д-р Раиф и неговата лампа

Биорезонансна терапия, билки

д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 02 Юли 2010 21:54

За запознаване с идеята и принципа:
(Непубликуваният в столичен вестник материал на Надя Димитрова)

Американец слага "края на всички болести" със светлина и звук. Д-р Реймънд Райф наблюдавал живи вируси и микроби.





Лечението на рак съвсем не е химера, доказал Роял Реймънд Райф още през 30-те години на миналия век. През 1920 г. младият американски учен открива вируса на рака, изолира го и го инжектира в 400 плъха. Всички опитни животни са заразени и впоследствие излекувани.
Райф доказва, че всяка болест може да бъде преборена, ако й бъде повлияно с определена електромагнитна честота.
Той се сеща, че принципът на резонанса, който използват оперните изпълнители, за да счупят стъкло, може да бъде приложен и в борбата с близо 500 болести. Знаейки честотата на болните клетки, Райф ги облъчва и унищожава мембраните им.

Кратък филм, показващ разрушаването на Paramecium Caudatum когато е изложен на Bare-Rife модулирано с 1150 Hz плазмено лъчение.

След това организмът сам абсобира нездравата тъкан. Използвайки този метод Райф успява да излекува онкоболни, без обаче да унищожава здравите клетки.
За да докаже правотата си, изследователят се наел да излекува 16 болни в крайна фаза на рак. През 1934г. Южнокалифорнийският унирверситет назначил изследователска комисия, която да проследи лечението и след 90 дни да прегледа пациентите, ако те са все още живи.
Три месеца по-късно лекарите и патолозите констатирали, че 14 от пациентите са излекувани. След 4 седмици и другите двама били напълно здрави.
Известно е, че бактериите, вирусите и паразитите имат своя собствена честота на трептение. Ако тя е известна, патогенът може да бъде унищожен като се облъчи с по-голяма амплитуда от собствената му честотна вълна. Стените на мембраните се разрушават и патогенът бързо умира, обяснил Райф.
Тоест всяка болест, причинена от патоген- бактерия, вирус или гъбички, може да се излекува като той бъде унищожен и организмът отново е здрав.
Предимството на Райфовото лечение е, че то не засяга нито една здрава човешка клетка, защото те функционират на различни честоти.
В списъка на Райф има повече от 500 болести, които той можел да пребори.
Освен рак, с генераторът може да се лекува СПИН, ревматизъм, астма, шарки, епилепсия, туберкулоза, сифилис, проказа, стрептококи и др.
За да изолира вирусите Райф използвал уникален, конструиран от него микроскоп.



Модерните електронни микроскопи убиват моментално всичко, което е под тях и изучават само мумифицирани остатъци.
Изобретеният от Райф можел да види и движението на живи вируси, докато те си променят формата, за да се нагодят към околната среда.
Той дори наблюдавал процеса на преобразуване на здрави клетки в туморни.

Райф определил индивидуален спектроскопичен подпис на всеки микроб, използвайки спектроскопичен визьор. Той изследвал микроорганизма с кварцови призми (принцип, използван във вирусния микроскоп за филтрация на монохроматична светлина - Противовъртящи се призми на Райсли), които при въртене фокусират светлината на една единствена дължина на вълна върху обекта. Тази дължина на вълна е избрана защото резонира със спектроскопичния честотен подпис на микроба.





Той се базира на факта, че всяка молекула трепти със своя честота. Атомите в молекулата са свързани помежду си с ковалентна връзка, която едновременно излъчва и поглъща електромагнитна енергия. В организмите няма две молекули с еднакво електромагнитно трептене, което всъщност е техният енергетичен подпис.
Резонансът увеличава светлината, както две вълни в океана стават по-силни, когато се съединят в една.
Резултатът от използването на резонантна дължина на вълната е че микроорганизмите, които са невидими при бяла светлина, могат да бъдат видяни когато се изложат на цветна, която резонира със тяхния собствен спектрографски подпис.
Райф успял да види тези невидими при други условия организми и наблюдавал тяхното поведение. 75 % от организмите, които Райф можел да види, са видими само с ултравиолетова светлина.
Тя обаче е извън обсега на човешкото зрение. За да преодолее този проблем, той осветявал микробите с две различини дължини на вълните на една и съща честота на ултравиолетовата светлина, която резонира със спектралния подпис на микроба. Тези две дължини на вълните предизвикват смущения там където те се съединяват. Това смущение е всъщност трета по-дълга вълна, която попада във видимия диапазон от електромагнитния спектър.(Ултравиолетова хетеродинна микроскопия)
Така Райф успял да направи невидимите микроби видими без да ги убива.
Стъпка, която днешните електронни микроскопи не могат да повторят.

С откритията на Райф спечелил уважението на колегите си. На 20 ноември 1931г. 44-ма от най-уважаваните медици в страната дават банкет в негова чест под надслова "Краят на всички болести".


Партито "Краят на всички болести"



Научните теории на Райф и методите му на лечение, му създават и проблеми с обществените нагласи.
До 1939г., почти всички от тези изтъкнати лекари и изследователи отричат че някога са срещали Райф.
В навечерието на конференция, на която трябва да се обявят резултатите от изследването на д-р Райф, неговият дарител д-р Милбанк Джонсън- бивш президент на южнокалифорнийската медицинска асоциация, е смъртоносно отровен, а документите изчезват безследно.

Райф е принуден да прекрати дейността си, защото Американската медицинска асоциация (АМА) възбужда съдебен процес срещу него и методите му на лечение.

След като се запознава с постиженията му, шефът на АМА по това време Морис Фишбейн му предлага да откупи патента над изборетенията му за период от 8 години.

След получения отказ Фишбейн го дава на съд.
Докато тече процесът, представители на Асоциацията посещават сътрудниците на Райф.
Тези, които отказват да се откажат от методите и уредите му, губят медицинските си лицензи.
Нито един медицински журнал не се съгласява да публикува трудовете му.
Единственото издание, промъкнало се през цензурата е това на Института Франклин.
Докато Райф дава показания, лабораториите му са опожарени.
Д-р Немес, който има копия на някои от творбите на Райф, умира при мистериозен пожар.
Той унищожава и всичките му изследвания. Подобна е и съдбата на лабораторията Бърнет, която узаконява изследваниета на Райф.
През 1946г. Реймънд Райф е принуден да разпродаде каквото е останало от лабораторията си в Сан Диего парче по парче.

Самият Роял Райф е убит през 1971г. от "случайна" смъртоносна доза от валиум и алкохол в болницата Гросмонт.

Към края на 50-те години независими лекари и лаборатории представят свои собствени доказателства, че ракът е заразна вирусна болест, и твърдят, че "ракът не се състои само от локализиран тумор".
Те я описват като разпространена болест, причинена от организъм в кръвта.
Възможно е всички от нас да имат този вирус, но той обикновено не обазува тумори, освен ако не са на лице достатъчно токсичност, в резултат на химическо излагане, нездравословни навици, или лошо окислена кръв.
Те вярват, че е също толкова полезно да се живее здравословно, колкото да се унищожава вирусът, който може да преобразува клетките в ракови.



СВИДЕТЕЛСТВА ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА РАК:

През 1956г. д-р Джеймс Гоуч разказва: Видял съм много неща и това, което ме впечатли най-много беше един мъж в крайна фаза на рак, приличаше на торба с кокали.
Като легна на леглото, др. Райф и др. Джоунс казаха в един глас: "Погледни само стомаха му".
Аз сложих ръка на стомаха му и се стреснах от това, което почувствах.
Там, където трябваше да се намира стомаха изглеждаше празно.
Човекът беше толкова слаб, че коремът му почти беше залепнал за гръбнака.

Стомахът му имаше форма на сърце и точно пасваше в ръката ми. Беше много твърд. Казах си наум, че за този човек вече нищо не може да се направи.

Двамата обаче не мислеха така и го подложиха на лечение с честотния генератор на д-р Райф.

За моя голяма изненада след около два месеца пациентът беше напълно излекуван.

Той се почуства толкова добре, че поиска да отиде в ранчото си, за да нагледа добитъка си.

Д-р Райф му обясни, че дори и оздравял, той все още няма сили да шофира.
Пациенът се усмихна и му обясни, че има, но друг човек ще го закара.
Всъщност той сам кара до ранчото си и цяла нощ се грижил за едно от болните добичета.
На другия ден пак сам се върна в клиниката без въобще да е почивал.

Бях свидетел и на други интерестни случаи. Дори си купих един от тези честотни инструменти и го занесох в офиса си. В продължение на 20 години наблюдавах някои забележителни резултати от действието му.

При мен дойде едно 9-годишно мексиканско момче с остеомиелит на крака. Лекуващият му лекар всяка седмица изтъргваше костта му.

Манипулациите бяха много мъчителни за детето, защото не му даваха никакви болкоуспокояващи.
Семейството му го доведе при мен и аз видях как той ме гледаше с ужас, защото си мислеше, че и аз като другите медици ще ровичкам в тялото му.
Като видя обаче иснтруменът, изобретен от Райф, който щях да използвам, малчуганът се успокои.
След двуседмична терапия, кракът му беше напълно излекуван.
Махнахме му превръзките и патериците и той отиде да играе свръстниците си.

Това не беше единствения такъв случай. В практиката си съм излекувал множество неизлечими болести.


Забележка:

Референции:
http://www.rife.org
http://www.rife.de
http://www.holman.net
http://www.altered-states.net/barry/new ... uecies.htm

Надя Димитрова

Форум на bgaudio.org - тук може да намерите схеми и указания на български как може да си направите в домашни условия машината на д-р Райф.



Със последното изречение не съм съгласен на 100% че е точно със схеми и указания за реално работеща лампа тип Раиф, поне до този момент. Все пак има доста интересно инфо, аз също съм писал доста във форума на бгаудио в темата за Раиф докато да разбера че от спамаджиите витан, едм електроник които там си менкаше под няколко ника, и основно пнп-добре познатия ни иван от пловдив няма да се пусне добра схема, а хората които направихме опити и подобни лампи си писахме основно по скайпа за да няма още повече спам.

Прикачам и снимките които бяха на този ворд док които цитирах по горе:
Прикачени файлове
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 02 Юли 2010 22:55

След като прочетох горната статия сън не ме хващаше и луднах, близо година се ровех из нета за всякакви материали на тема Раиф и неговата лампа, както и принцип на действие.В нета дал бог има материал за четене с години, така че всеки на които му е интересно може да гугли колкото си иска и да събира инфо, както и да прави неща с цел повтаряне на тези велики открития които все още над 70г. се крият от нас простосмъртните.
Разбира се и аз започнах да правя опити да ги повторя.Започнах с най проста ув бактерицидна лампа която запалих и основно трепех микрофлората в стаята си като за начало и опити.При тези лампи освен че имаме плазма имаме и вредното за човека ув излъчване което може да доведе до повреда в роговицата на окото и в последствие до ослепяване.Поради тази причина те се използват за дезинфекция на помещения и ако в това помещение има хора те задължително трябва да са с предпазни очила.Това е според сегашната демократична наука! А когато бяхме малки, примерно в 1-2 клас в училище това е било около 1980г. имаше определени дни в които целия клас отивахме да ни осветяват с такива лампи.Нареждаха ни в кръг около лампата и хванати за ръце с предпазни очила обикновено в часа за физкултура демек по шорти и тениска обикаляхме в кръг около подобна медицинска лампа.Значи е било полезно все пак в една или друга степен, или най-малкото е било нещо като солариум.Точно поради това направих първата си лампа с честотно управление на плазмата от такъв вид-просто лесно намерих такава лампа :) , както и си намерих такива предпазни очила.Разбира се тази лампа е много далече от Райф лампата но все от някъде трябваше да се започне...
Прикачени файлове
UV lamp1.JPG
UV lamp2.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 02 Юли 2010 23:04

Следващата стъпка беше да намеря лампа която поне от малко да се приближава до тази на Раиф-за моя радост човек от бгаудио форума ми продаде такава и започнах и с нея опити.Първо веднага след като и направих управлението по честота намерих уред за радиоактивни излъчвания и я тествах за вредните бета и гама лъчи.Радиоактивното и излъчване беше под допустимите граници, а това което измерих от монитора си плазма беше малко над допустимите граници!След като се зарадвах че нямам вредни лъчи от тази лампа веднага купих микроскоп и започнах опитите над безвредни микробчета които намирах от натривки, или от от където ми падне-има ги навсякъде само дето трябва микроскоп за да се видят как подскачат :lol:
Прикачени файлове
moi 1 rife_test.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 02 Юли 2010 23:48

Сега пак мои си цитат от другия форум-ще си взема моите мнения и за тази тема за да си ги имам като архив-като гледам датата значи е било преди година и два месеца:
Публикувано 08 май 2009 - 04:30
Относно трепането на микроби със смъртоносните лъчи тип Раиф.Мисля че имам постигнат успех, но изобщо не съм сигурен в резултата.Не съм сигурен в резултата защото това е първи опит и не е потвърден от следващи еднакви на него опити поне десетина пъти.Така какво направих днес,имам комшия зъболекар,помолих го да ми даде малко проба на микроби.Тои ми каза че ще работи зъби с пародонтоза към 18 часа и няма проблем.Взех пробата в 18,15 часа някъде.Сложих на стъкълцето на микроскопа една малка тоцица едва видима с окото примерно с приблизителни размери 0,1х0,1мм,снимка1,светнах я първо с 424Хц-30 мин нищо не стана,после с 1552Хц пак 30 мин и пак нищо не стана.Гледах умно в микроскопа и се чудех какво да правя, и накрая нищо не измислих и си легнах.След няколко часово лежане и мислене ми светна в тиквата зелена че трябва да има някаква течна среда когато светя с лампата,в която течна среда да се вижда движение ако има такова.Станах извадих микроскопа,и сложих една малка капчица вода върху една малка проба пак примерно с размер 0,1х0,1мм и пуснах пак лампата на около 20см от микроскопа да свети в него.Сега вече стана нещо интересно,от парченцето зъб/или зъбен камък/ с микроби започнаха да се отделят сравнително бързо доста от микробите снимка 2 и след има няма една две минути спряха да се отделят и да се движат-снимка 3.Получи се мъртво лунно поле все едно, с може би нацяло ликвидирани микробчета.Мисля че тази честотна терапия работи и то с 424Хц за потвърдена от лекар стоматолог диагноза-пародонтоза.Реших да повторя същото но видях че съм оставил стъкления съд с микробите близко до микроскопа,лампата го е осветила и него, и съм "утепал" всичките си микроби без да искам.Повече не можах да видя нещо да мърда колкото и да слагах проби в капцица вода.Реших че тази проба е безвъзвратно заминала,увих я внимателно във памук обилно напоен със спирт сложих в пепелника и запалих за максимална сигурност че няма да остане нещо живо от тези микробчета в къщи.Следват още опити със безвредни микроби, но преди това още много четене на микробиологията.
ПС:Мисля че лампата работи много по бързо, спрямо честотния генератор които направих и които ползвам при контактния метод.На лампата е нужно минута, две ,на генератора със контактния метод седмица за приблизително един и същи резултат.
ПС2:Увеличението на микроскопа е снимка1-40 пъти,снимка2 и 3-1000пъти,при увеличение до около 100 пъти дава цветно,след това камерата му дава само черно бяло.
Прикачени файлове
1parodontoze.JPG
2parodontoze.JPG
3lamp__mikroskop___paradontose.JPG
4parodontoze.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 03 Юли 2010 00:00

Публикувано 10 май 2009 - 11:13
Днес успях да повторя първия си резултат на въздеиствие върху гъбички от нокти и то няколко пъти поред.Този път обаче отворих КАФЛ 2007 и прочетох честотите от там/не съм стрелял напосоки/,седнах и на лист с химикал написах честотите.Гъбите се именуват Fungi, и са много видове както и много честоти има за тях.Аз сега пак успях да си намеря гъбички от нокти на крак на човек-взех пробата със финна шкурка и финния гъбичков праф поставих във няколко капки преварена и след това дестилирана вода в стъклен съд.Слагам на стъкълцето на микроскопа една малка капцица вода омесена с гъбичков прах,насочих лампата тип Раиф към микроскопа от около 20см. и почнах експериментите.Подкарах ги наред дадените честоти като експонирах по няколко минути от всяка една честота.Когато стигнах до 1833Хц видях че спряха да мърдат за секунди примерно 5-10 сек. малките тоцици под въздеиствието на лампата-значи изпукаха.Повторих опита и пак за няколко секунди изпукаха-значи тази честота работи при този вид гъби-това вече си е потвърждение на резултата.Но попаднах на едно нещо което ме учуди доста.Дълго като червеи ама не баш червеи щото е невидимо с човешко око, което нещо даже и мърдаше когато се освети с лампата с честота-1833Хц.При другите честоти като малките гъбички не реагираше но при 1833 мърда.Стесних обхвата и забелязах че мърда само при честота от 1831Хц до 1836Хц.Според един друг саит където друг човек си прави опити с лампата знам че щом почнат да мърдат гадинките значи скоро ще умрат!Но това нещо не умря,светих го доста поне 30 мин и все си мърдаше-снимах и клип 40 сек. как мърда:
http://vbox7.com/play:4eb1e188
От тук заключавам че мощноста на лампата ми е слаба и не може да ликвидира всички видове гадинки за секунди.
След около 1 час все пак умря гадината и спря да мърда-не съм сигурен само дали живота извън човек,при температура около 20 градуса по целзии му е 1 час, или съм го утепал аз с лампата.
Качвам и малко снимки на това нещо ако някои го познае да казва какво е.Снимал съм го увеличено озад,отпред и само наи предната му част много увеличена около 1400пъти.
Ако някои от хората които ползват генератор направен от мене,или друг аналогичен с точна честота, и имат гъбички по ноктите на краката и искат да си правят опит, то може да пробват с честота 1833Хц да се третират седмица две по контактния метод на Кларк за да видим дали има резултат,аз се помъчих да пъхна два електрода под стъкълцето на микроскопа но не става -колкото и да са малки електродите все идват голями под стъкълцето на микроскопа.
ПС:Скъпи M.W.по научному работят в болници и университети,и когато някои се разболее наистина отива в болница при доктор.Ние тука си правим безвредни опити, с безопасни патогени и със нисък волтаж от 12V примерно които се води безопасен според науката и Т.Б., или просто със светлина както е сега моя случаи.Мисля че всеки си има глава на раменета за да прецени дали и колко да си експериментира - нали така?
Поздрави на всички експериментатори!


Разбира се и сега година и нещо след този ми опит , както и тогава съм написал на лицето M.W. ,то аз не съм лекар, но се консултирам с няколко лекаря както и официална лаборатория, и всичко това са си мои лични опити и експерименти чрез които искам да постигна добри резултати.Не лекувам хора, а само си правя опити с безвредни микробчета които се намират навсякъде!!!Също така се опитвам да направя и апаратура която да може да помага на хората...
Прикачени файлове
1gabzad.JPG
2gabpred.JPG
3gabpreduvel.JPG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 03 Юли 2010 00:07

Пак съм се отдал яко на теория:
Публикувано 15 май 2009 - 02:49
Луд умора няма само се поти :D тоест в моя случаи не спи, а се прави че мисли ,следваики девиза си "тъп ама упорит" днес пак вместо да спя, взех да си мисля глупости и да се ядосвам че с моя микроскоп които е оптически и може да увеличава само до 1600 пъти не мога да виждам вируси,а само бактерии и други видове микроби и патогени.Лежа си аз и си мисля защо така начи пък си нямам електронен микроскоп да си гледам на воля вирусчета малки,и мисля че стигнах до няколко заключения които трябва да ги напиша тук- може да свършат на някои друг полезна работа:
-Раиф е трепел вирусите чрез насочено движение на електрони като ги е изхвърлял от електронна лампа със насочващи електроди-положителния електрод чрез плазма е избутвал към отрицателния електрод в лампата насочени електрони,отрицателния електрод е бил под ъгъл така че този сноп от електрони се е отражавал от него подобно на огледало и е излизъл извън балона на лампата като така е облъчвал вирусите и ги е морил!
Важна забележка-след отрицателния електрод винаги е имало резистор, или друг товар така че снопа от избити електрони да отива в мишената-тоест човека които е бил заземен повече от отрицателния електрод на лампата!Тук също имаме значи в една или друга степен привличане на електрони от мишената/човека или микробите/!

-Същото се наблюдава и при електронния микроскоп-под вакуум/първите лампи на раиф са били вакуумни/ имаме насочено движение на електрони които минават през магнитна леща за да се фокусират,минават през изледвания обект и бомбардират луминофори на екрана където виждаме увеличението на дадения микро обект.Електронния микроскоп работи под вакуум и с напрежение от 50кV до 100кV и може да наблюдава само много тънки обекти като вируси или мембраните на клетките,за да се виждат и по големи обекти трябва да се увеличи напрежението на ел. Микроскопа до примерно 3млн волта,а може да има ел. микроскопи и с по голям волтаж!

-Същия принцип на насочено движение на електрони се наблюдава и при телевизионния екран-кинескопа-пак под вакуум имаме насочено движение на електрони които се блъскат в луминофора на кинескопа и така ние виждаме картината на екрана на телевизора!

-При гледане на вируси с електронен микроскоп те се неутрализират-тоест умират!
Следователно с насочено движение на електрони ,или казано по просто с електромагнитно поле се унищожава всеки един вирус без значение какъв е-доказателства за това от съвременната медицина колкото искаш-няма жив вирус които да може да се види със електронен микроскоп :P !

-Тесла при неговите опити с високо напрежение и голями искри е забелязал същото явление-болните хора оздравяват,а тои не се е разболявал!Правил е също опити с потагенни организми и разни видове бактерии и вируси и те са умирали,като дори е работил без предпазни средства защото никои болестотворен микроб не е можел да оцелее!

-Според логиката, от горното писание което е вярно на 100%,и по научному доказуемо, означава че ако се насочи електронен поток върху патоген, или вирус би трябвало веднага да се неутрализира гадината!Сега идва на ред вече и точната честота за да може да се получи резонанса,честотата пък зависи от размера на дадената гадина-ако се знае точния и размер, то тогава може да се изчисли много лесно и резонансната и честота, и да се атакува с тази честота!Пак според съвременната физика от да кажем 8 или 9 клас не помня вече-ако искаме да имаме резонанс трябва да имаме много точна резонансна честота!И пак едно твърдение от науката-всеки един обект влезнал в резонанс се саморазрушава!
ПС:Както се вижда писъл съм максимално кратко, и може би неясно за някои,но всяко едно изречение от горното ми писание може да се развие в доста голяма тема.


Публикувано 15 май 2009 - 05:44
Теорията за лампата е че излъчва лъчи които с дадената честота вкарват дадения микроб в резонанс.Тя може да облъчва и даден вид микроб както тои си стои в петри примерно/стъклен съд/-сега аз правя такива опити.Лъчите на лампата просто трябва да минават през цялото тяло на човека/подобно на ренгена/, и де що има микроб вътре, ако влезне в резонанс да пукне.При контактния метод с държенето на електродите мисля че импулсите не могат да достигнат до абсолютно всички места, и вътрешни органи вътре в тялото.Може би затова има известен процент заболявания които не се лекуват по контактния метод, и се надяваме на лампата, или на друг източник на ел магнитни лъчи или поле.Примерно Лаховски използва насочени радиовълни чрез антени.Основното е да се вкара дадения микроб в резонанс.Това може да стане по много начини разбира се.
Иначе за възприемането с окото на дадена честота то тогава тя стимулира може би мозъка, а самия мозък после се справя с дадената болежка като пуска ел магнитни импулси по нервите/сега по модерному се вика маинд контрол маи/.


И малко теория за това какво може да се види от микроскопа и какъв вид може би ще трябва на всеки един експериментатор:
Публикувано 16 май 2009 - 01:32

Виж мнениетоТеодора Андреева написа на May 16 2009, 01:16 PM :
Гого, такъв микроскоп става ли?

Ммм, мисля че не става-слабичък е,за да виждаме няква клетка, или бактерия що годе добре ни трябва увеличение от поне 600 пъти и повече.Дори и гъбичките като наи голями си искат поне 400 пъти и едвам се виждат тогава.Този от линка е слаб с него може да се гледат мравки,комари и други такива животинки-демек тои става за учениците в основното образование по билогия където се гледат малки животинки мравки, паяци, комари,многоножкови и подобни.При оптичните микроскопи наи добре видимост има до увеличение от 1200 пъти,над 1200 увеличение вече не е както трябва според писанията в микробиологията и микроскопията.Моят е до 1600 пъти, но основно гледам на увеличения 600х,800х, и 1000х.Тоест за да виждаме патогенни организми,клетки,гъбички и бактерии ни трябва микроскоп с увеличение от 600х до 1200х,добре е да бъде с фабрична вградена ССМ/не СМОС/ камера така че да може да се изкарва картинката на монитора на компютъра където да се запаметява и да се следи дали има промяна,и вече ако искаме да виждаме вируси ни трябва електронен микроскоп.Другото важно нещо при избора на микроскоп е да бъде със стъклени лещи, а не с пластмасови и поне три обектива отдоло и два окуляра от горе които се сменят за наи-добра видимост на даден обект според неговия размер.
ПС:относно микроскоп тип "направи си сам"-няма смисъл,ако имаше някаква вероятност поне на 50% да се направи в домашно любителски условия бих го направил още преди месец, два,обиколил съм всичките възможни линкове за около два месеца и съм гуглил много часове за да разглеждам разни самоделки-не стават за бактерии и клетки!стават само за гледане на мравки или други подобни


още една интересност:
Публикувано 17 май 2009 - 07:40
Един интересен цитат от микробиологията:
-Влияние на ултразвука.За разрушаване на микроорганизмите се използват ултразвукови генератори.Под въздеиствие на ултразвука в цитоплазмата се образуват микроскопични кухинки, който упражняват голямо налягане върху клетъчната обвивка и водят до разрушаване на клетъчната структура.На повърхноста на тези кухинки се извършват редица химически процеси.Най-чувствителни към ултразвука са грамотрицателните микроорганизми.Влиянието на ултразвука се изполва в практиката за получаване на стерилни вирусни и бактериални ваксини, за извличане на ендотоксини и ензими, за стерилизация на детски храни, като се запазва витаминното им съдържание.


Публикувано 17 май 2009 - 08:49
-Влияние на светлината.Слънчевата светлина деиствува върху жизнеспособноста на микроорганизмите не само с лъчите от видимия спектър, но и с ултравиолетовите си лъчи/УВЛ/.Особено значение имат УВЛ с дължина на вълната от 200 до 295нМ., който имат бактерицидно деиствие.Сублеталните дози на УВЛ действуват мутагенно върху микроорганизмите.Механизмът на деиствие на УВЛ е свързан с образуването на тиминови димери в ДНК на микробната клетка.Бактерицидното деиствие на слънчевата светлина се демонстрира с класическия опит на Бухнер, който установява, че преките слънчеви лъчи пречат на развитието на бактериални култури.Сапрофитите са по устойчиви на действието на светлината, от колкото патогенните микроорганизми. Въздеиствието на слънчевите лъчи може да доведе до образуването на R- и S-форми на бактериалните култури.Бактерицидното деиствие на УВЛ се използва за стерилизация на помещения, вода,лекарствени средства,при изготвяне на ваксини и др.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 03 Юли 2010 00:37

Публикувано 20 май 2009 - 06:54
Колко е лесно когато човек учи и знае кое и как става.След като успях да прочета една микробиология набързо вече подходих по научному към нещата.Гъбите се оказа че са над 80 000.Този модел които успях да намеря от гъбички на нокти на краката-Aspergillus, му направих посявка в петри и хранителна среда,гледах си го внимателно,на тъмно,при 30 градуса, и за 5 дена стана точно това което го дават снимано на картинка в микробиологията-тоест направих колония от гъбички,като отгледах точно избраната гъбичка като чист вид,без никви примеси и в стерилна среда.Разбира се колонията беше с размери около 1кв.см,а посявката беше около 1кв.мм.След това гледаики много снимки на различните видове гъбички успях да определя вида и името на тази която изледвам и си правя опитите с нея.
-снимка 1-снимка от микробиологията където се вижда и името и,
-следващи снимки от моя микроскоп на отгледаната от мене къбичка,
-рар архива-два клипа на такава гъбичка-вътре в самата гъба по точно в ядрото и има едни неща които мърдат-при облъчване със лампата ги утепвам за 10 мин светене почти не остава нищо което да мърда от хилядите там остават само няколко които да мърдат,на 14 минута абсолютно всички са умрели:)
На снимките увеличението е малко 100 до 400/самата гъба е голяма/ пъти и не се виждат вътре малките неща които мърдат, а на клиповете увеличението е голямо 1000-1600 пъти и се виждат вътре в самото ядро на гъбата нещата които мърдат и след облъчване със лампата вече не мърдат-тоест мисля че са неутрализирани.Честотата за този вид гъба е 2411Хц за 14 мин, или 1833Хц за 15 мин.,като разликата в продължителонста на облъчване от 1 мин в двете честоти може да се приеме за грешна защото не съм гледал и секундите-следователно една от двете честоти за 15 мин. би трябвало да неутрализира този вид гъба.
Имам вече 7 учебника по микробиология но и в седемте се дава гъбата само като голяма-това което се вижда на снимките,без да е упоменато вътре в ядрото и тези малките неща които мърдат и съм ги заснел на клип за да се види че мърдат какво са-аз си мисля че тези неща щом са в ядрото на гъбата и мърдат значи самата гъба е жива,а щом спрат да мърдат значи ядрото и умира и от там според логиката и гъбата е умряла:).
Прикачени файлове
1.Aspergillus_niger.jpg
1.Aspergillus_niger.jpg (18.33 KiB) Прегледано 15814 пъти
PLUS0002.JPG
PLUS0003.JPG
PLUS0006.JPG
PLUS0007.JPG
klip_gaba.rar
(385.2 KiB) 414 пъти
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 03 Юли 2010 00:42

Публикувано 26 май 2009 - 11:42
Днес приключих с колониите на гъбичката аспергилус.Светнах ги на 21.V,днес е 26.V-пет дена си минаха, колонията не се разви повече, и си умря мирно и тихо без да се съпротивлява.Облъчих ги по 20 мин. еднократно с двете честоти за тях 2411Хц и 1833Хц,като направих пауза от 10 мин между двете облъчванията.Петритата 2 на брои бяха на 30 см от лампата по време на облъчването.Днес им направих "микробиологично изледване" :) , и след като не открих признаци на живот ги изхвърлих.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 03 Юли 2010 01:02

Тук заперджията пнп/дех/ вече почва да се заяжда с мене открито и аз му отговарям-това момченце изпитва луда злоба и завист срещу всеки които се опитва да направи нещо положително.Разбира се тои не помни чупките в кръста които е правил крънкаики ми техническо инфо :lol: ,мъчеики се да оживи нещо по сложно от приставка за компютър.Сега вече малко е напреднал обаче и успява да сложи в кутия готови оживени платки на разни устроиства примерно ЧГ. Поредния шмешник които е на всяка манджа меродия и на всеки форум спамаджия.:lol: :lol: :lol:
Публикувано 03 юни 2009 - 11:04
Защо в ада казана с българите не се пази от дявол-ами само някои да посмее да се опита да изкочи навън, все се намира друг за да го дръпне назад!
Тази поговорка колкото и грозно да звучи си е истина изглежда.Може би и затова всички велики българи и голяма част от българските изобретения стават не тука,а в чужбина, след като дадения човек бива отвратен от манталитета на някои хора.
Аз между другото отдавна или поне от три месеца се занимавам с лампата и усъвършенстване на честотната терапия чрез други методи за които ти пнп си нямаш дори и на идея-можеш да се върнеш по мненията във форума и да видиш за какво съм писъл и на каква тема съм бил-нали така?Това тука няма нищо общо с плазмена топка и работи на МХц-обхват непостижим за тебе!Това че преди година изкопира приставката за компютър и почна да я продаваш не те прави нито умен нито пък човек в които аз ще се вслушам особено след последните ти мнения-знаем се много добре кои на какво ниво е.Ако имаше пред името си д-р,или инж. то бих се влушал в някои твои думи.
Можеш да проследиш моите мнения в последните два три месеца и да видиш основно за какво съм писал-та дори и ти вече знаеш какво значи мегаизвратен алгоритъм,както и още няколко думички научи от мене като асамблер примерно:).Така че аз с генератора не съм се занимавал от доста време-аз вървя напред-не тъпча като тебе на едно място със едно изкопирано устроиство с години.Имаше един човек тука дето пишеше под два ника-е аз съм далече и от това,и отделно за разлика от тебе не съм те засичал когато ти сам си правише дърводелска самореклама на приставката ти за комп.макар че много добре знам всичките и недостътъци.За разлика от тебе аз на всяко едно мое нещо давам снимка тука и от осцилоскопа също където да се види как работи уред направен от мене, а ти не даваш-само спомена че сигнала не бил такъв какъвто се очаква:).Отделно според тебе Метатрона не ставал,оберона не ставал,заперите направени от друг не ставали,в твоите мнения в тази и другата тема дето се заключи ти хвалиш единствено и само "твоита си приставка за компютър",но никъде не си споменал че си я изкопирал от Дидо и че преди Дидо да те светне за този метод си си нямал и на идея за какво става на въпрос-в бг аудио форума може да се види на коя дата си си задал първия въпрос където питаш какво аджеба е това таз терапия и колко време след това почваш да пишеш като авторитет след като си успял да изкопираш една единствена приставка по дадени ти наи подробни планове схема и платки както и подробни обяснения :D .За разлика от тебе, аз може да покажа мои и чужди мнения за направен от мене запер в друг форум къдато хората го хвалят че им е помогнал, доста преди ти да можеш да покажеш за твой!Отделно имам още даста факти които може да извадя при нужда,но съм далече от мисълта да изпадам на твоито ниво!Така че не се опитваи да се правиш на нещо което не си,знаем се много добре,форумите са малко, маимуните които ги обикаляме, и пишем там се знаем!
Нищо лично ПНП,все едно тя няма ,за мене е все тази,аз вървя напред и както се вижда от този форум,каквото направя го описвам тук, карам стъпка по стъпка и метод след метод и правя каквото мога с цел да помагам на хората, а ти само с тези си две последни мнения си нямаш и на идея къде отиде.... ,но това което човек сам си направи, никои друг не може да му направи!

Най-вероятно точно заради такива злобни и крадливи индивиди като наш иванчо, или дружката му алтиумчо много от нещата не могат да видят бял свят.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: д-р Раиф и неговата лампа

Мнениеот Gogo55 » 24 Юли 2010 20:43

Публикувано 14 ноември 2009 - 04:53
Мисля че трябва да съобщя една може би вече наистина радостна новина.Преди около 15-20 дена при мене доиде човек с раково образование в устата си.Човека си поръча генератор и синхрометър от мене и видя и другите два уреда които трепат микроби по принципа на Раиф и Тесла.Те до сега не беха тествани на човек а само на петрита с микроби си бех правил опити с тях в продължение на няколко месеца.Този човек изяви желание да го облъча на негова отговорност защото просто няма друг шанс.Аз го облъчих два пъти с продължителност по 1-2 мин. на всяко облъчване през около 1 час с единия уред които е по Тесла.На другия ден след това ми писа по скаипа че има разтроиство и леко неразположение-отдадохме го на страничните ефекти от тази терапия и повече не ми е писал до днес.Днес ми писа по скаипа че цялата седмица е ходил при наи различни лекари и никои не му е намерил раковото образование-то просто е изчезнало за тези 15-20 дена.През този период от както го облъчих до сега не е взимал никакви други лекарства или терапии.Тумора просто се е стопил и сега го няма-тоест нито един от лекарите при които е бил на преглед не е могъл да го установи.Когато беше при мене човека ми каза че се вижда това нещо с просто око, и дори искаше да ми го покаже да го видя и аз, но аз поради страх не поисках да го видя.Симптомите на човека след облъчването са били яко разтроиство и яко приспивно състояние все едно е взел наркотик по неговите думи в продължение на 4-5 дена след облъчването.А сега ми пише по скаипа че няма и следа от рака и когато излизал от поредния преглед при лекар дори е крещял от радост.
ПС:Преди около 10 години е имал подобно раково образование което е било изрязано тогава от лекарите с местна упоика в онкоболницата в дървеница -София.
Толкоз от мене за сега.
поздрави на всички!


Та това горното беше от мене, после и самия човек написа на форума и аз го цитирам сега и тук да остане в мои си архив, че в онзи форум може и да изчезне-вече започнаха да ме трият там и да не ми дават да споделям личен практичен опит от тези терапии.

Публикувано 16 ноември 2009 - 04:22
Здравейте,

Аз съм човекът, на който Гого помогна, за което съм му изключително благодарен. През идните дни ще прескоча за последен контролен преглед, но засега до един лекарите, при които съм бил, се изказаха положително, че не са намерили и помен от раковото заболяване. Дори си позволих няколко дни да се напия от щастие. Но задължително до 1-2 седмици ще отида на контролен преглед, за да се потвърди окончателно. Също така с нетърпение чакам да получа уредите от Гого, за да излекувам гъбичките на краката на моя доктор, когото много уважавам и сме комшии.

Гого, поклон!

Публикувано 16 ноември 2009 - 06:15
Разбира се, че не - но не защото съм скромен, поради други причини, засягащи единствено само мен. А и не съм здравно осигурен, и при всяка визитация си плащам според написаните тарифи, като тук не включвам "особеното внимание", което оказвам на всеки лекар, с който влизам в контакт. И тъй като с всеки доктор създавам персонални взаимоотношения, то и всяко изказване от моя страна ще бъде разпознато от съответния доктор. Затова и се въздържам от подобни изказвания. Единствено РАЗРЕШИХ на Гого, за което одобрение ме попита, да пише във форума с идеята, че не съм му казвал имена и подробности.

Сори, за което, но поне аз не съм срамежлив като ГОГО, нито ми дреме, нито ми пука от "обществената нагласа". Излекуван ли съм от това, което ме притесняваше най-много? - ДА. За Гого може да е рак на небцето, но за мен най-опасното беше ЕВЕНТУАЛНА РАКОВА РАЗСЕЙКА в мозъка, затова дивеех от щастие като се потвърди, не за друго. Не ме притесняваше раковото присъствие на небцето, а неговата разсейка.

Сори, ще отговарям на въпроси, но не и с имена.

Публикувано 16 ноември 2009 - 06:53
Абсолютно, рецидив на същото място, където ми изрязаха стария рак преди 10 години в дървеница. Тогава се оказа доброкачествен след изследване, но сега не им давах да се изрязва, а и не беше чак толкова голям - само 1 см. "Стар" на 6 месеца, като започнах на 3-ти, 4-и месец да го усещам като преглъщам, спираше ми "въздуха" и течностите, които приемах. В момента не "усещам" нищо и онколозите до един твърдят, че няма ракова клетка, за всеки случаи посетих и най-добрия специалист по "уши-нос-гърло", който също го потвърди.


П.С. Няма как Гого да го потвърди, не пожела дори да го погледне, а само трябваше да си отворя устата, за да го установи.

П.С. И още, пиша тук единствено от УВАЖЕНИЕ към ГОГО. Преди време изчетох всички теми, не само в jivdom, където се пише за тези уреди и другите подобни. Много се дразните и негативно си отговаряте, не само в този форум, но и в другите, където съм чел за подобни уреди. Това не е начинът, но си е мое мнение.

Та такива ми ти работи стават от време на време даже и тук в България.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Следваща

Назад към Нетрадиционна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron