къде отиде схемата закола захранена с водород

Подобрения и рационализации по колите и другите МПС

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот fkoko » 22 Мар 2010 01:22

Има ли някой, някоя от книгите на дъщерята на Браун?
fkoko
новак
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Мар 2010 00:34

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Чефо » 22 Мар 2010 21:44

Аз не. Казаха, че си струвало да се поръча.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00


Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот stan4opojara » 23 Мар 2010 15:38

Гого много благодаря това трябва да е нещото което търся утре ако свърша по навреме на обекта ще мина да купя елементите които нямам и да деистваме . Мисля да направя първоначално само генератора и да го тествам КАК МИСЛИШ...
;)
stan4opojara
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Мар 2010 15:56

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот goran » 23 Мар 2010 17:10

Пробвай с ниска честота около 10Хц. И ниско напрежение.....
Аватар
goran
новак
 
Мнения: 49
Регистриран на: 01 Фев 2010 21:36

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Gogo55 » 23 Мар 2010 19:54

stan4opojara написа: Мисля да направя първоначално само генератора и да го тествам КАК МИСЛИШ...
;)

Опита ще каже най-добре.Действай и споделяй тука.
Успех!
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот jelio » 15 Юли 2010 22:16

Здравейте :) Реших и аз да споделя малко личен опит.Та погледах малко клипчета във тубето и реших да се пробвам с генератора.Първият модел,който направих беше от стоманена тел,представляваше пластмасова кутия 10/10/5 см. в която прекарах шахматно около 50 навивки стоманена тел шахматно.След това си направих разтвора т.е дистилирана вода със сол и сода на око,та пуснах го това чудо на акомулатора :D и проаботи чудото амперметъра показа 15А и доста газ сътворих ноза около 5 минути,след това водата започна да позеленява,защото явно не бях попаднал на тел и след 10 минути вече имах тенджера с жабуняк а от генератора ми беше останала само пластмасовата кутия :? .По късно разбрах,че солта и содата също са помогнали,но беше късно.
Вторият и третият опит няма да ги разяснявам понеже си беше пълна загуба на време .Вкраина сметка понеже исках да видя резултат обиколих половината Бургас и си намерих стоманени тръби и то от тези които слагат на яхтите.Направих си един огромен генератор и го сложих в балон от бойер юнга.Та намерих си и рецепта за смес при която почти няма съпротивление на водата и стоманата не се разяжда,нито полепват гадости по плюса и си напълних резервуарчето прекарах кабели 10кв.от акомулатора запалих колата и го включих :P смятам, че знаете резултата след 5 минути ми изгасна музиката и акомулатора беше полу мъртъв:). Та то беше гледане после,четене дори карах гого да мисли варянти,но на практика излезе че неможе да се купи нищо готово а аз не съм човека който може да си го сглоби (говоря за захранването) намерих куп клипове с хора който показват някакви невероятни неща,как с почти никакъв ток получават някаква невероятна продукция и стигнах до решението че може би наистина таината е в честотата на импулсите та намерих това: http://www.youtube.com/watch?v=Jfc_6Xx- ... re=related
Не съм го поръчал понеже не съм сигурен, че ще ми свърши работа,като си знам кабелите с които си захранвам машинката имам чувството,че ще го стопя това за 20секунди!
И сега се сетих че не казах за прозводството акомулатора ми е 55А ,на изгасена кола машинката ми пълни щищенце 0,5л. за под 10 секунди. :mrgreen:
И в краина сметка понеже маи не съм аз човека,който ще понижи разхода на енергия измислихда не се и опитвам та купих си алтернатор 120А на и смятах да го наредя до оригиналното с отделен акомулатор на практика да ми работи само за генератора,но за жалост карам корса 1000кубика и като поразпитах малко излезе,че тя горката едва ли ще има сила да ги върти и двете :cry: !
И сега си возя весичко подредено под предния капак и чакам по добри времена та да си взема по мощна кола,но до тогава ако има някои мераклия от Бургас да изпробваме върху неговата кола да драсне едно съобщение:).
Също мислих какво ли ще се получи ако задвижим агрегат за ток с нно дали ще се затвори веригата???
Аз мога да намеря агрегат ,но нямам трансформатор с който да сваля напрежението че да пробваме какво ще се получи :geek:
jelio
новак
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юли 2010 21:13

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот Shulz » 12 Дек 2011 09:40

Същото може да се постигне и с генератор на Пантон. Лично съм го пробвал на четиритактов двигател от генератор за ток. Бих казал, че работи много добре и не се нуждае от електрическа енергия, както при електролизерите.
Миро: В живота няма провали, а само уроци
Аватар
Shulz
модератор
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Яну 2010 15:58

Re: къде отиде схемата закола захранена с водород

Мнениеот iko87 » 12 Фев 2012 18:37

Колеги какво стана с опитите имали раздвижване на нещата, има ли шанс да свалим разхода на количките, че и цената на горивото си расте доста добре !!!
iko87
новак
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Яну 2012 22:18
Местоположение: ЕЛИН ПЕЛИН

Предишна

Назад към МПС и ДВГ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron