Мошеника алтиум от форума за свободна енергия

Вицове и смешки за да убием някои час

Мошеника алтиум от форума за свободна енергия

Мнениеот Gogo55 » 07 Мар 2010 15:11

Дойде ред да напиша и такава тема, да се чуди човек да се смее ли да плаче ли или да види сегашната действителност право в очите:
За какво става на въпрос на кратко.Във форума http://mazeto.net , който се води за "свободна енергия" има един, който се именува по ник Алтиум. Предишните му ник-ове, с които се подвизаваше по нет-а бяха Неон, Неон кинг и други подобни. Не са малко никовете, с които се подвизава из нета, защото като направи няква измама и си ги сменя. Този екземпляр се казва Красимир и е от Ловеч, но работи в Троян. С тези си никове този измамник измами сума ти народ, като им прибираше пари ужким да им прави разни устройства, които поради некъдърност, все не успяваше да направи и накрая завличаше хората, като насреща - ни пари, ни нищо направено.Който се е ровил в онзи форум-знае, че до сега за всичките тези години този мошеник не е показал никакво устройство направено от него лично, въпреки че се опитва да направи какво ли не, то винаги обаче е без успех.Той все прави нещо и все търси пари за да го довърши ужким, но никога не успява да го довърши и извади като готов продукт. Бих го посъветвал да вземе една крушка и една батерия и поне да я светне тази крушка с две жички-мисля, че с това ще успее да се справи, но и това не е много сигурно. Същия измамник многократно се е допитвал до мене за какво ли не и аз съм му отговарял винаги подробно и ясно на тъпите му въпроси, като съм му давал работещи и направени от мене схеми, които той не е успявал да повтори или оживи, въпреки че съм отделял много часове да му обяснявам основни неща от електрониката. Същия индивид, след като не успее да оживи дадено схемно решение го обявава за неработещо! Питал ме е въпроси примерно от рода на как работи тригер на шмид, какво е операционен усилвател, или компаратор, по какво се различава "И" от "ИЛИ" и други подобни, които са ясни на всеки който се занимава с електроника даже и на любителско ниво, но за него тези неща са си все още "Тъмна Индия". Същия мошеник във форума "Мазето" не прави нищо друго освен забележки за правописа на другите участници или просто да ги подпитва за техническа информация, което не може да асимилира. Другата му главна цел в живота е - да трие работещите схеми от онзи форум или да променя ценни мнения на хората там, като вкара малко лъжа и смеси истина с полуистина с цел дезинформация. Ако види случайно, че някой потребител е пуснал наистина ценна схема или идея, то веднага тази ценна схема или идея бива изтрита от форума "мазето", а потребителя който я е пуснал бива баннат, наклеветен и оплют по всички възможни начини! Та такива ми ти работи. Живеем в България и плюенето срещу хората, които искат да направят нещо или работят здраво изглежда е станало нещо като спорт или хоби за въпросния индивид...
Поради горните причини в онзи форум има хиляди теми и хиляди мнения, но реално направени и работещи неща описани там май клонят към нула. Основно се запазват теми, където някой ще прави нещо някога си, но все още не е направено и така до безкрай...
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

какво стана с форума на беинса?

Мнениеот velin » 09 Мар 2010 14:16

Безшумен преврат :) стана в http://beinsa.info , форума вече не е толкова свободен и не е обвързан вече с beinsa.info. Всеки пост евентуално ще минава предварително през одобрение. Точно преди малко бях свидетел на пост по общ въпрос, който не се хареса на админите относно тези промени и изчезна. Поста го имам по някаква случайност на скрйн шот.
цитат
В този форум и сега си имаше много добра модерация. Каква е разликата сега. Разликата е, че модераторите ще могат първи да прочитат мнението на хората и ако видят нова тема, в която се говори за истинско ФЕ устройство, те просто няма да я пуснат на бял свят, а ще се свържат лично с човека и ще му кажат "дай да почакаме с тази тема, да видим това дето си го направил наистина ли е ФЕ...". И ще му вземат идеята първи.

Както и да го умувам, стигам до извода, че целта на тази предварителна модерация не е вдигане на нивото на форума (с което алтиум и без това се справяше много добре), а е именно цензура - никое истинско ФЕ няма да види бял свят тук! В този форум ще се допускат само темите с общи приказки - бла-бла, а истинските неща ще бъдат укрити!

Това, което ще постигнете е разцепване на форума - ще се появи друг такъв и всички ще отидат там. Но вие си знаете.


Триенето на мнения относно даден въпрос се казва манипулиране на общественото мнение, познавам няколко човека от тоз форум, с които сме от самото начало и въпреки това реших да напиша поста си тук защото там явно няма да види бял свят.
velin
модератор
 
Мнения: 62
Регистриран на: 31 Яну 2010 23:38

Re: Мошеника алтиум от форума за свободна енергия

Мнениеот velin » 09 Мар 2010 14:24

Людмил създателя на беинса.инфо се отрече от мазето.нет , и като се позамисли човек много хитро беше това за двата домейна , сега вече само мазето.нет се отваря.
velin
модератор
 
Мнения: 62
Регистриран на: 31 Яну 2010 23:38

Re: Мошеника алтиум от форума за свободна енергия

Мнениеот Gogo55 » 09 Мар 2010 14:41

Доколкото разбрах днес от самия създател Людмил на този форум мазето, онзи мошеник алтиума го е баннал, както е баннал и всеки друг човек там показващ нови и интересни схемни решения, и нови идеи, и е узурпирал онзи форум наи нагло и безкруполно, като го използва единствено да краде чуждите идеи и разработки.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: За какво аджеба е този форум?

Мнениеот Gogo55 » 09 Мар 2010 15:02

Това се казва манипулиране на общественото мнение, познавам няколко човека от тоз форум които сме от самото начало и въпреки това реших да напиша поста си тук защото там явно няма да види бял свят.

Точно така е, аз също съм в онзи форум от самото му създаване, но изкарах там не повече от година, след като видях как всяко едно ценно мнение, като схемно решение, или нова идея биваше веднага изтрито, а автора му най-често биваше баннат, и или публично оплют от измамника алтиум и сие.
Има една поговорка: " дай на простака власт, и гледай как ще унищожи всичко"
Точно поради горните неща направих собствен сайт, и форум където да се запазва всичко което е ценно и работещо, и най вече да бъде видяно от максимално повече хора!
Прикачени файлове
izmamata altium.jpg
izmamata altium.jpg (97.26 KiB) Прегледано 11270 пъти
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: За какво аджеба е този форум?

Мнениеот georgi_nz » 10 Мар 2010 19:20

Здравейте от мен и на добър час на този форум!

Във връзка със станалото във beinsa.info - за мен не е изненада. То това е положението като цяло отдавна - всичко що е вредно за Системата ( или ако повече ви харесва да я наричам Биг Брадър) - бива унищожавано. А ако не може да бъде унищожено - бива превземано отвътре. А резултата е все същия в крайна сметка.
Така е бил отстранен самият Тесла - аз знам, че е бил убит, след което му е извзета всичката документация от кабинета. Така, след като е станал вреден за Системата Реймънд Райф е бил съсипан със скалъпени дела, а преди това съвсем случайно му е изгоряла лабораторията.
Гениалният Стефан Маринов също се е "самоубил" в Грац, Австрия. И то само преди десетина петнайсет години.
Божидар Палюшев дето прави цял ТЕЦ да работи без гориво - се позагуби. А от Деметра Гея няма и помен.

Така, че нека не си правим илюзии - Свободната енергия НИКАК НЕ Е СВОБОДНА И БЕЗОПАСНА!
За тези неща се убива директно, да не говорим за следене на нета и подмяна на администратори на сайтове.

Личното ми мнение относно конструирането на такива устройства и разпространяването на работещи схеми е : това да става много предпазливо ,едновременно в много сайтове и с изчерпателни схеми. За предпочитане е при ъплоудването да се ползват проксита за всеки случай.

Схемата с патентоване и последвало печелене от идеите е неприемлива и фатална. Винаги води до закриване на откритието и неясна съдба на откривателя. А и освен това да се печелят от Свободната енергия финикийски знаци е неморално. Ако човек иска да направи добро на другите - нека го направи и да не търси отплата. То иначе какво добро ще е това - когато за него се заплаща?
Всеки заслужава това, което е предизвикал!
georgi_nz
интересуващ се
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Мар 2010 09:05

Re: Мошеника алтиум от форума за свободна енергия

Мнениеот commanchero » 14 Мар 2010 10:54

Привет от мен. Аз на тоя симпатяга мога да му дам една наистина работеща схема нарича се гьостерица и нагледно да му обясня как работи. Може да е тъп ,но аз добре обяснявам. ;)
commanchero
новак
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Фев 2010 00:11

Re: За какво аджеба е този форум?

Мнениеот NewAge » 16 Мар 2010 12:42

Когато пожелах да подложа действията на Altium - човека, който АЗ назначих за модератор на форума ми forum.beinsa.info, гласуването беше изтрито, а правата ми на главен модератор - отнети, без дори да ме предупредят. Изхвърлиха ме от собствения ми форум, първият форум за свободна енергия в България, който създадох преди 6 години. Та смятайте в ръцете на какви самозабравили се хора е форума днес!

Mazeto.net всъщност работи ПРОТИВ всичко що има свобода отпред - свободното слово, свободната енергия, свобода на мисълта.
Ето, тази комунистическа цензура, безпардонност и нетърпимост са истинските врагове на свободната енергия, а не петролнинте картели. Затова, моля поканете тук мераклиите от mazeto.net
NewAge
новак
 
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2010 15:54

Re: За какво аджеба е този форум?

Мнениеот Gogo55 » 16 Мар 2010 15:12

NewAge написа:Когато пожелах да подложа действията на Altium - човека, който АЗ назначих за модератор на форума ми forum.beinsa.info, гласуването беше изтрито, а правата ми на главен модератор - отнети, без дори да ме предупредят. Изхвърлиха ме от собствения ми форум, първият форум за свободна енергия в България, който създадох преди 6 години. Та смятайте в ръцете на какви самозабравили се хора е форума днес!

Това все едно да приютиш в къщата си един човек, да му помогнеш да си стъпи на краката, да го облечеш и нахраниш, а за благодарност тои да те изхвърли от собствената ти къща.Такъв си е този индивид.До каквото се докопа на пепел го прави.Тези дни маи пак изгониха един Български откривател от онзи форум като му изтриха мненията където даваше линкове за патентите и откритията си.Разбира се преди това му поискаха пари за да му оставят линковете които според тях били реклама и трябвало да им се плаща :lol: .
Тук поне в този форум всеки може да си описва без никакви притеснения всичко което е направил сам, без значение дали е реклама или не,важното е да може да се направи в домашно-гаражни условия.Много често на човек му трябва само една думичка, или изречение за да се сети какво и как!
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: За какво аджеба е този форум?

Мнениеот NewAge » 21 Мар 2010 19:18

velin написа:В мазето.нет вече работят другите правила, има сериозен контрол за постване, с предварителното одобряване на постове доста баластра се изхвърля в кошчето където може да се види, за сега нещата протичат нормално. Единствения раздел без предвариелно одобяване е Общите приказки :), там може да се пише на воля.

Има, само безпристрастност няма. А тя е най-нужна, когато сме изправени пред непознатите закони на Новата физика.
NewAge
новак
 
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2010 15:54

Следваща

Назад към Смях

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron