Перпетуум Мобиле

Подобрения и рационализации по колите и другите МПС

Перпетуум Мобиле

Мнениеот gogogo » 16 Окт 2012 19:16

Здравейте,

Днес в по принцип сериозен форум, който посещавам редовно, се отвори тази тема. Отвори се на шега, но дори на шега това ме учудва. За всеки случай взеха да летят разни връзки, които тук не съм виждал споделени и реших да ги сложа, та някой от знаещите, ако иска да си каже мнението.

http://www.newenergybg.com/index.php?op ... 4&Itemid=2
http://www.keelynet.com/interact/archive/00000260.htm
https://www.youtube.com/watch?v=KvRMptdaqOk
https://www.youtube.com/watch?v=gCuaTaAAa8M

Първата връзка е към нещо, дето ми се стори доста просто за направа. Много ми е странна историята, как някак си се загубило при преместване и повече не било повторено. Обаче в описанието имаше разни интересни неща като магнитите и алуминиевите елементи. И двете участват и при автотермия и при оргонизатори. Не знам има ли някаква връзка, защото не разбирам от тия неща, но съвпадението ми се стори странно.

Втората връзка е някаква автотермия. Дали е подобна с тази на руснака, спецовете ще кажете. Тази връзка не знам дали е по-надеждна от първата. Първата беше дадена като осмиване. Втората беше дадена от отдавнашен конспиратор, който я коментира като: какво е това електрически генератор — превръща механична енергия в електрическа, дрън-дрън, улавя свободната енергия около себе си и я предава. С това твърдение ми събра очите, но пък аз не разбирам от тия неща.

Второто от двете клипчета, един пич каза, че го е правил и работи. Така като гледах, качеството беше зле, не се различаваше много схемата. Диктора зад кадър обясняваше нещо по нея, което слабо разбирах. Странно ми се стори, как така акумулатора служил да компенсира загубите от съпротивлението на крушките. Що за перпетуум мобиле е тогава?

Аз за вечен двигател знам само, колкото е известно от часовете по „Физични и химични явления“ в пети клас. Там се казваше, че е невъзможно. Но пък в тоя форум съм се нагледал на неща дето са уж невъзможни според официалната наука. А и електроника е още едно от стотиците неща, които не разбирам и схемата наистина може да е работеща, макар да не ѝ намирам практическо приложение.

Допълнително давам едно клипче, което го дават като свързано в тубата на последното:

https://www.youtube.com/watch?v=x7A5xfZgBz8

Е това вече ме изуми. Ако е възможно, то убива всякаква вяра в мен, на каквото и да било. Чак пък толкова просто ми се види измама някаква. Четири по два и петдесет е десет лева. За десет лева безплатна енергия ми се струва невероятно.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Перпетуум Мобиле

Мнениеот Gogo55 » 16 Окт 2012 20:51

Аз съм правил опити по първия линк преди доста години. Тогава скиците бяха на англииски и без авторски права, но па същите де. При мен не се получи с това, но никои не знае от къде може да изскочи заека. Другите линкове и клипове освен първия ги знам но изобщо не мога да се съглася че има неква енергия на аванта от тях.
ПС: В крайна сметка всичката тази истерия по свободната енергия е с цел да не се плаща на някои за свършена работа-демек да се излъже или преметне по стар бг обичай. Нека комшията ако може да направи генератор на свободна енергия а ние като по прости да се включим към него на аванта, или нещо такова се върти в главата на повечето конспиратори и радетели на СЕ по форумите. Ако има чалъм нал некои да ни изкопа нивата, да ни снесе парички и ние да харчим-е не виждам как ще стане ама нема лошо да се мечтае :lol: . Най-простото нещо което може да донесе веднага колкото си искаме енергия е воден поток/река/, или вятър, или слънце, иска се обаче инвестиция и ъкъл за да се направи дадения вид генератор с турбина, или перка, или просто слънчевата батерия. Другите източници на енергия като етари метари и прочие по принцип думички станали популярни са такива за който не се учи никъде и никои не казва как може да се впрегнат да вършат полезна работа. Който знае си мълчи, който не знае се ослушва, плямпа по форумите с цел да си чеше пръстите и те така.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Перпетуум Мобиле

Мнениеот gogogo » 16 Окт 2012 21:00

Напълно съгласен, че слънце, вятър, воден поток (включително приливи-отливи) са единствените сигурни неизчерпаеми източници. За моя радост технологията на слънчевите събирачи се подобрява непрекъснато. А и поевтинява, което я прави все по-достъпна. Просто (неочаквано) започна такава тема и реших да сложа връзките, та ако има някое зрънце в тях, тука хората дето разбирате да го извлечете. Аз работя по другото направление — да изкарвам достатъчно, за да се подсигуря. Това съм учил, толкова умея, а правенето е за тия дето могат.

А да забравих в списъка и разни геотермални истории, дали ще е вода, магма (май чак толкова не сме успели досега да копаем) и т.н.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31

Re: Перпетуум Мобиле

Мнениеот Gogo55 » 16 Окт 2012 22:04

gogogo написа:А да забравих в списъка и разни геотермални истории, дали ще е вода, магма (май чак толкова не сме успели досега да копаем) и т.н.

За тях да, стирлинг двигателите, имам няколко прототипа описани в "направени устройства" вече направени, отделно и в тубата има хиляди за добиване на обща представа. Надявам се и още някои да се включи за да можем да си сверяваме часовниците ;) .
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: Перпетуум Мобиле

Мнениеот gogogo » 17 Окт 2012 07:29

Още един клип от онази тема:

https://www.youtube.com/watch?v=7PDeK6rprA4

Беше дадена и връзка към конспиративен портал, където се обяснява, как се е зародил закона за запазване на енергията:

http://www.fenomenibg.com/modules/news/ ... storyid=72

Не знам историята дали е истинска (бях слаб ученик по природни науки), много често по тия места се пишат дрънканици. На един подобен бях попадал на опровержение на радиестезията. Комичното е, че материала беше подборка от официални източници и ако е верен, то обявява конспираторите за шарлатани, а мястото беше конспиративно.

Тук не знам доколко е вярна историята, но не изключвам един 26-годишен младеж да открие нещо гениално и не го изключвам, само защото е бил млад, ако е вярно. Това, което обаче ми направи впечатление е първият коментар. На това място преобладават неграмотни коментари на кирливица, незаслужаващи внимание.

Не такъв е този. В него на ясен български се казва, че перпетуум мобиле съществува и това очевидно е нашата вселена. Инженерната задача пред нас е да успеем да приложим модела в нашите мащаби. Както винаги въпроса остава открит за следващите поколения, но дори от опитите ни да се родят единствено по-ефективни двигатели, пак е кяр. Автотермията на Андреев е един такъв двигател и сам по себе си е голямо постижение.

В самата статия се казва, че парният двигател е имал КПД 35%, ДВГ достига до 65%. Едва ли това е максимума. Според мен можем да постигнем повече.
gogogo
интересуващ се
 
Мнения: 54
Регистриран на: 15 Фев 2012 18:31


Назад към МПС и ДВГ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron