Озонатор за вода

Място за хвалби, или кои какво е направил и иска да го покаже.

Озонатор за вода

Мнениеот georgi_nz » 25 Фев 2011 19:20

Въпросният озонатор за вода съм го правил преди няколко години. Идеята дойде от подобна тема на сайта Хнет от колежката от форума Тина.
Купила си жената подобен от Англия и беше така добра да го разглоби и му направи снимки. По тях долу-горе видях какво представлява: високоволтова тръба и компресор за да прекарва въздуха през нея.
За тръба ползвах гърло от стъклена бутилка в което има 2 електрода за искрище и през което минава въздух от компресорче за аквариум. Напрежението е някъде близо 30 киловолта, получено от ТХО за монитор с туба. За кутия на нещата използвах такава от механичен часовников превключвател Крижик ( за тарифи на електромер).
Схемата за управление на ТХО-то е всеизвестната схема от Млад конструктор за озонатора - с тиристор и кондензатор.

Ползата и употребата на озонатора няма да обяснявам надълго, тъй като във въпросния форум има много страници в тази тема в оня форум ( от който отдавна съм изгонен за спречкване с админа-чифут :mrgreen: ) . Аз лично ползвам озонатора за дезинфекция на устата профилактично против кариеси и против разни твари - имали наглоста да се заселват да живеят там. Полза има - това съм го установил лично. Имах малък кариес, който беше изтънил стената на един зъб и в резултат имах болезнено усещане за студено на това място. След упорити обдухвания с озон директно на кариеса 10-15 дни - стана доста време от тогава - нито се разраства, нито усещам вече студеното. Един вид запечата се. Не знам до кога - но ефекта си го има.


И понеже отдавна в Германия и другите бели страни озон се ползва дори за лекуване на кариеси, при това успешно - то в България основни животоспасяващи неща не се предлагат по болниците. Да не говорим, за новостите. Или пък за това , че по белите държави не използват хлориране на водата ( тъй като хлора си е бойно отровно вещество и колкото си щете канцерогенно) , а използват озон , който бил към 2 000 пъти по активен трепач на бацили от хлора. А и след изпържването на микробите се превръща отново в кислород .

Затова пък ние тук с подръчни средства ще се издигаме на световно ниво - въпреки държавата ни.

Ей го озонатора:
Изображение
Всеки заслужава това, което е предизвикал!
georgi_nz
интересуващ се
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Мар 2010 09:05

Re: Озонатор за вода

Мнениеот Чефо » 26 Фев 2011 09:30

Ето и моя озонатор направен на бързо и с подръчни матеряли. За ползата от него не мога да кажа нищо, защото не съм го ползвал поради не достатъчното доказателства, свидетелства на хора ползвали го. Има твърде много противоречиви мнения. Ползвал съм го за кратко, не съм констатирал странични ефекти. Хубаво е ако има хора с повече опит да се пише по-вече за да се знае от опит.

Та това е лампата, която използвам за случая. Плюса е вътре в балона, а минуса е на пластината около нея.
Като се махне капака, се озонира въздуха в стаята.
Прикачени файлове
DSC000481.jpg
P10106731.jpg
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: Озонатор за вода

Мнениеот iko87 » 22 Юли 2012 10:55

Здравейте и от мен, искам да попитам имате ли някакви наблюдения за озонаторите било то добри или не толкова добри впечатления. Има много противоречиви мнения , но както винаги коментират хора които не са ползвали само са чували за тези неща. Благодаря ви предварително!
iko87
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Яну 2012 22:18
Местоположение: ЕЛИН ПЕЛИН

Re: Озонатор за вода

Мнениеот lz2sdc » 22 Юли 2012 22:08

Приблизително 3 месеца, от както си купих и ползвам активно озонатор. Озонирам си два пъти дневно, шише от 700ml, като в първите дни уринирането е доста активно, а изхвърлената вода значително превишава изпитата. Може би поради факта, на детоксикация за клетките. Месец след приемането на тази вода имах стомашни болки, които отминаха за седмица. Просто някакви газове, не знам поради какво, дали защото бях ял съмнителен крем карамел от алуминиева чашка или е от ефекта на водата...дали пък не съм избил доста от приятелските бактерии в стомаха...просто доста засилена перисталтика с газове. Помогна и копър с кисело мляко. Като цяло се чувствам много добре и с добър апетит, успявам да се наспя въпреки, че си лягам в малките часове.

Озонирам активно всички закупени плодове, месо и риба. Няма да повярвате какви гадости излизат от месото за около 30 мин. Някой път ще пробвам да изключа високоволтовата част, така че да остане само на бърботьора, за да видим каква ще е разликата. Ще кача и фотки. Доволен съм, ползваме го доста често, като вече си правя планове да конструирам и по-голям вариант за шахтата в двора. Така ще имам озонирана вода и в банята. До колкото съм запознат, в Германия не използват хлориране, а именно озониране на водата, подавана през водопровода.

Месец Май, си бях направил експеримент с две листа от маруля, който документирах със снимки. Днес ги качих в блога ми, а резултатите може да се видят тук.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Озонатор за вода

Мнениеот Gogo55 » 22 Юли 2012 23:32

Основно от темата в х-нета си водя бележки, там има изписано доста, а и от инфото там аз направих първия си озонатор, в нета още повече, може да се чете с години. Става вече маи 5-6 години от как направих първия си нормален озонатор... После екстри като сребърни електроди, че дори и златни съм слагал, използване на чист кислород, не въздух и т.н. Доста има изписано и много може да се чете по въпроса.
С две кратки думи едно време е имало озонатори едва ли не във всеки дори най-малък и скромен санаториум, после като са видяли че действа, както стана с аналгин хинина и повечето евтини и ефикасни лекарства са били постепенно забравени, а фабричното им производство почти спряно. От няколко години пазара е наводнен с китаиски озонатори но те са прекалено слаби, времето за озониране е доста дълго и реално не са толкова ефективни колкото ни се иска. По добро от самоделката за сега маи няма, освен това при самоделката така или иначе имаме високо напрежение, то се ползва и за йонизатор, и за сребърна вода, което си е вече уред три в едно. Такъв уред успях да измисля едно време и също съм доволен защото едно е да купуваш, или правиш три уреда, друго е да ги имаш в един. Сегашните мощни медицински озонатори захранвани с чист кислород струват около 10 000лв. и нагоре което ги прави недостъпни за нормален човек.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17


Назад към Направени устроиства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта