бойлер със серпентина и много смятане. Предстои разширение на системата с саморъчно направен воден конвектор /фен койл/ от дътрешно тяло на стар климатик, но когато и това е готово ще пиша и ще кача снимки. Предполагам че ще питате за стойността на изделието-до тук около 1000 лв. за двете години, с включените средства и за майстор Николов. Климатика го придобих на старо за символична цена и от там се почна всичко. Топлообменника го купих от фирма "Фригокомерс", тъй като там са най изгодни - по спомен около 240лв. водна помпа от "Алати" на промоция около 110 лв. Вилоу мисля че беше, бойлер - Атлантик о`про комби 100 литров около 330лв. и разход за тръби, свързващи елементи, кутия, и разширителен съд. Та само с бойлер си работи повече от прекрасно. климатика е достатъчно мощен-2 кв. от мрежата, отдава 6,5 кв. и в двата режима, общата площ на ТО е 0,90 кв.м, и вътрешното тяло на климатика си прави достатъчно топло или студено. Та това е за сега. Забравих да добавя идеята-с 2 кв. разход на енергия да се топлят бойлер, стая с площ 25 кв.м, от вътрешното тяло и стая с площ 14 кв.м от конвектора. До момента без конвектора се справя блестящо.
След като монтирах конвектора се установи, че съм допуснал малка грешка в свързването на системата.Бях вързал водната инсталация в паралел и малко не му достигаше да достигне желаните резултати, за това я промених, като вързах бойлера и конвертора последователно.Направо си заспа.В момента е невероятно топло и в двете стаи, а и винаги си имам топла вода в изобилие. От хигиенична гледна точка един път седмично пускам бойлера да се загрее от собствения си реотан до 85 градуса, тъй като системата е сравнително ниско температурна /до 70градуса/ и имало опасност в бойлера да се развива някаква болест от бактерията "легионела".Бях го чел някъде във форумите.Та така-изделието си работи отлично. До момента е пробвано до - 5 градуса и се справя.Ще чакаме по-големите студове и пак ще докладвам резултати.
ivanmarinoff
новак
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2011 11:52

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron