Дестилатор с колона

Място за хвалби, или кои какво е направил и иска да го покаже.

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот Gogo55 » 22 Сеп 2010 12:16

Казаня го изтествах днес в реални условия вече.След като направих джибра от жито, веднага направих и от сини сливи една голяма чанта-примерно е била около десетина килограма, не съм я теглил щото ми беха подарък.
12.ІХ.2010г. имам една голяма чанта със сини сливи, махам им костилките и ги пасирам със кухненския робот с ножове за пасиране.Получи се 6,7кг. пюре.Слагам към 30 литра изворна чиста вода в която има 30гр. лимонена киселина за да се получи с киселинност рН=4,5.Добавих и около 4-5кг захар и 5 хапчета витамин В комплекс.Получи се около 40 литра джибра със захарност от 20%.Сложих и един пакет суха мая от 11гр в тази джибра и на втория ден три лъжици сода бикарбонат.Днес 22.ІХ.2010 след 10 дневно ферментиране захаромера показа 0% захарност и след като прецедих през ситна мрежа да остане само течност я сипах в казаня.Нагласих го да вади дестилат при 78С и го оставих да си дестилира.Дигна температурата от 23С до 78С за 29 минути по часовник и писна зумерчето за да ми каже че е готов и минава в режим на дестилация, дестилацията продължи около 2-3 часа,не съм я засичал точно по часовник защото ходих да си мия колата и да си върша други работи.
Първия дестилат които текна при 78С на парите беше с алкохолен градус съвсем малко над 96% ;) .По долу на снимките се вижда основното.С две думи този дестилатор с колоната от 1,5метра височина може да вади перфектен спирт дори и от плодова джибра в домашно "терасни" условия :lol: .Единствения проблем се оказа че сливовата ракия изобщо нямаше мирис и дъх на нищо освен на чист спирт и дегустатора доста се чуди какво ли още може да има в този спирт-демек става само за водка :lol: , сега или трябва да променя температурните режими за да пускам и по тежките фракции от дестилата за да си личи от какъв плод е ракийката, или да правя само водка и уиски от зърно.
Прикачени файлове
1.slivi pasirane.JPG
Sliva ot 22.IX.2010.JPG
1.Sliva ot 22.IX.2010.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот petiomalchev » 06 Окт 2010 23:47

Научих за твоят форум от мнението ти във форума rakiyta.com след като посетих линка който си дал и прочетох какво си направил побързах да се регистрирам и изразя визхищението си БРАВО И ПОКЛОН
petiomalchev
новак
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2010 23:25

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот Gogo55 » 08 Окт 2010 11:43

Първата ми работа след дегустацията на гореописаната сливова и анализ на ситуацията беше да резна колоната с 50см. и да стане от 1,5м.дълга на 1м.Това го направих по две причини-първата че никои не обича да пие ракия без вкус на плод, и втората причина че височина от 2,37м. идваше прекалено висока и ми беше неудобно да се качвам на стол за да доливам вода в охладителната система. Поради тези две причини сметнах че концентрация от 96% не ми трябва и ще се задоволя и с 92% при 1м.височина на колоната и обща височина на цялата система от 187см-вече е доста по компактна само с 50см. намаление на височината и.Сега накратко за житната напитка.Започнах да я варя на другия ден след сливовата-тоест на 23.ІХ.2010г.По закона на Мърфи обаче едно нещо ако може да се обърка то задължително се обърква и ми изгоря нагревателя на казаня когато варих житната джибра. Чак вчера 7.Х.2010г. успях да намеря нов нагревател и да сменя стария.Когато изваждах стария изгорял нагревател видях че около него беше станало нещо като тръба от жито с диаметър около 2-3см. което беше чак черно на цвят от вътре много яко нагоряло около целия нагревател.Следователно житото е полепнало по нагревателя в следствие на което той е дигнал температура над критичната и се е стопил/прекъснал/.От тук следва и великото решение че в електрически казан трябва да се слага само течна джибра без никакви твърди частици, или казаня да се загрява на водна баня.За този проблем имах смътно предчуствие че може да се случи но не бях на 100% сигурен че ще изгори и затова направих пробата.Въпреки че беше неуспешна натрупания опит пак е нещо.Вчера след като смених нагревателя и пуснах казаня вече с прецедена /пресована/ джибра, тоест пълен само с течност дестилацията мина така както се полага.Резултата обаче не беше добър-то си е нормално де, десетина дена джибрата е стояла и спирта се е изветрявал, особено при първото награвяне когато ми изгоря нагревателя голямо количество спирт е отишъл в атмосферата, тогава джибрата дигна около 70-80С.Та значи от вчера извадих около 700мл. нещо като спирт на 80% като на терасата миришише все едно си в болница, а не както се очаква все едно си в ракиджииница :lol: , и около 1,5 литра пак нещо такова което мирише на спирт с 42% алк.По теоретични сметки очаквах да извадя поне 4 литра нещо като спирто-водка но нъцки, излезна горе доле наполовина спрямо това което се очакваше теоретично ако целия процес беше протекъл правилно и без десетдневно прекъсване.Сега ще мисля няколко дена и ще упдеитвам казаня като имам две възможности от тук насетне, или да правя подходяща преса за пресоване на 20 до 25 литра джибра едновременно и на един път, или ще сложа казаня в друг по голям съд със вода и ще го нагрявам чрез водна баня.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот Gogo55 » 19 Окт 2010 21:37

Тоз дестилатор се оказа че иска и още инвертар :D .Придобивката от днеска е едно малко сувенирно буренце 0,75л.
Прикачени файлове
Burenze 0.75l.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот misho5kov » 31 Окт 2010 20:30

Е, рабира се, че не може без този инвентар..
Респект за работата ти и за за невероятното изследователско описание на проектите!!!
Аз също се каня от доста време да си направя подобна колона и твойте описания ми помагат много. Ще ти бъда много благодарен ако ми изпратиш сорса за Мега-та, за да не откривам топлата вода. Ще започна с автоматиката, вече съм си поръчал 30 л кег от "Каменица", мисля по въпроса как да му направя водна баня или май няма да имам нужда - ще варя само прецедена течност, може материала да го прекарвам през казана задължително, а после през колоната...
Поздрави и успех!!!
misho5kov
новак
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Окт 2010 12:37

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот Gogo55 » 01 Ное 2010 19:13

Още малко време ми трябва за да довърша с някои видове екстри и подобрения...
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот Gogo55 » 30 Ное 2010 23:13

Това е специален поздрав за всички които си имат домашни дестилатори.Просто са уникални братята руснаци.
http://www.youtube.com/watch?v=k2Q0h4ZG8SY
http://www.youtube.com/watch?v=WxdjADpR ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=W79IH5r_okE
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот misho5kov » 17 Апр 2011 22:32

Gogo55 написа:Още малко време ми трябва за да довърша с някои видове екстри и подобрения...

Колега, почти съм готов с програмата и започвам тестове. Помагай, кажи ми какво е отношението на налягането към работата на колоната, т.е какво е отношението на налягането към процеса.. Следя две температури и регулирам нагреватели и ел клапан за охлаждане, а налягането .....
Предварително благодаря.....
misho5kov
новак
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Окт 2010 12:37

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот Gogo55 » 17 Апр 2011 22:44

Налягането е един вид предпазител или защита да кажем, да спира нагревателите при дадена критична граница, а също и, или да се поддържа винаги постоянно с цел да върви ракииката равномерно, но пък от там следва и зависимоста на охлаждането...може и без него, аз не съм пипал казаня от времето на последния пост защото се оказа че не съм бил голям пияч :lol:, имам си две бутилки елексир от миналата година и така си стоят още не пипнати.Ще видя като остана по свободен да направя още малко опити който ще опиша тук.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Дестилатор с колона

Мнениеот jammerbg » 25 Апр 2011 15:42

Преди години, ходихме в един селски казан. Най ме озадачи колоната:
- Всичко беше от бакър, естествено; казана събираше 300 л. материал; колоната беше около 2 м. висока, около 25 см. в диаметър и разпределена на 3 или 4 части във височина; Всяка част завършваше с "чинийка" - някакъв вид гравитачен клапан, изход за охлаждане и термометър; ползваше се само най-горния изход, другите бяха затапени - явно можеха по желание, да се точат различни фракции от различните изходи.
Колкото повече се загряваше материала - толкова по-високата "чинийка" започваше да трака :)
Казнджията твърдеше, че това е еквивалент на двойна преварка.
jammerbg
новак
 
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Ное 2010 23:17

ПредишнаСледваща

Назад към Направени устроиства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта