200 души излязоха на протест срещу монополите

200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот enarei » 14 Ное 2010 16:10

Над 200 души се събраха на протестна акция под надслов „Да спрем произвола на монополите! ДНЕС!”. Гражданите демонстрираха срещу високите цени и лошото качество на ток, парно и водоснабдяване.
Акцията е организирана от Инициативния комитет на Национална гражданска инициатива „Срещу произвола на монополите” и Гражданско движение ДНЕС, предаде Агенция „Фокус”. Протестното шествие тръгна от площад „Света Неделя” и стигна пред Народния театър „Иван Вазов”.

Начело на шествието бе теглена от хора каруца с триглавата ламя – символ на алчните монополисти. Инсталацията е „изградена” от повредени електроуреди, крушки, кранове, радиатори и други.

В акцията се включиха известните личности Латинка Петрова, Камелия Тодорова, Янка Рупкина, Силвия Кацарова, Ваня Щерева, Наско и Кирчо от БТР и много граждани.

Мисля, че имаме шанс за успех, събрали сме към 300 000 подписа от цялата страна, каза певицата Силвия Кацарова. Трябва да покажем на гражданите, че ние имаме права и трябва да се борим за тях. Не може едно парно да струва на семейство една месечна заплата – такова чудо няма по света, допълни тя. Произволът наистина е голям”, каза Кацарова. Според нея на кампанията трябва да се погледне сериозно, защото „трябва да усетим, че сме граждани на една държава, която мисли за нас, защото ние се чувстваме точно като сирачета – поне засега нямаме никакви права”.
enarei
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Май 2010 15:23

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот Чефо » 15 Ное 2010 13:07

Браво време беше и то отдавна. Радвам се, че най после се случи, дано да се доведе до край и да има реални резултати и да се усети,намалято на цените поне на половина. Не може нещата от първа необходимост да ни среуват цялата заплата. Щом минималното възнаграждение е към 130 лв, то в тях спокойно да могат да съберат всички сметки - квартира, ток ,вода, телефон, GSM, кабелна, интернет, Храна и дрехи, даже да останат за да може да се спести поне за едногодишна почивка. Да не говорим, че всеки който има собствено жилище да може периодично да заделя за ремонт нови уреди, мебели. Тук не включвам автомобил и поддърката му. Мога да добавя за всички неща които се оказват еднодневки а си дал пари за тях и нямат никаква гаранция. Не може едно нещо за да го имаш да го плащаш няколко пъти и никой да не носи отговорност за това.
Ако някой иска може да сметне изброените неща на него колко би му стрували и да каже това нормален живот ли е? Това продължава доста години.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот Maugli » 17 Ное 2010 15:48

Абсолютно съм съгласен с Чефо и с другите. НЕ само протест , а ако може и нещо по радикално спрямо такива монополисти.
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот Maugli » 18 Ное 2010 17:02

ето я добрата новина :
Руски учени изобретиха суперкондензатор


Учени от Института по физика “Лебедев“ към Руската академия на науките (ФИАН) са разработили устройство, което преобразува слънчевата енергия в електрическа и успоредно с това я натрупва с висока плътност в двоен електрически слой елекродиоди на основата на различни нанопорести материали, съобщи ИТАР-ТАСС, цитирана от БТА.
Уникалният прибор - фотоелектрохимически суперкондензатор - може да бъде използван в слънчеви електроцентрали и осветителни системи за частни и държавни учреждения. В основата на устройството са залегнали уникални нанопорести въглеродни материали.
Благодарение на тях един кубически сантиметър от суперкондензатора може да натрупа средно милион пъти повече енергия, отколкото обикновените класически кондензатори.
Икономическата полза е много голяма - 1 кВт електрическа енергия струва 3-3,5 пъти по-малко. Освен това новите фотокондензатори могат да се използват непрекъснато в продължение на 15 години. Специалистите съобщават, че при достатъчно финансиране промишленото производство на новите устройства може да започне след 4 години.


http://novini.dir.bg/news.php?id=7464759
и на ИТАР-ТАСС
http://www.itar-tass.com/level2.html?NewsID=15692921&PageNum=0

това е една мнооого добра новина, съхранението на нергия в малък обем досега беше нерешен проблем, вие добре знаете досегашните батерии с известните недостатъци -
голям обем с малък капацитет и малкото цикли на зареждане...
както казват- проблема е решен генерално - първо зареждането е със слънчева енергия и второ - съхранява се в супер уплътнен кондензатор чиито своиства са вследствие от наноматериали , както казват - милион пъти по-голям капацитет си представям фантастични неща....
едното че в малки батерии ще можем да съхраняваме цели киловати , и още - наи проблемните елементи в електрониката са кондензаторите с техните големи размери и малки капацитети - следва че ще спаднат милиони пъти размерите им и това ще позволи тяхното вграждане в интегралните схеми - нещо немислимо досега.
представям си вече новите чипове със вградени всички кондензатори вътре , освен това
и със вградени батерии и крака само за вход изход.... просто запояваш на платката
и то вече работи , няма нужда от шини за захранване и изправители и стабилизатори...
по платката ще текат само сигнали....
мечтииииииии.........
купувам си пик процесор, допирам светодиод до краката му и тои почва да мига....
мечтииииииии.........
няма захранващи кондензатори , няма импулсни стабилизатори, купувам една шепа интеграли, три процесора, връзвам ги небрежно и си работят до пенсия...
мечтииииииии.........
акумулаторите на колите ще станат колкото кутия цигари...
ще имаме малък акумулатор в къщи колкото сегашните , но тои ще събира няколко мегавата и когато нямаме ток ще се включва тои и ще ни осигурява за седмици напред....
мечтииииииии.........
а дано да се сбъднат!
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот Maugli » 18 Ное 2010 17:22

а си мечтая и за супер издръжливи електромобили, с миниакумулатори с огромна мощност,
зареждани от слънцето, даааа.
телевизори и телефони с вечни батерии и без зарядни, това ми е мечтата.
компютри и лаптопи, стереоуредби и памети, вентилатори и отоплителни уреди....
дори самолети и хеликоптрери с електрически двигатели ще са възможни...
ех много се размечтах май.
дано не го забутат и това откритие някъде в някои сеиф и да си умрат мечтите ми там...отново...
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот Чефо » 18 Ное 2010 22:04

Колите са отживелица, то и пътища няма, та аз мечтая за антигравитацията, бързо и безплатно. Дали ще са летящи тарелки или други апарати няма значение.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот Maugli » 18 Ное 2010 22:36

и аз Чефо, като малък много си бях харесал един летящ скутер на Люк от междузвездни воини , прилича много на гумена лодка , ако помниш филма, дето отива с него да търси робота или пустинята, една от първите серии... после и спидерите си бях харесал , ама много са рискови, като гледам как се блъскат с тях ...
дано скоро да открият антигравитацията , но летящия транспорт не е много на добро.
така се обезмисля пътнта мрежа и наи-важното - пътните ограничения и прегради...
вече освен че ще може да си паркираме в дворовете, всеки друг ще може да паркира в
двора ни, на тавана ни, на терасата ни, из нивата , из насажденията ... въобще - неконтролируема наглост ще се получи.
как ще си пазим таваните и дворовете ? къде ще можем да си пием кафето и да пушим спокоино без да ни сгазят ? дори да сме на върха на небостъргач и там ще доиде някои
да ни опуши въздуха или да ни прегази...
ще има катастрофи по таваните , ще падат тарелки докато спим.. въбще - неконтролируема напаст.
аз по принцип съм заклет пешеходец и съм против масовия личен транспорт, всичко освен колелетата е много вредно и убииствено когато стане масово.
а със навлизането на масово личен летящ транспорт живота ще стане в пъти по ужасен.
имаме личен дългогодишен опит вече с масовизирането на колите, станаха по 7 на семеиство , няма къде да се паркира, катастрофите се увеличиха над 50 пъти, потреблението на бензин също , въздуха вече не се диша , всичко е изгорели газове...
улиците са паркинги 2-3 ленти и една централна "лента" около осевата линия за движение... тротоари НЯМА, с автомобил се стига по бавно от колкото да се ходи пеш поради задръстванията ... и т.н.
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот вальо » 26 Ное 2010 22:47

Привет ! Къде се прави подписката ?
вальо
новак
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Ное 2010 22:15

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот georgi_nz » 28 Ное 2010 19:52

Чефо написа:Колите са отживелица, то и пътища няма, та аз мечтая за антигравитацията, бързо и безплатно. Дали ще са летящи тарелки или други апарати няма значение.


Такива са и моите мечти.
От как изчетох Владимир Терзийски - вярвам, че това е бъдещето.

А относно "проблема" с паркирането на тарелките - не бойте се за това. И правила за хвърчене ще се измислят и място за паркиране ще се намери.

Вие изхождате от днешното положение - претъпкани като свинеферми големи градове и безумна концентрация на хора. Това ще изчезне и Човеците ще живеят нормално по селата и малките градове. След като енергийния проблем и зависимоста от шарени хартийки (банк-ноти) ще изчезнат, тогава много ограничения и бариери ще паднат. И това да живееш в голям претъпкан град ще е вид мазохизъм и атавистична патология. ( то не че и сега не си е мазохизъм)
Всеки заслужава това, което е предизвикал!
georgi_nz
интересуващ се
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Мар 2010 09:05

Re: 200 души излязоха на протест срещу монополите

Мнениеот Maugli » 29 Ное 2010 05:32

А относно "проблема" с паркирането на тарелките - не бойте се за това. И правила за хвърчене ще се измислят и място за паркиране ще се намери.
знам е , ама е хубаво да ти го каже друг :D :D :D
виждам че е решен отдавна , много отдавна , като се прибирам пеш по осевата линия , щот не може да се ходи по встрани. :D :D :D :D :D :D :D :D
знам и че ще ги спазват , знам.
а място за паркуране - бол , гледам аз покривите и си мисля , таина е кво си мисля. нецензурно е едно такова.
и за останалото съм съгласен - свинеферми , болшие , многие, претъпкани до невъзможност.
и банкнотите ще изчезнат , но дали преди нас не е ясно. :D :D :D :D :D
дано.
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта