отговора на аутсаидера до академиците

Биорезонансна терапия, билки

отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Gogo55 » 01 Юли 2010 00:11

1. Тежкият психологически случай "gogo55" или Георги Шопов от Асеновград,
след многократни компромиси от наша страна, се наложи да бъде изгонен публично.

Причините за решението ни са:
1. Изключително нагло, обидно и просташко поведение към членове от форума
2. Ползване на форума за самореклама
3. Ползване на форума за търговия с крадени, неработещи и електрически необезопасени устройства
4. Системни измами със схеми и постове за неработещи устройства
5. Нежелание да споделя информация, но упорито искане на такава от останалите потребители.
6. Стил на писане на ниво пълен неграмотник
7. Системно обвиняване на членове от форума в измислени постановки за некомпетентност

точка 1 : Изключително нагло, обидно и просташко поведение към членове от форума

правилно, абсолютно , споделянето на технически знания и информация, споделянето на опит
в конструирането и програмирането на всякакви устроиства е обидно и просташко поведение и трябва да се наказва.

"Системни измами със схеми и постове за неработещи устройства"

абсолютно правилно, нета е пълен с изпробвани и работещи устройства, всички професионалисти
използват доказаните Ютубе, в качествените устроиства се използва качествен ток който може да се
набави само от професионални фирми като ЧЕЗ, а не от някакви батерийки или 5 волта от компютъра.
Форумците са професионалисти още от самото си раждане и никой не може да им обяснява кое работи и кое не.
Те с просто око различават качествен софтуер за 25 хиляди долара писан в наисти институт за заплата от 100 хиляда долара.
Качествения софтуер се пише от известни фирми с известни марки за известно количество години и НИКОГА не излиза
напълно работеща вересия, оп,версия, а не от някви гаражни самозванци набиващи безплатно код.

"Стил на писане на ниво пълен неграмотник"

това е за заблуда на модераторите, щом са търпели 3 години значи е било успешно.
никой модератор не търпи "знаещи и можещи"

"7. Системно обвиняване на членове от форума в измислени постановки за некомпетентност"

тук е явна допусната грешка...вместо форум за обмяна на опит и знания се натъкнах на
висш академичен съвет с председател алтиум, и членове витан, едм електроник, дех или известен още като пнп или нпн чиято цел на създаване е избягване на двойното данъчно облагане при разискването на технически теми.
Разбира се, че повечето форумци знаят от коя страна се хваща поялника и отверката, даже и гвоздеи са забивали
това са неоспорими факти.
Интересно защо не представят собствените си свръхтехнически разработки, а ги държат в дълбока тайна :
знаем, че повечето работят върху свръхсекретен Тетрис , други отдавна тестват бета вересии на Белот а по- напредналите успяват да си пуснат WinAmp.
дех , пнп, нпн или казано по-просто Иванчо от Пловдив след 6 месечни неуспешни опити да повтори моя генератор реши, че за по-лесно ще купува платки на готови честотни генератори и като ги слага в кутия ще ги продава като негово творение :lol: на цена от 400лв защото бил скромен.
Разбира се най-разпространени езици сред тези специалисти са : българския, шлюпкавица, шопско наречие и морско наречие, примесени с цветущи обиди и ругатни на които би завидял всеки един каруцар с мургав цвят на кожата.
Дааа, наистина има разлика от домашните аутсайдери, дето още пишат на асемблер,паскал,Си.
В кои век тези гении на форумите ще покажат някой авторски свръх секретен софтуер и хардуер засега остава загадка :)
Разбира се те са напред с технологиите, усвоили са разграждането на боб-чорбата до метан и плюнки с КПД 2222%
Ми техния Привет "Hello word" те са написали на асемблер още на 2 годишна вързаст, докато са стояли на цукалчетата.
За техния принос към енергетиката на Гъз Турбините и слюнкотерапията те имат академични дипломи още от 12 годишни.

Леле хора чета и не мога да повярвам, че това е истина!
Преди време и аз си закупих генератор от въпросния човек
и да имаше проблем и аз не съм много в час
с електрониката, но имам честотомер и реших да измеря
честотата която показва на дисплея,
показваше ми винаги наполовина от зададената.


Тук веднага си личи професионалиста и академика - вземаме приозволен честотомер
включваме го, цифрите светват и отброяват ??? нещо си.
драги професионалисти , преди да започнете работа с така елементарните уреди, в които има ддс чип и кварцово стабилизирана честота, моля да се ограмотите технически поне малко.
Изходните сигнали на ВСЕКИ уред съдържат определено ниво сигнал и шум,
преди замерване е НУЖНО да настроите усилването и обхвата на измервателния уред,
за да получите КОРЕКТНИ РЕЗУЛТАТИ.Разбира се уреда, с който ще мерите трябва да има по-добри показатели от този, който ще измервате.

хората със 7 дипломи знаят, че в контакта се мери
1.Ом
2.индуктивност
3.налягане
4.волтове

дрън-дрън, верния отговор е - реактивна мощност на синусоидалното напрежение, което е около 310 Волта но реактивната му мощност е 220.

Много пъти пусках линкове със свестен ДДС генератор за цена само от 135 лв.
който работи и с компютър, модулация,
15 банда, енкодер управление,
памет последно въведена стойност, вобел и т.н. да не изброявам всичко,


правилно,"свестен" ДДС генератор е всеки краден ВАШ и нито един разработен НАШ, въпреки че частите ги купуваме от една и съща фирма или не, може би аналог девайз правят за Вас по специална партида чипове сигурно.
Чудесно 999 ще е че работи с комп , а модулацията може би е за комуникация със срамните въшки?
А бандовете какво ги правим - превключваме ги на местната радиостанция ?
Супер е, че има енкодер управление, това е супер като караме ски зимата...
но е напълно безмислено при автоматичо управление от компютърна програма.
"памет последно въведена стойност, вобел и т.н." са добре дошли при всички други случаи, но не и този.
другари академици, треба да смените дилъра, тази трева много ви вреди.

Преди две години този асеновградчанин не знаеше как да усили нивото на ДДС чипа,
особено за високите частоти.
Дадох му публично може би най-елегантното решение за синус до 20-30 MHz,
толкова колкото не му генерира творението и то при амплитуда примерно от
10V р-р/при 10 MHz, но той не можа да го направи. А правоъгалника нататък се прави лесно.


Вашето "най-елегантното решение" е добре да изпратите на Аналог Деваис тъй като
и там не знаят как да усилят чиповете, та ги продават без вътрешен усилвател.
А колко е елегантно да се усилва синусоида на 10 MHz и после да се прави на
правоъгълен сигнал няма да обяснявам...изпъква липсата на логика и здрав разум.
И не на последно място това, че някой си е публикувал някъде си схема в публичното нет-пространство не значи, че всеки друг трябва да работи по тази схема! Аз лично никога не бих ползвал схема от едм електроник поради простата причина, че освен схеми той не е показал нищо, което да работи правилно, безотказно и аз да го нямам направено още преди години :lol: Разбира се тук също има една тънка уловка-в устройствата които аз правя слагам винаги микроконтролер-даа нещо съвсем недостижимо за писача на тези клевети :lol:

Това
20-30 MHz, толкова колкото не му генерира творението
явно
са го сънували мокро някъде, творението ми генерира доста повече, ама доста,
което е доказано и изпитано от хора в 2 чужди държави, където имаше ....доста голям успех. явно експертите не са чували тогава още за ддс.

Velektra
Здравейте!
Аз съм приятно изненадан и не мога да повярвам, че най-после се случи това.
Сега ще ви кажа за какво става въпрос.
Аз чета с интерес този форум, защото съм запален от идеята за свободната енергия.
Повече от половин година, а и отгоре. Занимавам се с електроника най-общо казано.
Четях с интерес темите за генераторите, MEG, Тесла и всичко останало.
В часност много се интересувам от проблематиката за резонанса и резонансните явления.
Но като четях и попадах на приказки по електроника от рода на тия които
ГОГО55 говореше, започнах да се съмнявам в моите знания по електроника.
Останах изумен когато той твърдеше, че компютърната му програма сканирала за
минути или секунди човека за вируси в целия диапазон.
Самата д-р Кларк пише в книгата си, че са и необходими 26 часа!
за да сканира тялото от 170 000 Hz до 690 000 Hz.
Но то и не е нужно да си специалист или дори не е
нужно да разбираш от електроника,
за да разбереш че това сканиране в целия тоя диапазон не може да стане за минути дори.
Аз умишлено споменах вчера, че съм направил генератор
със стъпка на промяна на честотата 0.058 Hz и фазова резолюция 0.0220. И какво от това.


това е трудно за коментиране, съдържа тежки случаи на нервнопсихическо деформиране
на бивш заварчик от врачанската жп гара.
тва малко "резонанси" и "26 часа" и "Занимавам се с електроника" звучат доста противоречиво.
тука имаме тежък синдром на непризнатия гении от Долно Цървулово.
като махнем лошата деиствителност от купчини скенери и подслушватели на свръхобхвати, които сканират големи обхвати няколко хиляди пъти в секунда
и минем на ръчно обработване както е дала кларк в книгата си, може и 2 седмици да не ни стигнат за едни килохерци.

Качвам 3 файла, в които са описани подробностите по измамата,
снимки на "нещото" отвътре, схема, от която се виждат:
затваряне в кръг на масите (ground loop),
сканиране с много голяма стъпка, потенциометър за ток,
който изкривява формата на сигнала,
свързване на USB и LPT порт едновременно :)
и др. супер некадърни и евтини технически и софтуерни решения.
За външния вид изобщо да не говорим, той е под всякаква критика.
За отношението към клиента - също.


Верно е , религията не ми позволява "затваряне в кръг на масите (ground loop)"
разрешава но само в събота, в другите дни треба да е Open Ground.
къв е проблема с масата не мога да разбера-че няма резистор от 10 ома ли, верно е, няма спестил съм го с ъкъл, но затова има друга тънкост която е неизвестна на писача на това твърдение!
по кои физически и модераторски закон пречим на тока?
ние обичаме да слагаме много жици, малко като циганите , ние сме ЗА бакъра и бахура,
еденето и пиенето, за нас двоина и троина маса е добре дошло.
тва се казва "подсигуряване и екраниране" и е стара технология за изолиране на простащината.
"сканиране с много голяма стъпка" , м дааа, цял лакът може би ?
снимка на стъпката има ли, колко санта е? да не е на снежния човек Иети, да ?
"свързване на USB и LPT порт едновременно" - ми кво пречи да земем едни 5 волта от външна букса бе алоооо?
ако искаш мое да изкараме 2 жици, червена и черна и капака ти да стои отворен може би?
къв е проблема, ако искам не двата ами дваисте порта ще си ползвам едновременно,
кога си слагаш тъпата видеокарта не се възмущаваш че има специален дебел захранващ кабел нали?
за хардовете нищо не казваш ? деиба и тъпите академици. ми от де да земем 5 волта ади кажи отворен всезнаико?
що не плачеш на рамото на ИБМ че не вадят букси с 5 и 12 волта ами вадят слушалки и УСБ и други детски услуги.
аз не искам комп с букси за микрофон и камера , а искам паралелен порт и 5 и 12 волта, ама аде. те са решили че аз още нямам 7 години , а и тока от компютърното захранване е скъп и се плаща отделно деиба и тъпите идиоти.
за едни 20 милиампера треа са моля на батерии или на адаптер.

"супер некадърни и евтини технически и софтуерни решения" - що са некадърни - щото работят но не са ТВОИ ?
а виждам обичаш скъпото нали - краставици по 200 лева ?
а като си купиш краставици в бакалията искаш да ти ги увият в целофан и да ги вържат с червена панделка нали?
може един таратор , ама да е качествен и на световно ниво нали ?
и кое му е некадърното на софтуера които си работи ?
разбирачите са повече от бездомните кучета, а продуктите им се броят с НУЛА.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Gogo55 » 01 Юли 2010 00:42

Доколкото знам в Германия не можеш да си купиш бушон от магазина.
Или да го купи ел. техник или той да е с теб.
Защото от неграмотност ще сложиш по-голям бушон и така ще стане пожар.
Това е по белите държави. При нас още е тъмна Индия.


дааа, трудно се коментира напушен и напит форумец.
а алкохол се купува с професионален алкохолик
шкембе чорба се поръчва с гастроентролог
а за да си купиш тоалетна хартия тряба разрешение от голямо лаино от форума.

"Първото нещо правещо впечатление е неугледния външен вид.
На snimka_1.jpg личи грубото и немарливо отношение на автора."


тука поради големия форумен интерес го оставихме така с надеждата че
професорите и изкусни маистори ще го поодялкат малко и така ще демонстрират
своите свръх способности, но за жалост повече от година неугледния вид си остана.
иначе имаме производствени мощности да го сложим в
заводски издялкана кутия с заводска платка и на заводска цена
но така повече дразни академиците.

"Вижте и така неречения потенциометър за регулиране на силата на тока.
Боднат е отстрани, както му е дошло удобно на автора"


тука стана грешка - Автора е взаимствал супер техническите идеи от
фирмата Пхилипс(Филипс) и други водещи производители които
слагат отстрани и отвсякъде каквото им скимне -
от букси за слушалки до вентилатори.
явно Техническия Експерт няма у дома си комп, пералня, телевизор или съдомиялна и
не е в час с новите технологии.
ще му се види странно ако се огледа у тях как стърчат капаци,маркучи,врътки, вентилатори, и всякакви присадки, а не даи си боже да отвори колата.

"С две думи, това изделие има всичко друго само и не търговски вид."

е надявахме се екпертите да му придадат търговски вид но не дочакахме.
може би след 2-3 илядо години, ако се осигуряваме добре за пенсия, даи боже.

II. Поглед отвътре.

от погледа вътре става ясно че Екпсерта никога не е отварял никва техника
и все едно вижда космоса, всичко освен чашата с ракия и салатата му е неугледно.
горкия по добре да не си отваря колата или хладилника, може да постъпи в болница с психически травми.
изпълнението си е абсолютно грамотно и работещо, със необходимата здравина и опроводяване
според съответния случаи.
няма що да се абим за зелена боя и тънки шини като не ни трябват в случая.
никои не си мие колата с уиски нали. всичко е подчинено на здравия разум и логика.
едва ли зелената боя по платката ще ви даде бонус +10 точки на здравето,
или термо шлауха вместо силикона.
лично ще издам технически тайни че при ремонт на телевизори сме ползвали
платки присадки за звука които сме слагали в кибритени кутии висящи на 3 жички
вътре в телевизора и НИКОГА не сме имали проблеми, нито да се е запалил некои ТВ, нито да се е повредил.
на ламповите телевизори когато сменяхме изгорелите лампи с други от друга марка , често бяха по-високи
и не влизаха, пробивахме дупки отзад на капака и новите лампи стърчаха , но НИКОГА не сме имали оплаквания
камо ли некъв нещастен случаи.

Брей да му се не види. Геният Гого е измислил зарядно устройство
за никел-кадмиеви акумулаторни батерии състоящо се от АC-DC адаптер.
Аз се чудя защо сума ти големи фирми произвеждат зарядни, които следят напрежение, с
ледят заряден ток, че и температута на зареждания елемент.


е не е измислено от мен, схемата е стара като колата на дядо ми.
тез големите фирми произвеждат и едни кабели за телефони дето единия струва 140 лева
само за връзка между телефона и компа, ама ти никога няма да си ги купиш нали.
ся ако става въпрос за пари , можем и телескопа Хъбъл да ползваме за наблюдение на
детската градина , друг е въпроса дали е оправдано и колко ще струва.
едни батерии са СТИНКИ в сравнение със скъпите схеми и конструкции на такива зарядни.
после виждаме как Експерта упорито смята 2 страници токове и ампери
за да си заслужи кафето пред форумците.
Драги експерти, една БАТАРЕЯ за телефон е СТИНКИ - 9 лева беше скоро на резервни части магазина
и ваште тъи мечтани 18 000 000 цикъла никога няма да постигнете с никво зарядно , дори и жена ви.

В един свой пост (вече не си спомням в кой форум,
но ако се наложи ще го приложа и него) Гого отново пак казва,
че за нормално функциониране на генератора е нужно
напрежението на изходните импулси да е поне 12V.
Хайде сега да видим как 8 батерии х 1.2V номинално напрежение,
което прави 9.6V ще дадат изходен размах 12V.
Дори напълно заредени достигат 10.4V.
Или тук гения пак нещо е изобретил и прескача физичните закони.


за съжаление нямаме чудо 999то, тва е стар ефект получен при зареждане и разреждане на кондензатори
в импулсни схеми където нивото на импулса скача над захранващото.
Експертите би трябвало да го знаят тва нещо бе.

3.Лошо изпълнен кварцов генератор.
Тук отново се потвърждава колко босо е
това момче в електрониката и повърхностните му знания.
Не е наблягал на четенето. Защото ако четеше щеше да е
наясно, че осцилатори с HCMOS схеми се правят с небуферирани чипове.
И то желателно е да са инвертори (74HCU04), а не двувходово инвертиращо
И – 74HC00. Но да не задълбавам толкова.
Та мисълта ми е, че е крайно нежелателно използване на чипове
от буферирани серии като HC, а трябва да са небуферирани – HCU.
Небуферираните инвертори инвертират сигнала на 1 етап и имат усилване
в порядъка на стотици. Буферираните инвертори типично инвертират на 3 етапа
с порядък на усилване - няколко хиляди. Тъй като усилването при буферираните
инвертори е много голямо - те са много чувствителни към изменение на параметрите
на колебателния контур и са поне 5 пъти по-неустойчиви от небуферираните инвертори.


драги експерти,академици, дами и господа, дрогаре и дрогарки
налице е неприятната истина че повече от 15 години работя с "Лошо изпълнени кварцови генератори"
които работят ОТЛИЧНО.
когато правим генератори, гледаме да са лошо изпълнени - TTL , CMOS, HCMOS ECL транзисторни и всякакви
понеже дават ОТЛИЧНИ резултати, заемат пренебрежително малко място на платката
не са капризни и работят стабилно,не възприемат и не отдават смущения
консумират незначително.
обичаме нетрадиционните технологии - И-ИЛИ И-НЕ тригери на Шмид и всякакви извратени методи за генерация
за да всяваме смут и разстроиство в редиците на Експерти и Академици.

4.Неправилно опроводяване на масите при DDS чипа.
Шумове, джитер, опроводяване на високочестотни устройства – какво е това?


тва е добре прочетен даташиит. в него се казва ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО, и да напомним на ЕКПЕРТИТЕ
че масите и без това се събират вътре в чипа, подложката също е метализирана отдолу и е МАСА.
така че няма значение как ще опроводим платката за НИСКИ ЧЕСТОТИ.
а тез шумове и джитери сигурно ги хващате при радио Веселина може би ?
да обясним по-подробно за неквалифицираните читатели - петно маса се слага отдолу при гъсто населена платка и чуствителни към смущения схеми, при двустранна платка , за да не се смущават елементите от различните слоеве, което в нашия дигитален случаи е НЕНУЖНО.
ако имате изгорял чип може да го счупите и да се образовате маалкооо -
вътре подложката е метализирана и легирана ВИНАГИ и при всички чипове,и служи за .... МАСА. петната за маса са се употребявали още през платките от 70те , и тва на наас ни е добре известно, ако имаше и наи-малка нужда , наи лесното е да оставим петно под чипа. друга техническа таина е че когато не използваме всички крака на чипа, свободните рядко се оставят несвързани, наи често биват опроводявани от фирмите към захранване или към МАСА.

Липса на филтър в изхода на DDS чипа.


тука виждаме че академиците са си пуснали интернет и са дочули нещо за ФИЛТРИ.
кога драги зрители слагаме филтри ?
1.когато ни кажат по интернет
2. когато искаме да филтрираме шумове
3.когато плочата е надраскана (РИАА филтър)
4.когато съобщят по новините че нивото на шумовете се е вдигнало

в случаи когато просто искаме да задеистваме един транзистор на върха на синусоидата и за да го
изключим в наи-ниската част какво ни трябва - НИЩО.
драги тарикати, за нас не е проблем да си изработим спектрален анализатор за ниски честоти, които имаме изработен от години, с негова помощ можем да си настроим свръхточно всеки филтър в нашио обхват, винаги и по всяко време , 24/7 в денонощието,
за разлика от ВАС.
или ВИЕ все още имате проблем с пускането на купените програматори , да ?

Липса на усилвател след DDS чипа.
И ако предходната точка мога да я преглътна,
то това вече не. Вижте само как сигнала от изхода на AD9833
(краче 10) с амплитуда 0.65V се подава през един резистор
100 ома и един кондензатор към 5 волтова 74HCxx логика,
а оттам в крайното стъпало с транзистор в схема ОЕ описано в
следващата точка. Вижте 74HCxx_1.jpg и 74xx_2.jpg.


а може би Експерта иска да отнемем сигнала през
седем чипа, атенюатор,да го заформим през лампов усилвател
после да го засилим в микрорезонатор
и накрая да го изплюем в супер тера трансивър може би ?
къв е проблема че с минимални части постигаме максимален ефект
за един прост правоъгълен импулс ?

Неграмотно изходно стъпало с регулиране на тока развалящо формата на импулсите.


разбира се че разваля синусоидата до правоъгълна форма, вии да не искате
с ренде виорнер да ви го накълца на ситни кръгчета като лука?
те транзисторите се произвеждат за неграмотници, експертите купуват вносни генератори
защото са грамотни.

След месец, след обаждане от моя страна той ме обвини,
че сме отворили уреда и сме изгорили DDS чипа.
Да аз го отворих и той много добре знаеше,
че ще го отварям за да му направя управление от компютър.


ето тука имаме непростим грях - попречили сме на Екперта да направи
водеща технология като свърже нашия супер тъп и прост генератор с неговия гениален комп.
за съжаление, не искаме да разочароваме техническата академична общност
но ние сами мое си вържем каквото искаме към компа и да си направим
каквото си пожелаем управление, от генератори до чушкопеци и роботчета.
на седмица ни се пада по 3-4 сорса за микропроцесори а на месец и по некои с управление от комп.
така че не се интересуваме от неговите тъи велики нововъведениея, но
категорично отричаме да сме саботирали умишлено тази великодушна проява.

Цената на частите е 25 лв, а мошеникът продава неработещите си неща за минимум 700 лв.


правилно, тука сме ЗА конкуренцията
от доста време чакаме ГЕНИИТЕ, Академиците и Експертите да подбият
яростно цената със евтина и супер качествена продукция и качествен софтуер
примерно очакваме цени до 30 лева и надолу
но маи си оставаме с ЧАКАНЕТО.
разбира се че гранулите пластмаса в кутията са под 30 стинки,
пясъкът в чиповете е под 0.0001 стинка
а текстолита на платката е не повече от 15 стинки
и киселината изразходвана е не повече от цената на една бозичка през 80те години
а и единиците и нулите в компа ми са абсолютмно безплатни,ноооо....
ние умишлено ВИ ощетяваме, и печелим мошенически като пробиваме дупки в кутиите
за да намалим количеството пластмаса в нея, така ви удряме в грамажа
после правим дупки и в платките, гепим медта от шините
пестим от грамажа при калая...ех само да подозирахте на колко места ви гепим...
даже у софтуера ви удряме яко, почти не слагаме външни библиотеки и тонове шарени картинки, а те са включени в цената на промоцията...
аз никога не съм правил на въпрос тва пред производителя на чипове или кутии.
мился че е редно вие да го направите и така ще се сдобиете с така желаните БЕЗПЛАТНИ и ЕВТИНИ
елементи и софтуер.


http://mazeto.net/index.php?topic=4646.0

на този линк виждаме ГОЛЯМИТЕ АКАДЕМИЦИ че са решили
да си купят заводски програматори със готови програми
за програмиране на готови издърпани от нета сорсове и бинове.
м дааа, какво да кажем ние аутсаидерите с наще
гаражни разработвани схеми и програмиращи програми?

ми чи ние с 5 диода и един кондензатор и
стотина реда на паскал сме правили такива
преди..... 7 години дрогари.
но ДОС е само за мазохисти и неразбирачи.

http://mazeto.net/index.php?topic=1992.0

на този линк виждаме гениите с купени програматори
как потъват в решаването на технически дефекти
от купени заводски програматори от прехвалените им супер фирми
драги господа цитирам :
Колеги аз преди три години си повредих LPT порта,
тогава си правих един програматор за EPROM памети
Batronix prog обаче откъде ми щукна да му сложа мъжка LPT букса
и ми се наложи да преправям и кабела а при преправянето
съм объркал разположението на жилата и белята готова :(.


По късно си купих външен LPT порт NetMos 9805 но нито една от
програмите които обслужват програматори не го разпознава и
нямат опция от където да се зададе, само Icprog го отчита но
когато му направя хардуерен тест не изкарва никакви сигнали,
не е активен един вид.Сега се чудя какво да го правя.


Купи си друг комп, ако ще и втора ръка. Това с Кабела който емулира
ще имаш големи проблеми ако въобще тръгне, няма смисъл да си пилиш нервите.
Другия вариант е да си вземеш програматор за COM порт по-евтино ще ти излезне.
« Последна редакция: Март 16, 2010, 02:38:24 pm от altium »


Здравейте. Имам програматор Brenner 8. Обаче ми създава проблеми.
Когато поставя някой контролер и software ми не може да разпознае моя PIC.
След калибрацията и след като му дам да идентифицира
контролера ми дава следната грешка: VPP-Calibration:
-- U00_off = 6,099 V
-- gain_off= 2,765 %/V
-- pwm0_off= 16,87 %
-- U00_on = 6,267 V
-- gain_on= 6,559 %/V
-- pwm0_on= 41,1 %
-- Ukor= 0,9523
-- Vdd = 4,761
--Calibration O.K.; programmer operational
## this PIC-ID 0x0000 is not in database
И нищо не става.
Моля помогнете.


Изгорял ти е транзистора, който е до зеления светодиод в ъгъла.
Май на всички купешки им изгаря този транзистор и на моя изгоря и
го смених с един български NPN пише на него "34" и от тогава е пушка.


Може би имаш впредвид жълтия светодиод?
Защото при мен до зеления светодиод няма нищо,
само диод и входа за USB-то.


До другия,значи твоя жълт е зелен.


Аха, ясно. На този транзистор пише C547C W61.
Този трябва да е. С какъв викаш да го сменя.
С български NPN ли. Дали може да се намери лесно
по магазините за електроника. Понеже не съм от София а
тук при нас само един магазин за електроника има.
Някакъв друг вариант с който да го заменя, ако не намеря същия транзистор


2T3604 e Транзистора с който го смених.


тука виждаме красноречиво отношение на ЕКСПЕРТИ
които не могат да БОРАВЯТ с готов купен програматор
заменят свободно транзистори без да са видели поне платката на снимка
и прочие грехове в които тряба да си затваряме очите.

какво ли ще бъде когато започнат да дърпат готовите сорсове и имат проблеми с тях ?
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Gogo55 » 01 Юли 2010 00:44

:lol: :mrgreen: :lol:
Мдаа от 6.V до 1.VІІ, ако не тази година поне догодина...
Прикачени файлове
Atmel ot altium.PNG
Pic ot altium.PNG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Gogo55 » 01 Юли 2010 01:05

Сега малко за резонансметъра които бръкна на някои в дупката :lol:
горките експерти, със съжаление тряба да призная че името на чипа го бях написал на една от
страниците на форума и не беше никаква таина
откъдето явно са го научили иначе
нямат никакъв шанс да познаят чипа тъи като има само кодирани цифри по него.
горките не могат да си обяснят защо аджеба софтуера подава толкова много сканиращи команди
към чиповете ... да трудно е да си гениии.
ами софтуера първо какво прави ?
на софтуера е зададено да изчисли ОБХВАТА, и да подаде команди за сканиране
на честотите в зададения обхват бе експерти идиоти.
след установяване на изходната честота се изчаква определно време за натрупване на енергия
поне 10тина импулса , правят се няколко (1,5,10 или повече зададени) измервания на входа
и получения резултата може да се интерпретира като мин,средно и макс значение
после се подава команда за следваща честота и така наново... кое не ви е ясно академици?
ми разбира се че ще има вход и изход една такава схема,
това е честотен анализ, друг метод засега няма измислен.
ние аматьорите ползваме единствено познатата ни схема -
подаваме честота и после мерим сигнала - а вие експертите какво ползвате ?
или заставате до обекта и чакате доклад за честотната характеристика може би ?
елементарно уотсън - за подаване на точната честота ползваме ДДС чип , а за измерване на нивото
ползваме детектор с АЦП , къв е проблема ?
как софтуера наш си ги управлява по порта с 4-5 жички си е наша таина и не мислим да я споделяме
с академици, инженери, експерти и други гении.
отделно имаме си дигитална настроика според осцилатора които ползваме така че
изходната честота се преизчислява и на изхода имаме ВИНАГИ ТОЧНАТА ЧЕСТОТА драги зрители.
нивата на входа се мерят с една хилядна точност което е напълно достатъчно за случая.
за интерфеиси сме ползвали иключително бързия и аутсаидерски порт LPT които отговаря на
изискванията за бързина и икономичност и лесно управление, съчетано с минимален разход на елементи
и максимална сигурност.
не виждам причина гениите вместо да подлагат нашио софт на прослушване със шпионски програми
и дебъгване от ламери идиоти (нашио софт не беше защитен)
та къв е проблема гениите да си напишат ТЕХЕН КАЧЕСТВЕН НА СВЕТОВНО НИВО ?
нашия ламер софт разполага с маркери с които лесно може да се ориентирате, хоризонтални и вертикални
имаме лупа за по детаилно показване
и няколко метода на сканиране в зависимост от желаната точност
имаме и разпознаване на максимумите на графиката
имахме и МНОГО идеи още , но не сме ги реализирали едните поради безмисленост
други по други причини.
за нас не е мания да пълним менюта и екрани със безмислени картинки и ненужни опции, затъпяващи потребителите.
за нас не е предимство да дадем неработещ софтуер, бета теста или друга версия освен РАБОТЕЩА.
за нас не загуба ако програмата е изчистена, опростена , лека , не изисква инсталация, тръгва от раз и работи БЕЗОТКАЗНО.
ние не настояваме да ви пускаме обновления, да ни гледате банерите, да ни псувате за зависване,
да търсите ДЛЛ библиотеки за да ви работи тъпата програма, да освободите наиси гигабаита порно
за да може да се намърда наща софт гордост.
наща софт гордост не изисква тъпи драивери от известни фирми
не се конектва по интернет
не ви шпионира
не ви изтрива харда ако ви изтече триала
не ви домъква вируси
не се нуждае от НИКАКВИ настроики
намира си порта сама
глупакоустоичива е
и т.н.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Gogo55 » 01 Юли 2010 01:33

така виждаме че разбират и от импулсни захранвания но на (кокошките може би)
този единствен пост и един линк към пдф на чип,тва е гениите , на тях повече не им требе
http://mazeto.net/index.php?topic=4652.0
Прикачени файлове
zahranwane alti.PNG
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Maugli » 01 Юли 2010 01:33

http://mazeto.net/index.php?topic=4644.0
а тука виждаме - разбират и от конвертори със синусоидален изход

http://mazeto.net/index.php?topic=4888.0
Книга: "Микросхемы для импульсных источников питания и их применение"

въи те могат да четат, и са решили даже....

интересно как такива ЕКСПЕРТИ могат да коментират устроиства
и софтуер които ще бъде извън тяхната компетентност още поне 25 години?

http://mazeto.net/index.php?topic=4694.0
Книга "Силова електроника: от простото към сложното"

умствения багаж на тези форумци е ВНУШИТЕЛЕН
Последна промяна Maugli на 01 Юли 2010 02:41, променена общо 1 път
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Maugli » 01 Юли 2010 01:41

на целия саит не се вижда поне една АВТОРСКА разработка
всичко е влачено наготово от чуждите
наи-гениалните успяват даже да променят нещо по схемата и сорса
ами ако нямаме сорс кво правим ?
виждаме че имат ЦЯЛА схема и сорс на ЦИ за ДДС 9835
похвално е момчета
дерзаите
догодина може и тостер да сглобите
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Maugli » 01 Юли 2010 02:01

http://mazeto.net/index.php?topic=3408.0

Ето и нещо качественно и евтино от мен. Това е комбиниран уред за измерване на честота, индуктивност, капацитет и генератор. Със следните параметри:
Напряжение питания, В: 6…15
Ток потребления, mА: 14…17


ми разбира се , качествено защото е чуждо, а евтино понеже е КРАДЕНО !
ако и Ути почне да готви с крадени картофи и домати ще стане още по евтино.
а защо няма организация за безплатно ядене и пиене ?

Неотдавна поръчах на Altium да ми направи платката на Олег Шипилов на LCF-метъра с PIC16F84. Параметрите на схемното решение бяха най-добри от тези на подвизаващите се в Интернет.


ми разбира се, къде ти гении да седне да прави платка...само ламерите правят платки.

Първо се калибрира честотомера с тример-кондензатора и точен синтезатор, като се донастройва честотата на кварца, всичко това за да работи безпогрешно цифровия блок. След това, след като вече сме сигурни, че всичко в цифровия блок е ОК се калибрира С – метъра. Първо се измерват няколко кондензатора с подобен уред на който имаме доверие, че измерва точно, или се взимат кондензатори на WIMA MKP или MKC, които са сравнително точни, с минимален толеранс. След като имаме вече еталонни стойности, показанията се отрегулират с промяна стойността на С32 или С33. На последно място се отрегулира L-метъра, или като се добави последователно донастройваща бобина на еталонната, или се ползва много точна еталонна, като при мен, и при настройка на капацитетмера, този за индуктивности си идва на място, така че аз него не съм пипал.


е тука изпъкват ПРОФИсионалистите
в настроиката му е маиката
калибриране на честотомер с тример-кондензатора и точен синтезатор
въи въи въи
разплака ми циганетата , как може бате да пипаш тримерите на честотомер
и как имаме честотомер изобщо с тример калибрация ?
как се калибрира Ц метър с еталонни кондензатори , алооооууууууу
вии от миньор-перник ли сте бе техници?

След като имаме вече еталонни стойности, показанията се отрегулират с промяна стойността на С32 или С33.


гениялно просто, неам думи..немея пред такова малоумие.


http://mazeto.net/index.php?topic=1466.0
даа тука е раздела за ... софтуер .. краден де, щото е качествен и евтиииннн

в целия саит нема ЕДНА АВТОРСКА ПРОГРАМА
ма разбира се дрогари и дрогарки че краденото от лошите капиталисти е по-по-наи.
мразим всичко българско и родно
Прикачени файлове
rar.PNG
Maugli
новак
 
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2010 01:03

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Gogo55 » 01 Юли 2010 10:03

гениално е постижението за добиване на еталони чрез
въртене на тримери и смяна на кондензатори
тва е просто...простащина от наи-долен каруцарски вид.
особено когато се отнася за описания случаи в
дигитална микропроцесорна схема и става дума за...честота.

да ва отворя на един евтин и изпитан начин
нетехнически и неспециален начин на постигане на точна честота :
отиваме в наи-близкия компютърен сервиз ако нямаме стари платки
откъртваме или разпояваме (зависи от случая) готови
модули кварцови генератори от стари компютърни платки
-защо не ги купуваме ?
-ами защото не ги доставят деиба мааму.
по 2 лева са ама никои не ги носи.
и така понеже откъртваме квото намерим , гледаме да са кръгли честоти по възможност
те са стабилизирани , по напрежение и температурно и честотно
със буфериран изход и нямат външни елементи за глупакоустоичивост
и понеже добиваме произволни честоти а не зададени , проблема се решава лесно -
понеже софтуера си го пишем сами , то оставяме едно поле за въвеждане на опорната честота
от която се преизчислява изходната в нашио софт
и тогава и само тогава имаме кво - НАШАТА ЗАДАДЕНА ТОЧНА ЧЕСТОТА БЕЗ ДОНАСТРОИКА С ОТВЕРКА.
в нашите измервателни честотомери и генератори и други цифрови уреди НЯМАМЕ донастроика с отверка и други каруцарски пособия.
имаме софтуерно калибриране, ако въобще е нужно.
за нашио комфорт се грижат заводите по цял свят от наи-престижните марки и фирми.
дори на нашия ДДС да му поставим опорен генератор със 12.345 678 Мгц честота
то достатъчно е да го зададем в софта и автоматично ще получим кво -
точната преизчислена честота на изхода.
кви отверки , кви манивели , кви аматьорски изпълнения.

...че съм направил генератор
със стъпка на промяна на честотата 0.058 Hz и фазова резолюция 0.0220...


тва със "0.058 Hz" може би сте го сънували някъде ?
по теория наистина ако разделим един малък обхват от 10 мегахерца примерно на
32 бита , теоретически и математически наистина излиза че БИ ТРЯБВАЛО да получим
честоти с тази разлика ... на практика обаче нещата стоят мааалкооо по другояче.
като се отърсим от мечтите и добрите чуства към математиката
и вземем поялника и сглобим няколко кварцови генератора
пуснем няколко даже заводски и стабилизирани отвсякъде виждаме ЧЕ :
честотата на генераторите БЯГА 300-500 херца при наи-стабилните
а при заводските с допълнителни компенсации 30-120 херца.
и то в рамките на минути а не на часове и дни.
като казваме бяга, ама бяга, вземете един ТОЧЕН ЧЕСТОТОМЕР
и измерете "точните си генератори", дето пише едни точни честоти с мноогоо нули
примерно 20,000,000 херца и други
ще забележите че бягат с 2-3 разряда, а по "народните" бягат даже с 4,5 даже и 6 РАЗРЯДА.
ако въобще заковат на първите 3 цифри тряба да сте доволни.
случвало се е "точен генератор" от 24 мгц да е дори 23 или 27 мгц
и други фрапиращи случаи.
ако сте късметлия , ще имате разлика само в последните 3 цифри.
та вземаме средна стоиност 200 херца примерно, дан са изсилваме мнооо
за изход ако имаме примерно 980 000 херца какво получаваме ?
10 мгц / 980 кхц = 10.2 пъти деление
така полагаме 200 хц относителна нестабилност на 10.2 пъти делено и получаваме - 19.6 хц ДРЕИФ.
да видим под каква граница става пренебрежим дреифа ?
200 / 0.058 = 3448 пъти деление на честотата , което е : 10мгц / 3448 = 2900 херца и надолуууууу.
хубави честоти се получават след много деление на добре подбрани точни генератори.
примерно за да имате едни хуубави 10мгц е добре да вземете един 50мгц и да го разделите на 5.
още по-добре е да вземете един 100 или 200 мгц и да го разделите хуубаво ама схемите за тва
не се намират по нашите магазини и са доста скъпи ЗА ВАС.
също така треба да се погрижите за стабилизацията му , което е пак доста скъпо.
слага се в метална кутия, добавя се лампа с нажежаема жичка, термодатчик и схема за терморегулация.
може да ползвате и други нагреватели - мощен транзистор, реотанче, или квото ви хрумне.
въпроса е вътре да има постоянна температура, по-висока от околната за да не и влияе.
захранването и изхода се буферират и стабилизират съответно.
и става голямо,тежко,гълта мноо ток и скъъпооо.

а тва "фазова резолюция 0.0220" е малко..хм ..налудничаво.
фазова резолюция ..спрямо какво?
спрямо себе си?
за да имаме фазова разлика требе да имаме повече от един генератор- поне два и то СИНХРОНИЗИРАНИ
как се синхронизират два ДДС генератора - чрез общ опорен генератор нали ?
а как имаме два синхронизирани генератора ?
никак, понеже след вътрешното умножение на честотата , синхронизацията се унищожава.
едно 6 кратно и повече вътрешно умножение РАЗСИНХРОНИЗИРА генераторите.
дори и двукратно е достатъчно за целта.
отделно гениите забравят че НИКОГА два ДДС генератора не могат да работят синхронно
заради принципите им на работа (особенно пък теоретически и математически),
които за тях са все още дълбока таина.

в нашта професия е скучно и тъпо разбира се както правилно отбелязват форумците.
тва железар , дървар, техник и програмист си е една скука и затъпяване,
еднообразна и рутинна работа. няма нищо престижно в стружките и талпите.
не мое се похвалим със световни иновации и кои знае кви чудеса.
примерно зеаме едно чуканче (да не се подразбира нещо друго тука, свързано с никове)
та едно чуканче, невзрачно и грубо, слагаме го между зъбите(на патронника)
остъргваме го малко, ошлаифаме го, лакираме го и го оставяме да изсъхне на проветриво място.
дотук скука до болка, и получаваме кво - абсолютно скучна блестяща фигура от шахмата - пешка,топ,офицер,царица или цар.
така вдъхваме живот на дребни и незначителни чуканчета.
технология отпреди 2000 години.
от много години си дялкаме все същите неиноватовни шкафчета, бюфетчета,маси и столове, барплотове
и рамки, поставки за винени бутилки и други дървении.
от една проста дъска и три четири колчета , няколко прости движения и правим кво ? маса разбира се.
никога няма да получим за тва диплома или награда за иновации
но пък ни търсят и ценят от всички посоки.
правилно сте забелязали че вдъхваме живот и на метални отпадъци -
консервни кутии, наи-скучни болтчета и гаики, жици, панти, ламаринки и всякви боклуци.
обичаме съща да си играем с жички,транзисторчета,диодчета,резисторчета и други скучни неща.
единственото ни малко развлечение е няколко десетки вида микропроцесорчета и необходими програмки за компа,
които няма кои да ни напише затва се подлагаме сами на удоволствието.
за разлика от мастити копи-пеисти, авторитети в краденето и оплюването.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 524
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Re: отговора на аутсаидера до академиците

Мнениеот Чефо » 01 Юли 2010 11:07

Много добре написано, евала, точно на място казано.
Чефо
интересуващ се
 
Мнения: 233
Регистриран на: 31 Яну 2010 12:00

Следваща

Назад към Нетрадиционна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron