Реактор на Пантон от диелектрици

Процес на изработка, на вашето устроиство, или проект

Реактор на Пантон от диелектрици

Мнениеот TRANTOR » 26 Юни 2012 21:17

Разбрах , че е доста трудно да се направи наистина действащ / при голямо КПД/ реактор на пантон изпълнен с диелектрически материали !
Стъклото и керамиката /поне тези които познавам/ сякаш не стават за постоянно решение.
Стъклото не държи на постоянни вибрации и термодинамични деформации/поне не за достатъчно дълго/!
Керамиката - крехка, твърде голям термоизолатор и тн. пак не става.
Поне до сега не открих подходящ материал за цялостно изпълнение.
Та затова му теглих майната и реших , че може би е по-просто със същите или с почти същите материали да постигна диелектрика.
Та идеята ми е да променя електричните свойства на материала /например желязо и мед/ , като ги направя минимално електропроводими, като в същото време запазя термодинамиката им и магнитопроводимостта.
Тук опирам до ниските си електропознания за изработка на електрокомпоненти, за което и пиша тука за идеи.
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък

Re: Реактор на Пантон от диелектрици

Мнениеот TRANTOR » 27 Юни 2012 21:01

Така , основната ми идея е следната:
Вместо метална сърцевина /аз си го наричам електрод/ да се постави бобина.
Проблемът е , че не съм сигурен кой тип бобина е с най-голямо съпротивление с куха сърцевина, с няколко успоредни намотки, със сърцевина от желязо, от ферит и тн.
Също дали да бъде изпълнена от желязна тел , мед, алуминий или друго.
Също начина на навиване - По часовника напред или обратно на часовника напред, те. дясна или лява?
Основната идея е: търсим максимално съпротивление!
Това е за сърцевината , а за тръбата?!?
Мисля за навита метална лента под формата на тръба, но дали ще се получи и с какво ще се залепи?!?
А дали пък няма да получим и някакво напрежение в краищата на тази тръба, ако успеем да я изолираме от останалата част?- тва между другото , докато ми е хрумнало
И най-важното дали крайната цел , която гоним, а именно увеличаването на статичното електричество, няма да се загуби с този вид изпълнение?
Някой има ли идея за всичко това или ще трябва всичко опитно да се налучква?
TRANTOR
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 22 Май 2012 20:56
Местоположение: Казанлък


Назад към Недовършени устроиства /проекти/

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron