къде отиде схемата закола захранена с водород

Подобрения и рационализации по колите и другите МПС

къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот stan4opojara » 15 Мар 2010 18:00

До колкото си спомням имаше една схема ......електролиза на вода като захранва директно автомобилен двигател .Някои има ли я тази схема и ако я има ако може да ми я прати.Някои правил ли я е .....един приятел ми каза че била тук някаде но не я намирам също каза че уж била добра....даите да я видя че ми писна от ментета :) в различните саитове има много подвеждаща информация .....ДАИТЕ ДА Я НАПРАВИМ ТАЗИ СВРЪХ ЕЛЕКТРОЛИЗА наи накрая.....очаквам всякакви идеи но моля без подвеждащи неща като този от Ловеч
stan4opojara
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Мар 2010 15:56

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Чефо » 15 Мар 2010 22:07

Аз съм правил опити за правене на водород за захранване на кола. За сега безуспешен в смисъл водорода не стига. Малко е, а и се гърмях 2 пъти в предвид колко малко е било количеството а как гръмна не посмях да правя повече опити. Трябва много да се внимава. Има само една алтернатива - Браунов газ той не гърми.
Тънкостта е в съотношението водород кислород. А за производителността нямам идея как да се постигне за сега. Има теория и човек който е постигнал някакви добри резултати. Ще трябва да поразпитам.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот stan4opojara » 16 Мар 2010 14:07

здравеи .....аз съм направил една клетка върху която тествам различни схеми само че ми писна да ме заблуждават тествал съм схемата от NEW ENERGI която е дадена без настроики с един приятел които има осцилоскоп пробвахме да я понастроим но не се получава преди това пробвах една друга по елементарна с един 555 но там направо беше нищо заради това я търся тази схема да я пробвам и нея ......НИКАКВО ОТКАЗВАНЕ ;) А относно гърменето аз съм взел следните мерки ..........първо воден клапан от пластмасово шише пълно до горе с вода ,...почти до капачката.......второ на самия маркуч едно парче по широко пълно с вата (минерална) И СЛЕД ТОВА за горелка използвах игла от спринцофка като между маркуча и нея сложих пак вата .......Горелка не стана заштото нямах дебит но като запалиш иглата почервенява червеното тръгва към пластмасата и когато стигне до ватата изгасва.....а с по широка игла като го палиш то пука леко като точно преди ватата виждаш как светка ....НО не ми е върнало никага.....и все пак до тук наи голям дебит има с директно прав ток примерно 18 V i 8A АЗ СЕ ЗАНИМАВАМ СЕРИОЗНО ............АКО ГО НАПРАВИМ ЗАЕДНО ЩЕ Е ПО ЛЕСНО..............................................ОЧАКВАМ ВСИЧКИ ЗАПАЛЕНИ .............. имам снимки и клипове на моите опити които иска пращам
stan4opojara
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Мар 2010 15:56

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Gogo55 » 16 Мар 2010 15:22

stan4opojara написа: АЗ СЕ ЗАНИМАВАМ СЕРИОЗНО ............АКО ГО НАПРАВИМ ЗАЕДНО ЩЕ Е ПО ЛЕСНО..............................................ОЧАКВАМ ВСИЧКИ ЗАПАЛЕНИ .............. имам снимки и клипове на моите опити които иска пращам

Аз мога да помогна със схемно решение - трябва ти няква определена честота или форма на сигнала за да се дигне КПД, то пиши тук,малко ще го умуваме като принцип и достъпна елементна база, после ще седна една две вечери поред, ще го драсна като схема и ще го пусна тук-които има мерак да го прави :).
Пусни некви снимки и даи повече обяснения за твоите опити.Приказката приказка отваря, не се знае от къде може да изскочи заичето.
успех!
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Чефо » 16 Мар 2010 22:23

Аз съм опитвал с тази схема. Въпроса не е само, колко водород ще се получи а и да се намали консумацията на схемата.
Прикачени файлове
meyer_11.gif
meyer_11.gif (22.81 KiB) Прегледано 12774 пъти
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Чефо » 17 Мар 2010 20:20

ПЪРВИТЕ МИ ОПИТИ:
Прикачени файлове
DSC01062.JPG
DSC01062.JPG (109.19 KiB) Прегледано 12753 пъти
DSC01090-1.jpg
DSC01090-1.jpg (103.26 KiB) Прегледано 12753 пъти
DSC01101.JPG
DSC01101.JPG (110.85 KiB) Прегледано 12753 пъти
Последна промяна Чефо на 17 Мар 2010 22:32, променена общо 1 път
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Чефо » 17 Мар 2010 22:23

Тока
Прикачени файлове
DSC01091.JPG
DSC01091.JPG (122.66 KiB) Прегледано 12749 пъти
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Чефо » 18 Мар 2010 08:05

Качил съм и клипче тук:
http://www.youtube.com/watch?v=qp83ohdnEL8
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот stan4opojara » 19 Мар 2010 11:41

С тази схема съм пробвал ....тези 6.5А не знам как си ги докарал ....с клиповете имам проблем при ка4ване ......това е клетката..... този газ е от 18В И 8.5А .....без никакви схеми ( силово разграждане) но това не е целта....по този начин електролизата е неефективна голям процент от приложената енергия отива в топлина (за 40 мин работа водата става гореща)а дебита на газ е толкова малък че и миниатурна горелчица не може да гори.....горе посо4ената схема ,първия генератор на 300hz втория на 30 khz ,U-12V И ЕФЕКТА Е никъкъв 0,92А (схемата е настроена на осцилоскоп) когато вдигаш честотите на генераторите тока се повишава с него и газта става повече и идваме до момента на първия генератор слагаме 100nF, а на втория 10pF ЧЕСТОТАТА НЕ ЗНАМ КАКВА Е потенциометрите не ги пипам (така не съм я гледал на осцилоскоп) тока стига ниво 2.5А ....(когато подаваш само напрежение 12В без никакви схеми е същия ток)ефекта с схемата и без нея е един и същ еднакво коли4ество газ ......ЗАБЕЛЕЖКА ТОЗИ ТРАНЗИСТОР ГО махнах защото допълнително ми ограничи тока и сложих 6551 и 3027 в дарлингтон от което ефекта се подобри ......ОЩЕ НЕЩО тази схема използва звукови честоти така че които я е направил без осцилоскоп и не 4ува поне бръмчене значи нещо не работи..............заради това търся някъкъв тотално различен начин приятел ми е разправял за този хидростар...схема за кола с всички настроики затова я търся..........................КОМЕНТИРАИТЕ И ДАВАИТЕ ИДЕИ КАЗВАИТЕ АКО БЪРКАМ НЕЩО.........ИСКАМ БРАУН ГАЗ И НЯМА ОТКАЗВАНЕ..... :D :lol:
Прикачени файлове
Филмов_кадър1.png
ето
Филмов_кадър1.png (44.63 KiB) Прегледано 12700 пъти
Филмов_кадър2.png
Филмов_кадър2.png (45.17 KiB) Прегледано 12700 пъти
stan4opojara
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Мар 2010 15:56

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Gogo55 » 20 Мар 2010 14:37

Намерих в моите стари архиви един ворд документ със заглавие XYDROSTAR-Water car plans. Прикачам го като .рар .
Прикачени файлове
xydrostar.rar
(827.37 KiB) 1437 пъти
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Следваща

Назад към МПС и ДВГ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron