Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот vangelis1860 » 21 Фев 2013 19:20

Здравейте отново на всички последователи практици и теоритици електролизеният генератор на Юл Браун Здрасти и на теб Елфи Специално към теб се обръщам с признание към твоя принос в областа Ти знаеш ли че беше прав когато си писахме с теб преди време Аз направих нужните опити и ти се оказа много прав в това което ми каза тогава , че всички електролизни клетки в генератора трябва да са от неръждаем материал а не както аз си мислих че може да бъдат и от желязо Направих нужния тест в продължение на 8 часа - 7 дни Опита ми беше с 2а три милиметрови железни електрода + и - потопени в електролит и за една седмици ги оставих да произвеждат водород и кислород Какво се оказа още през първия час на процеса електролиза те започнаха да се разтварят във водата и я оцветиха в кафяв цвят и така всеки ден по малко по малко и за една седмица до олколо три десети от милиметъра Железния оксид или ферит незнам точно как се нарича оцветяваше водата от кафяво към червено до зелено когато завираше водата След една седмица съда в които бяха електродите оставих да се отаи отайката на дъното и установих че на дъното имаше тиня която беше като червено-кафява на цвят утайка около 1 см над дъното което хич не беше малко за една седмица След това вътре доближих с един магнит до дъното на съда където беше тинята и както се досещаш всичко полепна на магнита това беше една желязна тиня (железен прах) която беше направена от желязото на двата електрода които се разлагаха в продължение на седмица ,чрез процеса електролиза Тока през тази една електролизна клетка през цялата седмица беше около 30-40 до 50 Ампера прав ток
Това е нямя спор по този въпрос прав си бил Елфи желязото не става за електролизните клетките на генератори на Юл Браун както и аз сам се убедих в това
Но желязото единствено може да се използва за тръбата външният кужух в който са затворени 40 те клетки на една батерия Взема се една желязна тръба отрязва се колкото е нужно около 50 см и вътре се пъхат 40 броя клетки ,но важното което трябва да се знае е че всички клетки първо трябва да са изолирани една от друга и второ да бъдат изолирани от желязната тръба в която те са поставени всичките чрез пластмасови селикони и други изолационни материали . Батериите сиреч тръбите могат да бъдат железни както се вижда на снимките малкия модел на истинският електролизен генератор на Юл Браун но и на големият модели генератори се виждат заварките на железните тръби което е доказателство, че могат да са железни тръбите С железни тръби е по безопасно ,защото там се намира сгъстения водород и кислород на 1 атмосфера ,но и пластмасови дебелостенни ПВЦ 4-5мм тръби също стават и ако случайно нещо се обърка и генератора гръмне вътре в електролизните клетки (ако е обезопасен и направен както трябва това не може да стане) ще се спукат само двете странични тапи на всяка една батерия или на всичките 6`7или 10 батерии Всяка една батерия трябва да е минимум 40 клетки общо тоест да не превишават 20 положителни и 20 отрицателни , защото ако са по малко от 40 клетки общото съпротивление се увеличава което не трябва да става защото се създава съпротивление на тока в общата площ на една батерия което не е правилно електротехнически Тока в един електролизен генератор трябва да бъде голям в рамките на допустимото с диапазон от 80- 100 - 200 или 250ампера максимум колкото е и максималния ток на диодите Колкото е по голям тока и повече на брой батерии имате толкова е по голяма производителноста на електролизния генератор.Ако клетките са повече от 40 примерно 50,80 количеството газ ще е същото колкото при 40 клетки важното е колко батерии имате (с 40 клетки всяка една батерия ) свързани последователно и работят с максималния прав ток от примерно 150 ампера
Това е един от важните въпроси колко са на брой клетки те в една батерия тои Мисля и съм почти сигурен, че не трябва да е по малък от 40 и по голям от 40 общо (20+ и 20-)
Давам още няколко важни насоки как да се свързват клетките с тоководещите електроди
Първо както вече сам се убедих е ,че клетките трябва да са от неръждаема ламарина а диаметъра им е от порядъка на 70,80 или 90,мм за да могат да влязат в тръбите и да имат работна площ Дебелината на неръждаемата ламарина трябва да бъдат от 1.5 - 2 до 3мм защото те трябва да могат да се заварят с електрожена или CO на двата тоководещи електрода на положителният електрод 20 и на отрицателният електрод 20 като малка част от тоководещия електрод 20- 30мм трябва де излиза вън от батериите (тръбите) за да може да се свърже последователно с другите батерии Електролизните клетки не трябва да се свързват чрез гайки или чрез точкуване на ламарината ,а само чрез електродъговата заварка се постига максимално спояване между всяка електролизна клетка(ламарина) с тоководещия електрод за да имат минимално съпротивление на протичащия ток и да няма слаби връзки във водта Така и ти ми каза Елфи каза че те трябва да са заварени и отново беше прав за това.Дебелината на тоководещите електроди може да е 20-25мм и мисля, че е достатъчно като дебелина Това представлява плътностенен прът (арматура) от неръждаема стомана , но това не е на 100% сигурно , защото може да е и обикновенно желязо става въпрос само за тоководещите електроди (кръгъла плътностенна арматура) ,а за електролизните клетки те трябва да са 100 % от неръждавейка. Сеченията трябва да се спазват , защото през тях преминава голям ток естественно с нисък волтаж 20- 15 и по малко волта. Естественно е че всичко струва и пари но какво да се прави целта оправдава средствата и с трици маймуни не се ловят, но по мои сметки материалите за един генератор с 6 или 7 батерий ще струват около 1000 лева.Само един лист неръждаема ламарина е достатъчен за 6 батерии и струва 220 лв и е скъп и за това исках да разбера дали не става желязото за тази работа
Това са двете много важни неща които исках да ви споделя И остана едно последно нещо което искам да споделя с вас Това е захранването на електролизния генератор на Юл Браун или по точно консумацията на електрическа енергия
При какъв тока и напрежение каква консумация на електричество консумира Едно съм сигурен по този въпрос, че е нужно повече ток по голям Ампераж ако искате да произведете по голямо количество водород и кислород примерно, ако при 100 ампера имате едно количество при 150 ампера количеството газ ще е повече
Аз сега ще нахвърля и ще споделя с вас нещата които мисля ,че на теориясъм прав ,защото не мога за сега да потвърдя с факти как е проектиран и какво е консумирал електролизния генератора на Юл Браун
Едно е сигурно и ясно . Юл Браун в неговите генератори е използвал за източник на електроенергия за електроните силовите 200-250 Амперови понижаващи трансформатори който да дават достатъчно количества електрони За да изправи тока той свързва в схема грец 200-250 амперови диоди това е така ,но как той постига ниска консумация на електроенергия ето това е въпроса които е много итересен за всички
Първо Юл Браун е чувал и знаел за Никола Тесла за неговите идеи с неговите високоволтови електрически заряди които не преминавали през вътрешноста на самия човека и да го убият а от вън през тялото му Това е много високо напрежение и нямам идея какво е как и т.н Второ той вероятно е знаел какво е правил и какво е искал да направи Никола Тесла спирам до тук с Никола Тесла това е тема на друг разговор Тук и сега въпроса е как Юл Брау е проектирал неговия електролизен генератор с ниска консумация на енергия
В неговите генератори той е използвал понижаващи трансформатори ( възможно е те да са били и повишаващи, защо не ? ) Входното напрежение от 220 от ел мрежа на първичната се понижава на 180- 150-100-80-70-50-40-30 и т.н на вторичната намотка, а ампеража остава един и същ на трансформатора 200-250 Ампера променлив максимален ток на трансформатора и с четери 200-250 амперови диода той го изправя за да го подаде към електролизните клетки Спирам се натази цифра и стойност от 150 волта защото тази стойност от 150 волта се исползва и в фалшивите генератори (генератор неработещ и непроизводителен пример с това напрежение е наблегнато при Боб Бойс) Когато това високо напрежение от примерно от 80 волтов трансформатор се подаде към всички батерии (примерно) 14 броя свързани последователно в генератора какво става на практика Когато се подаде по голямо напрежение през генератора по голямото напрежение пробива през всички батерии и клетки което е нормлно и естественно и тока става огромен над 1000А -2000А - 3 или 4кА ток и това зависи от по високото подадено напрежение към генератора тогава за да го вкара в границите на работния ток на трансформатора и диодите от 150 -180 Ампера Юл Браун го намаля по някакъв начин в рамките на тези стойности и от 2000-3000 ампера през генератора минават само 150-200 ампера по този начин пада и напрежението в целия генератор , но как и колко не мога да кажа защото ще ви излъжа .Този опит ми остана и предстои за да разбера какво ще се промени и как ще се промени напрежението и консумацията на електроенергия на целия генератор. Кое ми дава право да мисля така.От моите лични опити аз се натъкнах на тази следа след множество опити и грешки Аз бях направил моя генератор с 7 броя батерии свързани последователно и започнах да експериментирам с него като ( подавах на 2 те крайни батерии )го захранвах с различни източници на ел . ток ,а това бяха първо с трансформатори втория опит с един инвенторен електрожен и третия опит с два акумолатора свързани последователно Като имам в предвид трансформатори това е чист обикновен траф ,но с голяма вторична намотка абе 200 Амперов трансформатор Другите трансформатори от електрожени не стават например старите електрожени които са с ключ защото те си имат съпротивителна намотка за ограничаване на заварачния ток и се явяват спирачка за тока и за генератора на Юл Браун и не стават Какво забелязах когато генератора го свързах първо с трафа после с инвенторният електрожен и след това с акумолаторите. Първо с трафа 200А / 20 волтов през 7 батерии тока беше 160 при 18 волта между 1 ва и 7 ма Батерия С инвентора които има максимум 60 и минимум 25-30 волта (когато се заваря) при нагласяване на ампеража на 160 ампера на инвертора тока през генератора беше също 160 ампера (което е нормално щом е нагласен инвентора на 160А ) а напрежението през генератора пак беше 18 волта След това взех два акумолатора свързах ги последователно ( максималния пусков ток остава при това свързване на акумолаторите един и същ) и напрежението по закон стана от 12 на 24 волта След това свързах с него генератора Протичащия ток през генератора скочи на 330 Ампера през всички 7 батерии а напрежението отново в генератора бе на 18 волта Какво стана на теория и на практика При по високото напрежение от 24 волта тока скочи през 7 батерии адцки много Исках да намаля този ток от акумолаторите от 330 плавно до работния ток на генератора на 150 ампера за да видя дали и напрежението ще започне да пада от 18 на 17,16, 15 и т.н волта но нямах необходимото оборудване в смисъл реостат за такъв голям ток за да огранича този ток до 150 Ампера и неможах по никакъв начин да го намаля Но ако беше тока от обикновеният трансформатор 200А\30 или 40 волтов щях да го намаля по някакъв начин за да видя какво ще се случи с волтажа в генератора това е
и затова такава ми е и логиката и посоката която имам и следвам .Въпроса е как да се намали този голям ток Дайте идеи чрез какво друго може да се намали тока от трансформатора към генератора ,защото чрез реостат май няма да стане ,защото такива големи реостати няма и освен чрез тример- регулатор на входното напрежение от 220 май друго не се сещам. Истината е някъде там!
Това е което исках да ви кажа за генератора за Юл Браун .Както вече знаете пр.Юл Браун е бил технически много умен за да проектира и направи такъв генератор което му е било само в мечтите и смел човек за да се опита да се противопостави на всички и да се опита да обърне посоката да предлжи друга енергия друг мироглед и път на бъдещите поколения на всички за една чиста и не много скъпа енергия
Това е от мен успех на вас на мен на всички водородни маниаци и дано някой по скоро успее да разбули до край всички мистерии и тайни които се крият около електролизния генератор на пр.Юл Браун
vangelis1860
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2012 21:23

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот eiffel65 » 22 Фев 2013 23:13

Здрадей.
Радвам се, че съм помогнал с нещо. Ама както сам каза е скъпичко за един средно камоли под средният стандарт на българина да си позволи да експериментира. Днес гледах TB+ има предаване за открития и днес даваха нещо много интересно. Говориха от БАН за горивна клетка нещо от керамика при която може да протичат двата процеса и да се отделя електричество.Ще изчакам да го качат в интернет и ще го добавя да го видите. Смятам, че това е най доброто което съм чувал за водорода но има едно но че там се говори за водород и кислород отделно.Но във филма имаше кадри че си гори така, че това е което искам за моя автомобил 8-)

http://www.ideal-cell.eu/files/IDEAL-Ce ... edings.pdf
eiffel65
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 26 Авг 2012 13:32

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот eiffel65 » 23 Фев 2013 00:04

Открих това по темата в предният ми пост. Дано не нарушавам правилата на форума ако е така да прави каквото трябва Гого ;)
http://www.ideal-cell.eu/content/about.php

IDEAL Cell: основните идеи зад Dual Concept Cell

* Кликнете върху изображението за да го увеличите. Вашият блокиране на изскачащи прозорци трябва да бъде забранена.
Класически твърди горивни клетки (SOFCs) имаме 50 години техническа история. Те работят при високи температури, използват водород като гориво, и електролит твърд оксид (керамика) за провеждане на оксидни йони, създадени в катода към анода. Окисляване електрохимичното оксид йони с горивото се случва на анода страна. В наши дни повече от 40 фирми и хиляди изследователски групи по целия свят работят интензивно в посока към намаляване на разходите за материали и работна температура, подобряване на изпълнението стабилност, гъвкавост гориво и ефективността.

През последните 20 години, което се дължи на откриването на протонната проводимост в perovskite-dopped cerates от Iwahara и колегите по-голямо внимание се насочва към протона провеждане на горивни клетки (PCFCs), в които електролита е твърд проводник състояние протон. Основното им предимство е, че водата форми и напуска системата на страната, изложена на въздуха, за разлика от традиционния SOFCs. Тъй като по-мобилни протон се транспортира през електролита, PCFCs имат потенциала да работят при по-ниски температури (T = 500 - 800 ° C). Въпреки това, двата дизайна има един принцип недостатък, който автоматично се намалява електрическата ефективност - наличието на вода на електродите, който довежда до:

гориво или окислител разреждане с вода евакуирани през електродите като изпускателната продукт;
намалява каталитична активност от реакцията страни;
насрещен поток на газ за премахване на вода, намаляване на цялостната ефективност и управление на топлинна енергия;
високо корозивна среда в клетката свързване интерфейс (пара + въздух / кислород или парна + водород), което води до сложни свързва и защитни слоеве;
електроди "отворена система" проект за отвеждане на водата, което усложнява работещи под налягане;
транспорт на топлинна енергия на системата.
Основната идея на предложената нова концепция за висока температура на клетката на гориво се състои в изолиране на водород и кислород отделения от изпускателната вода.

След това "алея" при високи температурни горивни клетки естествения въпрос, който възниква, е: "не може да изолира водород и въздух / кислород страни на горивната клетка от изпускателната вода?"


Положителен отговор на този въпрос е даден с изобретяването на концепцията за двойна клетка, направено през 2004 г. от Техника център, общ център за изследвания, за да ARMINES и мините ParisTech, защитени с патент, собственост на ARMINES с международното разширяване през 2007 г. за Европа, САЩ и Япония.
Новаторски стъпки концепция за три отделение дизайн горивни клетки, реализирана от пресечната точка между PCFC част анод (анод / електролит) и катод SOFC част (електролит / катод) чрез смесен протони и йони оксид провеждане на порести керамични мембрана. Протоните създадена в анода напредък към централната мембрана, които отговарят на оксидни йони, създадени на катода и производство на вода, който се евакуира чрез свързване на порести среди. По този начин водород, кислород и вода са разположени в три самостоятелни отделения. В основата на проекта е централната мембрана (СМ), която следва да има както добри смесена проводимост и порест микроструктура, за да се даде възможност за евакуация на водата.

Най-важните предимства на новия дизайн са, че:

гориво и кислород не се разреждат;
водата не инхибира каталитичната активност на електродите;
няма газ насрещен поток е необходимо да почистват водата от електроди;
не се произвежда силно корозивна вода;
всеки елемент на клетката има една единствена роля и следователно може да бъде напълно оптимизиран за една-единствена цел;
допълнителни възможности за увеличаване на скоростта на реакцията в централната мембрана, въз основа на принципа на Le Chatellier може да се използва.
Както и в двигател с вътрешно горене, предложената концепция дава възможност за лесно и независимо прилагане на налягане на електроди на водород и кислород на шивач и enhace ефективността на системата, което е невъзможно в стандарт SOFCs и PCFCs.


Също така ако има по запознати аз не разбрах как точно работи :oops: Да обясни!
eiffel65
новак
 
Мнения: 17
Регистриран на: 26 Авг 2012 13:32

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот vangelis1860 » 23 Фев 2013 20:53

Струват ми се сложни тия работи елфи особено тези които са теория Аз се придържам на тези неща които на практика и после на теория си ги обеснявам
vangelis1860
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2012 21:23

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот lz2sdc » 28 Фев 2013 17:51

vangelis1860 написа:Входното напрежение от 220 от ел мрежа на първичната се понижава на 180- 150-100-80-70-50-40-30 и т.н на вторичната намотка, а ампеража остава един и същ на трансформатора 200-250 Ампера променлив максимален ток на трансформатора и с четери 200-250 амперови диода той го изправя за да го подаде към електролизните клетки

Здравей, vangelis1860!
При посочените (за мен наистина високи) напрежения (тези от 80V до 180V), не мисля, че който и да е трансформатор, би поддържал едни и същи ампери (200-250А), при посочения спектър от волтажи. При високите напрежения със сигурност би имало значителен пат, ако амперите се запазват в границите. Ако направим проста сметка 180V x 200A= 36000W (36KW) или дори 50V x 200A=10000W (10KW) - солидни мощности, за големи трафофе. Разбира се няма невъзможни неща, но мисля, че при електролизата и производството на браунов газ, основната цел е да запазим количеството произведен газ при възможно най-ниска консумация на мощност. Като пример, ако си гледал клиповете на друг наш сънародник - Мирчо Табаков, той получава около 5 литра газ за минута при консумация от 400-450W, а захранващото му напрежение за всички (мисля бяха паралелни) клетки е само 5V (т.е. идват някакви 80А). До колкото съм запознат, този коефициента за пресмятане се казва MMW - Милилитри за Минута разделено на W-мощността. Ако той произвежда 5000ml (5L) x 1min / 450W = 11.11 MMW. Това е наистина е добър коефициент, но има и по-големи постижения от над 30 MMW, мисля на Стенли Майер. Там, както и ти спомена, електролизата е на принципа с високо напрежение и нисък ток, при резонансен метод. Като цяло, ако искаме да получим голяма ефективност, винаги трябва да търсим резонанса. Ако ползваме големи ампери (голямо количество електролит във водата), необходимо е да се стремим към ниските напрежения - 1.2 до 5V при същото количество на произведен газ. За чиста дестилирана вода, без електролит, следва да използваме високо напрежение с малки ампери (0.5-2А), стремейки се към резонанс с водната молекула. Тук обаче, вероятно се разминаваме с идеите на Юл Браун (а може би и той е намерил резонанса, но при ниски напрежения и високи токове).

vangelis1860 написа:Първо с трафа 200А / 20 волтов през 7 батерии тока беше 160 при 18 волта между 1 ва и 7 ма Батерия С инвентора които има максимум 60 и минимум 25-30 волта (когато се заваря) при нагласяване на ампеража на 160 ампера на инвертора тока през генератора беше също 160 ампера (което е нормално щом е нагласен инвентора на 160А ) а напрежението през генератора пак беше 18 волта След това взех два акумолатора свързах ги последователно ( максималния пусков ток остава при това свързване на акумолаторите един и същ) и напрежението по закон стана от 12 на 24 волта След това свързах с него генератора Протичащия ток през генератора скочи на 330 Ампера през всички 7 батерии а напрежението отново в генератора бе на 18 волта Какво стана на теория и на практика При по високото напрежение от 24 волта тока скочи през 7 батерии адцки много

Тук получената разлика в токовете, при едни и същи напрежения от 18V, според това което си описал, също си има някакво логическо обяснение. В изключително подробните разяснения, (за което ти благодарим :) ), ти не споменаваш, дали след изправителя (греца), използваш някаква филтрация на напрежението? В смисъл, поставил ли си някакъв електролитен кондензатор, който да изглади изходното напрежение? Ако захранваш клетките без филтрация, при наличните високи токове, логично е с мрежовия траф, да текат по-малки токове (сравнявайки с акумулаторите) поради проникващата 50Hz променлива съставна в клетките. Предполагам, ампер клещите отчита някаква средна стойност. При акумулаторното захранване, нямаме този проблем с проникване на паразитни трептения от други честоти. Ако не си сложил и имаш възможност, сложи някакъв електролит, например 10000uF / 50V, след греца. Би трябвало да отчетеш някаква малка разлика в повишаване на тока и напрежението. Принципно, за всеки ампер се приема филтриращия кондензатор да е поне 1000uF, т.е. за 150A ще ти трябва доста солидна стойност от 150000uF. Неминуемо, ще доведе до повишаване на напрежението и тока. Проблема с високия ток, предполагам, може да решиш, и чрез намаляване концентрацията на електролита, но тук ще пада яко експериментиране, а резултатите няма да са постоянни. Варианта с управление на тока в първичната ще е по-интелигентен, но не по-малко труден. Като цяло, трябва да намериш някаква стойност на тока, при която MMW да ти е с най-голям коефициент.

Ако не се лъжа от приложения файл, твоя генератор произвежда 300 литра газ на час (5 L/min), при консумация приблизително от 18V x 160A=2880W, от тук по формулата следва 5000ml x1min / 2880W=1.737 mmw. Мисля, че има доста какво да се търси и подобрява. Успех, и дано свалиш консумацията. Има върху какво да се работи и като цяло трябва да търсиш някакъв резонанс за да получиш тази ниска консумация. Там, където има резонанс има свободна енергия.
Поздрави! :)
"И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе."
Аватар
lz2sdc
интересуващ се
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Апр 2010 20:26
Местоположение: Дулово

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот vangelis1860 » 28 Фев 2013 19:33

Много четете в интернет от незнани автори а това не е много хубаво особено за хора които искат да знаят какво е електролиза и защо не се нарича Maer gas a Braun Gas ти залагаш на американеца че е направил перфектен генератор не чрез процеса ектролиза а чрез друг процес начин и метод , а аз залагам на българина YUll Braun- Илия Вълков че е направил електролизен генератор с ниска консумация 1860 - 1 киловат Дай си скайпа за да поговорим за електролизата и за Юл Браун а за резонанса и всичко свързано с нея ще говориш с Стенли Маиер ще ти дам сайта там пише подробно нещата свързани с неговите коренно различен начин от процеса електролиза за разделяне на водната моекула http://beinsa.info/ в раздела защо още не караме с вода колите си
vangelis1860
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2012 21:23

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот vangelis1860 » 28 Фев 2013 19:38

Защо колите (все още) не вървят с вода

Ейбъл Морли в Раздела Направиси сам -ВОДОРОД
vangelis1860
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2012 21:23

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот vangelis1860 » 05 Мар 2013 20:03

човека от дулово да ми пише че незнам как да го намеря издирвам го от някоко дена и немога да го намеря нито по скайпа никъде
vangelis1860
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2012 21:23

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот vangelis1860 » 11 Мар 2013 17:41

Здравете ,отново. Тук са всичките филми от диска вижте ги и кажете дали се теглят и гледат от тук http://www.savchev.org/Video/ Свързах се с човека от Дулово -Силистра и ще коментирам това което той е написал , но първо с него ще ги изкоментирам нещата които е написал в предния пост
vangelis1860
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2012 21:23

Re: Истинският електролизен генератор на пр. Юл Браун

Мнениеот vangelis1860 » 08 Апр 2013 18:16

Здравейте .Не можах да говоря много с момчето но ще коментирам Ако някой иска да се включи.Ще правя анализ на неговия текст Здравей, vangelis1860!
При посочените (за мен наистина високи) напрежения (тези от 80V до 180V), не мисля, че който и да е трансформатор, би поддържал едни и същи ампери (200-250А), при посочения спектър от волтажи. При високите напрежения със сигурност би имало значителен пат, ако амперите се запазват в границите. Ако направим проста сметка 180V x 200A= 36000W (36KW) или дори 50V x 200A=10000W (10KW) - солидни мощности, за големи трафофе. Разбира се няма невъзможни неща, но мисля, че при електролизата и производството на браунов газ, основната цел е да запазим количеството произведен газ при възможно най-ниска консумация на мощност
Отговор;
Защо тези напрежения да са високи и какво като са високи . Идеята е ,че по високото напрежение подадено към генератора не значи, че ще има по голяма консумация , защото през него могат да минават и 18 волта с работен ампераж - 180 А , а ние на практика му подаваме от 80 волтов трансформатор 200А Ако имаме 80 волтово напрежение и 200 ампера трансформатор какво учудващо има в тези сметки и как един трансформатор няма да поддържа тези параметри постоянно.Давам пример с обикновенните заваръчните трансформатори които ги продават в всеки железарски магазин. Те са със същите параметри , ако бъдем по точни към 60-70 волта Това е за да се възбуждане на дъгата и когато вече имаме електродъга и заваряваме тогава напрежението пада на 30-35 волта за нейното поддържане.Тока в този случай може да бъде и по голям от 200 ампера ,но той е ограничен- заводски от допълнителни -съпротивителни намотки до 200 ампера, защото ако тока е над 200 ще изгори вторичната намотка на трансформатора и няма да имаме електрожен с който да заваряваме и режем. И сега ако приложим по високо напрежение в случая с генератора примерно 60-70 волта това не означава,че напрежението ще е 80 волта през генератора и тока ще е 200 ампера и по сметките по горе 80 x 200 =16 000 вата , защото напрежението през генератора ще е по ниско примерно 18 волта с ток от 180 А =3 240 вата примерно, а ако напрежението е по -ниско ?
vangelis1860
новак
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2012 21:23

ПредишнаСледваща

Назад към Водни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron