Да помечтаем

Re: Да помечтаем

Мнениеот gogogo » 17 Фев 2012 15:44

Ню Ейдж, останах с впечатление от други теми, в които си писал, че си собственика на беинса.инфо. До преди два дни не знаех за него нито за тоя форум. Узнах когато една женица се жалваше, че е обрана интелектуално, което не се оказа вярно. На Бейнса няма нито един файл, които да може да се сваля, още по-малко нейната книга. Но тъй като във Википедия пише, че Бейса е индийски прякор на Дъновия, а на всякъде се пишеше за човеци като Тесла и Раиф, то аз разпознах класическо конспиративно място.

И сега съм доволен, защото рядко ми се случва да общувам с истински конспиратори. В същото време се радвам, че си по-скоро практик, което е изключите рядко, май си първия и не си писал най-големите фантасмагории, че английската кралица е гущер или, че на борсата се търгува с човешки тела или някоя друга още по-голяма окултна дивотия. Но виждам все пак, че някой от смахнатите идеи не са ти чужди и тук ще можем да проведем един качествен спор, което както казвам рядко ми се случва, защото всички конспиратори, които познавам са напълно безмозъчни.

Изчетох внимателно разказа. За съжаление той е фантастичен, но поне не е от масовата фантастика. Като очистим всички измишльотини от него оставам с извода, че предлагаш общество в комуни. Първо си мислех, че предлагаш да си измайсторим материализираща пръчица, което е разочароващо. Е да такава би била наистина добра причина да теглим чертата на икономиката, но пък е напълно нереална. В края на разказа, обаче се успокоих, че твърдиш подобно нещо.

Та така за комуните. Идеята е хитра признавам. Така лесно се оборват по-важните ми доводи. Труда ще спадне, защото е разпределен. Няма да е нужно всеки да прави всичко. Адаша ще ми направи казан, пък аз ще му прекопая два пъти лозето примерно. Всичко това е много хубаво, само дето не е възможно. Не знам защо всички конспиратори си мислят, че с революция в технологиите ще се променят хората.

Това вече сме го живели. Имаше технологична революция, даже няколко, а последната не бе така отдавна. С тях си докарахме комфорт, дълголетие, но не се променихме. И с безплатна енергия няма да се променим.

Тая утопична комуна ще се разпадне сравнително бързо. Ще се разпадне в момента, когато си кажа – „а бе аз що копам на жаркото слънце, до като адаша си бучка там с някакви отверки на сянка? Да не съм аз по-прост от него?!“. Дори да приемем, че все пак аз ще си остана прост и съвестен, то едно такова положение все пак изгражда неравенство, а където има неравенство има обществена структура тоест държава и се връщаме от дето почнахме.

Разбира се това не променя ни най-малко факта, че все още дори в условия на комуна има прекалено много неща, които не можем да си произведем като например електронните компоненти, които споменах в предният коментар. Тоест пари си трябват и това е майка. А щом трябват, трябва да бачкаме за тях.

Никаква технология не може да ни накара да се върнем на село. Още по-малко пък за енергия. Мен защо ми е енергия, ако нямам Интернет? Ами ако утре си продам компютрите съвсем спокойно мога да си спра партидата. Навън е по-студено от хладилник, а телевизия не гледам.

Но хайде да кажем, че на повечето хора Интернет им абсолютно непотребен, но пък гледат телевизия, а тя се хваща дори на село. Е няма да се върнат и няма да се върнат, защото живота в града е удобен. Днес може да бачкаш, а може и да се почесваш. Връщаш се и пускаш телевизора, като на минаване хвърлиш едни пуканки в микровълновата. Никакви задължения, няма градина, няма нива, няма физически труд. Единствено трябва от време на време да ходиш до Била/Хит/ЦБА да напазаруваш.

Съжалявам, но не виждам, как някой ще си остави цялата тази безгрижност, за да ходи да се поти с мотиката, пардон роботозирания трактор с Амтел чип, захранван от теслова антена. Точно поради тази причина има и урбанизация. И тя не е от вчера. Имаше я и при социализма. Някой дето сме го преживели помним, че и те искаха да отменят парите. И цялата си диктатура не успяха. Не успяха, защото не може. Няма как да може.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Да помечтаем

Мнениеот Gogo55 » 17 Фев 2012 16:31

Много яка логика, просто само факти който не виждам как ще се оборят...
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Да помечтаем

Мнениеот NewAge » 17 Фев 2012 18:41

Aз нямам желание да споря, защото нямаш представа за какво става дума.
Новата култура, за която говоря, може да се приложи само от хора постигнали себе-реализация като космически същества - шестата раса на Дънов, маговете на 21-ви век. Това са хора като мен и теб, но те са напълно себе-осъзнати и виждат реалността като квантово поле, което моделират с мисълта си. Тези хора добре познават фините механизми и закони на битието и винаги действат в хармония с тях. За тях Земята е жива и тя им позволява да използват нейните сили. Тези хора са невредоносни в мисъл и действие, затова им е позволено да използват сили и възможности, които за нас звучат като фантастика.

Такива хора вече има и те тихо и ненатрапчиво изграждат новата култура, настрани от хорските очи и суетата...
NewAge
новак
 
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2010 15:54

Re: Да помечтаем

Мнениеот gogogo » 17 Фев 2012 19:21

Разочарован съм. Спореше ми се с интелигентен човек, защото нали съм си прост, ъ-ъ-ъ от старата култура. Лошо в играта се намеси дедо Пешо магесника. Тук съм неравностоен, защото като представител на какво беше там старата култура нямам намерение да се запознавам с неговата секта повече от написаното и в без това въздългата статия във Википедия и няколко по-кратки.

Добре великодушно приемам, че е бил магесник, телепортирал се е и там каквото е вършел. Приемам, че не е мошеник. Приемам, че е говорил някаква висша истина дето аз простия икономист не мога да проумея дори за 50 прераждания. Приемам, че ще има шеста раса дето ще чувства любовта в гърлото, щото ще и се отвори амнайстата чакра, макра.

Приемам (тоест изобщо не приемам, ама така за спорта), че е възможно да станем по-хуманни, по-отговорни, по-малко мързеливи, несуетни, че Беарс ще фалира, щото никой няма да си купува диаманти, че Орифлейм, Ейвън и така нататък ще ги постигне същата съдба.

Добре значи ще сме едни такива добрички ангелчета. Всеки ще мисли само за доброто на света и как да помага на просещи циганчета. Няма да сме суетни, ще носим прости пенюарчета, колкото да прикриваме половите си белези като в онзи разказ.

Ама дори така ще трябва да хапнем една дебела пържолка. Оп грешка рибка ще папаме, че бялата секта не ядяха месо. Опа не марулка, защото май и риба не ядяха. Пак ще си трябва едно телевизорче от дето да ни облъчват със съботните беседи или както там се казваха. Пак ще трябват един куп неща.

Дори високо духовните хора имат физически потребности поне там до загубих кой номер раса беше дето всичките чаркалъци ще са се отворили и ще минем/стопим в четвъртото измерение ли беше, та торсионни полета ли или там каквото е. Имам едно аверче дето четеше такива книги та трябва да го питам за подробности.

Та до като не сме се одохотворили съвсем тоест не сме пукясали духове или както там си го представят дъновистите/еленоблаводскистите ще имаме па били и те намалени физически потребности. А докато съществуват потребности, ще трябва да се задоволяват. Докато трябва да се задоволяват ще трябва да се произвежда. До като се произвежда ще има стопанство. Докато има стопанство ще има пари, като универсално разменно средство. Чисто и просто. Не случайно обичам да казвам, че втората тема по политикономия се казва „Благо“, третата „От продукт до стока“, а четвъртата „Нужда и потребност“. Първата е „Ресурси“.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Да помечтаем

Мнениеот Чефо » 19 Фев 2012 08:50

Мога да кажа, че на всеки въпрос има отговор. Но отговора идва с времето. Както казват хората, като му опре яйцето на ....за ще се сети какво да прави. Та решението идва когато има ситуация. Нека да стане каквото се каза до сега, та ще видите че до тогава ще се появят по-вече от едно решение, кое от кое по гениално. Така че дерзайте и мечтайте защото това го правим най добре. :D А мечтите са за да се сбъдват.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: Да помечтаем

Мнениеот jammerbg » 20 Фев 2012 23:00

...a времето идва твърде бързо и ако не влезнем в крачка, ще ни остави на поправителен. :mrgreen:
jammerbg
новак
 
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Ное 2010 23:17

Re: Да помечтаем

Мнениеот Чефо » 21 Фев 2012 00:24

Тук всеки отговаря за себе си.
Не мисля, че имам за какво да се тревожа.
Иначе си прав добре е да си правим равносметка. :)
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: Да помечтаем

Мнениеот ОПЕЛФЕН » 08 Мар 2012 21:37

ако измислат такава енергия то смесала на живота се губи за какво че се мъчиме ние но цел ден и нош :D
ОПЕЛФЕН
новак
 
Мнения: 14
Регистриран на: 04 Мар 2012 21:53

Re: Да помечтаем

Мнениеот enarei » 30 Мар 2012 06:30

Аз си представям къщи в Столипиново и др., в които сурогатно ще се износват избиратели, заченати инвиво.
Нуждата от ВиК съвсем ще отпадне.

Тези избиратели ще ни избират Бойковци, Цецковци, Дянковци и т.н., които да пазят енергията и да налагат данъци, наказания, ограничения... на нормално заченатите.
enarei
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Май 2010 15:23

Re: Да помечтаем

Мнениеот Чефо » 30 Мар 2012 07:30

Това би било кошмар.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron