SGTC Въпрос

SGTC Въпрос

Мнениеот cs4o0 » 08 Мар 2013 14:52

Здравейте,
Изчетох доста от този форум за въпросното устройство и все още се чувствам доста "бос" по темата.
Наскоро попаднах на този клип в интернет:
http://www.youtube.com/watch?v=QDZnCOLZ394
http://www.youtube.com/watch?v=X2PrPHgOy04
Определено съм запален и ще се пробвам да направя нещо подобно, но не възнамерявам да използвам такава "палка килър", а схемата на подобна "лампа килър", която обаче е малко по мощна.
Входно напрежение 220V/50Hz
Изходно напрежение 1800V-3500V
Мощност 20W
Та въпросът ми е как по най - подходящия начин да си оразмеря намотките. Имам предвид сечение на проводниците, диаметър на навиване, брой навивки.
cs4o0
новак
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Фев 2013 16:38

Re: SGTC Въпрос

Мнениеот hyparh » 12 Мар 2013 03:07

Здравей,
За такава маломощна установка чудесна работа ще ти свърши една тубичка от разтворими витамини. Махаш й лепенката да остане чиста пластмаса и я навиваш с тънък проводник за 220V от стар трансформатор. Първичната си я правиш от някакъв дебел (сечението не е критично, но по-дебел е по-добре) изолиран едножилен проводник и да бъде пак в показаната цилиндрична форма, тя работи най-добре при маломощни TC-та. Аз препоръчвам първичната да е по-отворена от тази от видеото, демек с по-голям диаметър. Наблюденията ми са, че така работи по-добре. За брой навивки ще трябва да опиташ между 4 и 8 и да видиш как е най-добре. За тороид (горен капацитет на вторичната) може да ползваш някакво по-едро метално топче или пинг-понг топче, увито в станиол. Тук също трябва да се експериментира с размера. Колкото по-гладка повърхност - толкова по-добре, гледай да не е като неговата баница...:)
Аз в момент експериментирам с различен калибър първични и вторични намотки, предполагам си хвърлил око на темата "ТРансформатор Тесла", където пуснах инфо и снимки на най-успешната ми засега установка. Но изглежда активността във форума е доста ниска. Ако имаш въпроси питай :) Успех!
hyparh
новак
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2013 20:00

Re: SGTC Въпрос

Мнениеот Gogo55 » 12 Мар 2013 04:42

Активноста е ниска защото хората който могат и сме направили подобни РАБОТЕШТИ трансформатори в Бг са броим на пръстите на двете ръце. Аз няма да оставя тука да ми пишат хора който си нямат на идея за какво пишат и всяка една тема да се превръща в спам и кой какво чул, или видял да го казва. Форума е с практична насоченост и ще се пише основно и само от практици. Те са единици обаче, и те така...
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17


Назад към По идеи на Н.Тесла

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта