Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот търсачът » 21 Ное 2012 19:09

@ кадуцеус : Откъде си сигурен че работи ? някои форумисти казват че не работи. Аз обаче мисля да изпробвам , пък дали ще работи или не ще покаже опитът. Според теб водата трябва да се завихри в спирална серпентина преди да се подаде на турбината , лопатките на турбината трябва да са със специална форма , и дюзата за изтичане на водата , трябва да е конична , но със тясната или широка част към турбината ?
хсг
Аватар
търсачът
новак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 11 Окт 2012 20:30

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот Иван1Димов » 21 Ное 2012 23:58

Според мен, генераторът с водната помпа и турбина е реално работещ. Чуй оборотите как се покачват в момента след изключване на захранването от мрежата. Стефан Маринов също говори за реактивната турбина на Сегнер, че има КПД>1. В обикновената механика също има перпетуум мобилета, дори в тази тема тук виж какво казва Робърт Кук в интервюто си - приложил съм файл с превод на думите му. Оувърюнити е именно това.
Иван1Димов
новак
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Ное 2012 14:16
Местоположение: Габрово

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот caduceus » 22 Ное 2012 08:47

Работи със сигурност. Познавам поне още три такива устройства, на които съм измервал силно активиране на енергийното излъчване при старта и намаляването му при спиране. Това е тип конвертор на оргонна /етерна/ енергия в движение и механичен импулс, като се ползва флуид - в случая вода- за посредник, или работно тяло. Може и с въздух, има две-три високооборотни турбини си работят перфектно. Системата действа при правилна настройка на частите, но ако не нямаш идея какво всъщност правиш, няма да тръгне.
Същия случай имаме, ако отваряш и затваряш вратите на една кола, риташ и гумите, въртиш волана и т.н. - докато не завъртиш ключа и дадеш газ, няма да потегли :) Просто трябва да знаеш как стоят нещата, а Потапов е наясно човекът. Също както на Харди му е светнало в течение на практиката - просто е забелязал че водата хвърчи нереално далеч от маркуча с конусния накрайник въпреки сравнително малката му вихрова помпа. Усетил е че нещо става с мощността и е затворил кръга с Пелтон турбинно самоделно колело - и ето ти овърюнити с гаражни средства. Ключът е във движението на водата - в случая на Харди просто трябва да имаш правилната помпа, налягане и дебит и правилния конусен накрайник.
Поздрави
caduceus
новак
 
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Юли 2012 10:23
Местоположение: Ловеч

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот търсачът » 22 Ное 2012 18:42

@димов пусни някой линк за да стане по ясно . @ кадуцеус казваш че трябва водата да тече по серпентина за да се приеме от нея енергията на оргона , а на клипът няма серпентина . Имам една потапяща се помпа , трябва да и видя мощността но мисля че е или 700W или 1000W нямам обаче генератор за 220V . Може ли да стане от асинхронен монофазен електродвигател , генератор произвеждащ 220V 50Hr с изходна мощност до 1000W ? Има и друг вариянт , да се ползва 12 v динамо от автомобил , със инвентор. Навит съм да експериментирам пък каквото сабя покаже , поне този опит за разлика от правенето на количка с центробежно задвижване е по сериозен и смислен . Не че съм се отказал от правенето на количката :) Първо трябва да се подготвят материали и база и след това са експериментите . ;)
хсг
Аватар
търсачът
новак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 11 Окт 2012 20:30

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот la4o08 » 22 Ное 2012 22:01

Здравейте.Видях, че има други съмишленици и реших да споделя моя опит.Направих си една турбина от капла на велосипед 46см диаметър,сложих и 14 лопатки.Използвах водо струйка на една автомивка и завъртях турбината си.С лазерен оборотомер премерих оборотите-за 2 секунди-3900об/мин.За да проверя има ли някаква мощност използвах едно дървено трупче за спирачка, но колкото и да натисках турбината запазваше оборотите си без да се усеща някакъв товар.Има водостуйки 1kw 100 бара налягане, но за целта ни трябва ел.мотора да е асинхронен клас s1 за постоянна работа, но аз не знам тези по магазините с какви мотори са.Генератора трябва да е поне 4 или 5kw за да има за помпата и за други цели.Правих опити с един асинхронен двигател да го използвам като генератор, но като му включа товар той се размагнитва и напрежението се губи.За целта си трябва синхронен генератор на 3000 об.защото високо оборотните машини изискват малък въртящ момент за задвижване.Когато си намеря нужните материали ще пробвам системата.Успех на всички.
la4o08
новак
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Дек 2010 19:56

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот търсачът » 23 Ное 2012 20:20

За да проверя има ли някаква мощност използвах едно дървено трупче за спирачка, но колкото и да натисках турбината запазваше оборотите си без да се усеща някакъв товар.

Това е недвусмислено доказателство , че има приток от енергия от външната среда , защо не закачиш генератор за агрегат 4 киловата ? проблемът е в високата им цена , могат да се закупят по интернет .http://www.all.biz/bg/elektricheski-generatori-mashini-bgg1054547 Аз съм много навит да експериментирам , но финансово съм спънат , но ще търся подходящ генератор , няма ли начин да се пренавие динамо от автомобил за по висока мощност на генериране ?
хсг
Аватар
търсачът
новак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 11 Окт 2012 20:30

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот georgi_nz » 23 Ное 2012 23:27

За генератор може да се ползва асинхронен двигател с кондензаторна група за възбуждането и развъртян над синхроната скорост.
Евтино и достъпно.
Правил съм го - работи.

Ако има интерес мога да сканирам и пусна кое как става , описано в едно соц. списание за АПК.

Дано повечето поне знаят какво е АПК. А които не знаят - това единствено означавя, че ЕГН-то им е голяма цифра и нищо повече. :D
Всеки заслужава това, което е предизвикал!
georgi_nz
интересуващ се
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Мар 2010 09:05

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот търсачът » 24 Ное 2012 15:24

Ако има интерес мога да сканирам и пусна кое как става , описано в едно соц. списание за АПК.

Пускай , аз имам един асинхронен монофазен двигател , ще пробвам дали може да се направи на генератор . А мощноста на генератора ще отговаря ли на тази на двигателя ?
хсг
Аватар
търсачът
новак
 
Мнения: 46
Регистриран на: 11 Окт 2012 20:30

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот la4o08 » 28 Ное 2012 22:14

http://www.empyros.org/index.php?j=id_&avt=vsk&sod=017 Здравейте.Разгледайте този центробежен двигател.Клем го е направил и го е ползвал за колата си.След неговия опит никой не се е опитал да го повтори.
la4o08
новак
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Дек 2010 19:56

Re: Центробежните сили - тяга за транспортни средства

Мнениеот Gogo55 » 28 Ное 2012 22:29

la4o08 написа:http://www.empyros.org/index.php?j=id_&avt=vsk&sod=017 Здравейте.Разгледайте този центробежен двигател.Клем го е направил и го е ползвал за колата си.След неговия опит никой не се е опитал да го повтори.

На Клем работи -сигурен съм на 99% , и щото е доста лесен който го е направил си мълчи.
Gogo55
Администратор
 
Мнения: 523
Регистриран на: 30 Яну 2010 05:17

Предишна

Назад към Гравитационни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron