CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Място за хвалби, или кои какво е направил и иска да го покаже.

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот Mike » 19 Авг 2012 22:56

А бе незнам какъв е проблема, защото имам тука нови 2104, но не работят пробвах ги на отделна платка, но без резултат и сега пак поръчах от комета и пак, ако не работят... :(
Mike
новак
 
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Юли 2012 22:09

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот Mike » 19 Авг 2012 22:59

А от къде мога да намеря информация за ПИД?
Mike
новак
 
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Юли 2012 22:09

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот Gogo55 » 19 Авг 2012 23:23

Отвори даташиита на тези 2104 и виж какво и как трябва да им влезне, после провери дали го даваш това което се иска за да работят коректно. Нема такова тези не работят онези белким тръгнат. Продавачи хиляди, ама производители единици. :D После отвори и даташиита на мосфетите виж и те какво напрежение искат на геита и за колко време се отпушват, провери го на осцила дал е това което трябва да бъде. Виж и каква мощност ще трябва да разсейват мосфетите, сметни им правилно радиатора ако има нужда от такъв. И не на последно място използвай възможно най-къси кабели по възможност екранирани там където има импулси. На всички места където има импулси като вход и изход от оптична развязка, от тини, драйвер и мосфет мери с осцила и направи така че делта Т да е минимално-тоест да са по възможност по вертикални чертите на осцила. Важно е всичките видове импулси на осцила да бъдат с правилна П образна форма или ако има леко наклонени черти делта Т да бъде минимално да клони към 0 за да работят коректно тинито и драйвера, а мосфетите да има пълно отпушване и запушване и да не греят. Ще стане работата ама си иска да се помъчиш малко с мисловна дейност и анализ докато да откриеш къде ти е грешката и как да се оптимизира схемата. Може да се наложи да добавиш някъв кондер или резистор за да оправиш импулсите ако не са правилни-но това след като оживиш схемата и почнеш да мериш с осцила. Моторите са четкови, при въртенето си имат винаги искрене, а това води до смущения по дългите кабели, или дебели и дълги писти по платките който са един вид антена-трябва се предпазват с метални заземени екрани, а кабелите освен да са екранирани при по голяма дължина е добре да са в метални тръби там където има нужда, не на последно място е добре да се навият по няколко витки на феритни пръстени и т.н. за да работи всичко коректно дълго време трябва се изпипат нещата и всеки един елемент да е презапасен по мощност с около 30%.
ПИДа е много важен, без него нема да станат нещата също. Гугала ще ти даде много информация на всички възможни езици. Аз специално предпочитам рускоезичните обяснения за ПИДа. Прикачам един уорд рарнат в папка за начало, иначе инфото което е препоръчително да знаеш е много и ще ти трябва поне седмица яко четене и гуглене за да ти стане ясно и разбереш що е то, и как се яде това нещо ПИДа.
Прикачени файлове
PID.rar
(16.04 KiB) 442 пъти
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот Mike » 20 Авг 2012 10:25

Благодаря за информацията, намерих няколко статии за ПИД, сядам да чета и ще пиша за резултати.
Mike
новак
 
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Юли 2012 22:09

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот stoyannikolov » 03 Сеп 2012 14:27

Здравейте!
Купих от Sirius pcb готов серво драйвер, но няма никаква комуникация с компа. Виждам че тук
има напредък със серво управленията и моля за помощ. Драйвера е с аттини 2313. Мога да постна схемата която ни изпратиха, но нямам нех файла. Не съм сигурен дали правилно конфигурирам hyper terminal.
stoyannikolov
новак
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2012 12:13

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот Gogo55 » 03 Сеп 2012 14:42

Да, схемата с тинито е една, има обаче доста разновидности, хех фаила не е проблем. Постни каквото имаш за да видим как е реализирано.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот stoyannikolov » 11 Сеп 2012 07:02

Това е схемата която ми пратиха с платката.
Прикачени файлове
SIRIUS servo.pdf.rar
(227.37 KiB) 467 пъти
stoyannikolov
новак
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2012 12:13

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот Mike » 26 Сеп 2012 10:50

Колеги да се похваля, подкарах схемата във всички режими след като смених драйверите, със кодовете които са дадени в сайта на Чан без никакви модификации. Върви си и с Маха без проблем.
Mike
новак
 
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Юли 2012 22:09

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот pulsar » 17 Яну 2013 22:43

Здравейте, и аз съм се захванал с един серво драйвер 45v/4a от Сириус ПЦБ но нещо не успявам да го развъртя. Интересуваме HEX файла от серВото на ЧАН http://elm-chan.org/works/smc/smc.png дали го има някой?
pulsar
новак
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Дек 2012 19:33

Re: CNC, или по Бг. машини с ЦПУ

Мнениеот stoyannikolov » 22 Яну 2013 15:22

Моят е 46V/8А. Сто пъти съм ги проклинал дряновци. Грешна платка, грешни елементи и може би грешно програмиране на тинито, ако изобщо е било програмирано. След този път вече никой път!
От два дни работи, ама настройките не съм ги оправил още и не знам дали ще успея.
stoyannikolov
новак
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2012 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Направени устроиства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron