Да помечтаем

Re: Да помечтаем

Мнениеот georgi_nz » 30 Мар 2012 10:22

enarei написа:Аз си представям къщи в Столипиново и др., в които сурогатно ще се износват избиратели, заченати инвиво.
Нуждата от ВиК съвсем ще отпадне.

Тези избиратели ще ни избират Бойковци, Цецковци, Дянковци и т.н., които да пазят енергията и да налагат данъци, наказания, ограничения... на нормално заченатите.



Ами то това е днешната реалност - не се налага да си го представяш, понеже вече е създадена такава йерархия отдавна. Онези подчовеци от Столипиново озаконяват "правилните" мишоци за парламента, а ние истинските хора сме модерните роби - създаваме благата за издръжката на подчовеците и за забогатяването на мишоците. Като при това имаме само задължения и нямаме никакви права - дори ако къщата ни е разграбена от тумба подчовеци това е в реда на нещата и нищо не може да се направи нито чрез саморазправа, нито в съда.

А най-лошото в цялата работа е че масово това положение НЕ СЕ ОСЪЗНАВА от Човеците и те са го приели за даденост и нямат никаква мисъл в посока за промяна или най малко да се запитат какво може да се направи.
А то много може да се направи.
Всеки заслужава това, което е предизвикал!
georgi_nz
интересуващ се
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Мар 2010 09:05

Re: Да помечтаем

Мнениеот enarei » 30 Мар 2012 15:28

georgi_nz написа:Ами то това е днешната реалност - не се налага да си го представяш, понеже вече е създадена такава йерархия отдавна. Онези подчовеци от Столипиново озаконяват "правилните" мишоци за парламента, а ние истинските хора сме модерните роби - създаваме благата за издръжката на подчовеците и за забогатяването на мишоците. Като при това имаме само задължения и нямаме никакви права - дори ако къщата ни е разграбена от тумба подчовеци това е в реда на нещата и нищо не може да се направи нито чрез саморазправа, нито в съда.

А най-лошото в цялата работа е че масово това положение НЕ СЕ ОСЪЗНАВА от Човеците и те са го приели за даденост и нямат никаква мисъл в посока за промяна или най малко да се запитат какво може да се направи.
А то много може да се направи.


Източниците на анормално зачевани избиратели изпреварват източниците на енергия.

Енергетиката не е правилен инструмент за регулация на популацията.
Чрез нея подчовеците превръщат хората в биороботи.

Хората са обезоръжени не само откъм оръжие.
Докато подчовеците не са.
enarei
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Май 2010 15:23

Re: Да помечтаем

Мнениеот gogogo » 30 Мар 2012 19:00

enarei аз отдавна знам, че съм доста тъп, ама убий ме, ако разбрах, какво каза туко що.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Да помечтаем

Мнениеот enarei » 30 Мар 2012 19:04

gogogo написа:enarei аз отдавна знам, че съм доста тъп, ама убий ме, ако разбрах, какво каза туко що.


Използваш Сократови похвати.

Предавам се!
enarei
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Май 2010 15:23

Re: Да помечтаем

Мнениеот Gogo55 » 19 Сеп 2012 23:44

Съвсем хипотетично да си представим че се пусне една партида генератори на свободна енергия да кажем 5 киловата моно и трифазни. Кой как мисли къде е удачно да се продават-по големите вериги магазини от рода на метро и практикер дали ще вървят, или само от малките квартални железарийки като клюката ще се разнася от ухо на ухо. На какви цени от търговеца, дистрибутора, на едро и на дребно ще има добър пазар? Струва ли си да се рискува с Българския пазар който по принцип е никъв и освен плюнки едва ли ще донесе нещо на хората който ще ги правят?
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Да помечтаем

Мнениеот Чефо » 20 Сеп 2012 06:11

Аз мисля че ще има пазар. Само дето в началото ще е "ама вярно ли е това"? Да видим комшията и ако не умре ще си взема и аз. И да, би било добре да ги има на всякъде щото не на всякъде има големи хипермаркети. Така ще има конкуренция. Все ще си изкарат нещо и хорицата дето ги продават нали има слагат 1000% печалба. А като се разбере, че е вярно гледай как ще спят пред магазините всички от родата и ще купуват по няколко, че да има.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: Да помечтаем

Мнениеот lz2sdc » 21 Сеп 2012 16:01

Независимо какъв е пазара, генераторите ще се търсят поради простички факти: Край на енергийното робство! Край на зависимостта, която държавата налага чрез енергийните механизми за повишаване на данъците. Тук със сигурност греша... :) Може би временно, след което ще се внесе данък - "вдишан въздух". Такъв генератор би застрашил системната функционалност и устоите, на която и да е държава. Световни промени, така или иначе предстоят.

В какъв тип магазини биха се продавали?!
Вероятно в начало, няма да са в магазини... Мисля, както каза и Чефо, в началото ще е само слух+доста неверие и скептицизъм. Ще ги продават предимно, домашно-гаражни майстори. След като обаче стане ясно за какво става дума и какви ще са реалните ползи в дългосрочен план, тези генератори ще се продават не само по техническите специализирани магазини. Със сигурност ще са по-необходими, от който и да е ел. уред, тъй като такъв тип генератор, най-малкото ще бъде използван за да могат хората да се отопляват безплатно през студения сезон. В последствие би се повишило търсенето на отоплителни електроуреди - климатици, електрически печки, а и всички полезни за бита уреди. Хората няма да се ограничават от факта, че всеки уред би им бъркал всеки месец в джоба, а инвестицията в ел. уред е еднократна за период от няколко години.

На какви цени и каква печалба за хората, които ще ги правят?!
(Може би, тук виждаме себе си като частни производители, преди китайската индустрия да монополизира световния пазар на генератори :D)
Миля, че за да има масово търсене, цената не би трябвало да превишава половин годишен среден разход на домакинство, за електроенергия. Нямам си на идея колко е в момента, но може би 500-600лв. Такъв генератор, обаче чрез прекупвачи, би достигнал цена от по няколко хиляди... За това и си мисля, че ако е на широкия пазар в този момент, биха си го позволили по заможните. Хипотетично, ако Леонид - Dally, утре излезе с работеща 5-10KW схема (или някой му я подобри), аз ще съм от първите, които ще я разпространи на всевъзможни сървъри и ще опише подробно и цветно, как да си я направи човек с малко познания и сръчни ръце. Защо?! Защото, това бе и мечтата на Никола Тесла! Във всеки дом и всяка точка по земята, да има светлина! Да се живее по-уютно без тревоги и болести. На този свят, Господ на всеки е дал способност и всеки носи уникални възможности. Едни ще правят и поправят генератори на комшиите си и квартала, други ще ги внедряват в бита и транспорта, трети ще правят медицинска апаратура тип Райф за да борят неизлечимите болести"...

Един ден, всички тези генератори и постижения, ще са безплатни и хората ще могат да се обърнат към себе си да творят, да пътуват и покоряват други светове. Няма да мислят и отделят толкова много време и сили за оцеляването си.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Да помечтаем

Мнениеот velin » 30 Сеп 2012 09:08

След като ще има достатъчно безплатна енергия, единственото което ще го интересува човек е храната:) залагам на масово земеделие отопляеми парници целогодишна продукция, много хора биха се върнали на село да си живеят спокоен живот, отделен е въпроса правителствата като нищо да си измислят други начини за данъци , данък генератор :) , ама си мисля, че тази независимост ще доведе до доста по - често сваляне на правителства, дефакто ролята на правителствата ще става все по - малка в икономически аспект. Въобще с времето ще има тотална промяна в целия свят с начина на живот начина на мислене , ще остане повече време да се мисли за пътуване на човека в космоса ...
velin
модератор
 
Мнения: 62
Регистриран на: 31 Яну 2010 23:38

Re: Да помечтаем

Мнениеот georgi_nz » 01 Окт 2012 09:05

velin написа:След като ще има достатъчно безплатна енергия, единственото което ще го интересува човек е храната:) залагам на масово земеделие отопляеми парници целогодишна продукция, много хора биха се върнали на село да си живеят спокоен живот, отделен е въпроса правителствата като нищо да си измислят други начини за данъци , данък генератор :) , ама си мисля, че тази независимост ще доведе до доста по - често сваляне на правителства, дефакто ролята на правителствата ще става все по - малка в икономически аспект. Въобще с времето ще има тотална промяна в целия свят с начина на живот начина на мислене , ще остане повече време да се мисли за пътуване на човека в космоса ...


Да ще доведе до честа смяна на правителства, поради това, че тази система наречена РЕПУБЛИКА е тотално остаряла и прогнила. И няма как нещо измислено от времето на френската революция да не е остаряло. Все едно организацията за производство от 17 век да я практикуваме днес.

С идването на новото - тази републиканска система и "демокрация" ще отидат задължително в историята и отнощението на бъдещето поколение към този етап ще е като към средновековието и Светата Инквизиция.
Приказките, че не било измислено нищо по-добро от демокрацията са големи глупости от ранга га глупостите, че без лихва и банки не можело.

Днешната държава се е изпразнила от смисъл и е едно раково образувание , един тумор даващ разсейки във всяка една област на обществото и смучещ жизнените му сокове за облагата на един тъмен и невидим малоброен елит. Щепа подчовеци , чийто имена никога не излизат публично. Ето за такива е направена системата Република - уж се управлява от народа, чрез едни 240 избраници , а всъщност ТЪМНИЯ ЕЛИТ взима всички важни решения в държавата без да му пука от тези решения колко човека ще измрат и колко ще са в мизерия за цял живот. Важното е на ТЪМНИЯ ЕЛИТ да е на тъмно и да кара влака завинаги уж в името на обществото. А средствата за запазване на това положение са неограничени без оглед на Морал и Право. А смисъла от тези 240 измекяра е да не се знае кой как е гласувал и вината да се разпредели , като така не е ясно кой е виновен понеже тези ги е избрал народа и те гласуват в негово име. Тоест виновни няма и вина не може да се търси. Все едно, че Системата е на автопилот и така е нормално да става.

Пишеки и мислейки горното искам да заявя, че не съм и превърженик и на монархията, която също си е изпяла песента още преди републиката.

Така, че когато обикновения човек стане напълно свободен от към енергията - тогава ще се промени тотално и държавата. Нама как да не се прамахне тази античовешка структура , наричана днес дървавна власт. Станала символ за законна кражба, абсурдни закони,държавен терор над обикновения човек, безумно бързо забогатяване от тъмни гешефти на държавно ниво и приемствена безнаказаност за всеки бил във власта.

Истинския смисъл на Държавата е да създава условия на всеки обикновен човек да живее добре и да се не мисли за материалното си оцеляване, а да се развива морално и духовно. Всеки да прави онова, което ще го направи по-добър, щаслив и ще създаде условия за идващите след него да живеят още по добре , творчески и съвършенно.
Или така както се казва в омуртаговия надпис: "...Човек и добре да живее — умира и друг се ражда, и нека роденият след него, като гледа тези (писмена), си спомни този, който ги е направил...".
Това е истинския смисъл от държавата - да създава условия да се живее човешки и да организира различно мислещите човеци в единидействие, като резултата от това действие да е от полза за същите тези човеци, единствено и за никой друг. За да може родения след нас да си спомни за нас с добро и да живее добре.
Всеки заслужава това, което е предизвикал!
georgi_nz
интересуващ се
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Мар 2010 09:05

Re: Да помечтаем

Мнениеот Чефо » 01 Окт 2012 22:35

Казано много точно.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron