нагревател за лъчево отопление

Процес на изработка, на вашето устроиство, или проект

нагревател за лъчево отопление

Мнениеот simonit » 09 Дек 2013 11:13

Този проект бях го замислил от много отдавна но и така нищо не можах да направя по него. Става въпрос за нагревателите от лъчевите печки, които са със стъклени тръби. Да се постави втора тръба над първата. Като се обезвъздуши и запои към първата основна за да се получи ефекта термос. Идеята ми е колко енергия ще е необходима за загряването на същата температура на нагревателя, при тези поставени условия?
Прикачени файлове
нагревател.rar
(8.16 KiB) 410 пъти
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04

Re: нагревател за лъчево отопление

Мнениеот Gogo55 » 09 Дек 2013 11:59

simonit написа:Идеята ми е колко енергия ще е необходима за загряването на същата температура на нагревателя, при тези поставени условия?
А каква е идеята като цяло? Да се дигне ужасна температура при нагреватателя и тази температура да не излиза извън втората тръба - защо?
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: нагревател за лъчево отопление

Мнениеот simonit » 09 Дек 2013 17:04

Разход на енергия има, това е инфрачервеното излъчване от нагревателя. Ако външната тръба се обвие със фолио или някаква ламарина, да не пропуска излъчването наистина реотана ще прегрее. Същото е и при обикновените термоси, ако се махне външната обвивка, ефекта почти се губи. Идеята ми е нагревателя да изразходва само енергията за облъчване на околните предмети с инфрачервени лъчи. По точно да не топли въздуха а само заобикалящите го предмети, както и стените на помещението. Самата подавана енергия може да се регулира по подходяш начин на положение при което да се подържа прибилизително еднаква температура, без да прегрява. Мисля че два такива нагревателя, вързани последователно на 220 волта ще е достатъчно да се подържа добра температура.
simonit
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 29 Май 2012 05:04


Назад към Недовършени устроиства /проекти/

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron